ساعت کاری به صورت شبانه روزی

اشتراک گذاری در

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

تبخال تناسلی زنان و مردان چگونه است؟

 

 

تشخیص سریع تبخال تناسلی در چند دقیقه

امروزه بیماری های مقاربتی بسیار شیوع پیدا کرده است و بسیاری از زوجین بدون دانستن و پیشگیری از این بیماری ها با انجام مقاربت، این بیماری ها را به یک دیگر انتقال میدهند، بنابراین می توان از تبخال تناسلی یا به اختصار هرپس تناسلی را از شایع ترین بیماری های مقاربتی در بین زوجین نام برد.

پیشگیری از بیماری های مقاربتی و درمان آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا در صورت پیشگیری و ابتلا می توان آسیب های بسیاری را به روابط زوجین وارد کند و سبب سرد شدن زوجین از یکدیگر شود، بنابراین جلوگیری از بیماری های مقاربتی بسیار حائز اهمیت است، اما نگران نباشید بسیاری از بیماری های مقاربتی قابل درمان هستند و تنها کافی است زوجین مدتی از رابطه اجتناب کنند تا بیماری به فرد مقابل انتقال پیدا نکند.

بسیار حائز اهمیت است در صورت ابتلا و یا داشتن علائم هر گونه بیماری های مقاربتی به سرعت به پزشک مراجعه کنید و در پی درمان آن قبل از انتقال به شریک جنسی تان باشید، اما نگران نباشید بسیاری از بیماری های مقاربتی در ناحیه تناسلی قابل درمان هستند و تبخال تناسلی نیز را هم می توان درمان کرد.

 

 

درمان تبخال تناسلی

 

 

تبخال تناسلی زنان

تبخال تناسلی زنان نوعی بیماری ویروسی است و میتواند از راه رابطه جنسی به دهان و مخاط بینی و ناحیه تناسلی فرد مقابل انتقال یابد، اما هرپس تناسلی با زگیل تناسلی بسیار متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت. این ویروس دو تیپ دارد و می تواند در نواحی مختلف بدن ایجاد تاول کند.

تبخال تناسلی زنان می تواند در مکان های مختلفی از بدن حضور پیدا کند، اما واژن بانوان به دلیل ترشحات و رطوبت بالا، بستر بسیار مناسبی برای رشد این ویروس است و به راحتی می تواند آلوده شود. ویروس هرپس در دهانه رحم و واژن، تاول های آبدار و عفونی ایجاد میکند، تیپ نوع اول ویروس هرپس در دهان و مخاط بینی بروز میکند، اما نوع دوم آن بیشتر در ناحیه تناسلی زنان به دلیل ترشحات و رطوبت بالا ظهور پیدا می کند. تاول‌های آبدار کوچک و بزرگ

همانطور که میدانید این ویروس با تماس پوست با پوست انتقال پیدا می کند و از این رو زنان به راحتی می توانند در حین رابطه جنسی این بیماری را از شریک جنسی خود بگیرند.

 

 

تبخال تناسلی در مردان

هرپس تناسلی در مردان نیز مانند زنان با علائمی مانند تاول های عفونی و آبکی و قرمزی همراه است، اما لازم به ذکر است دو سوم کسانی که به تبخال تناسلی مبتلا میشوند از وجود آن بی خبر هستند و در مواردی آنقدر خفیف است که علائمی ندارد، تبخال تناسلی در مردان بسیار خفیف است، بنابراین بسیاری از افراد از ابتلا خود به این بیماری با خبر نیستند.

در بیشتر موارد علائم اولیه تبخال تناسلی در مردان شامل گزگز خفیف پا و باسن ها است و در بعد از ظهور این علائم اولیه شاهد تاول های قرمز و دردناکی هستیم و در ادامه این تاون هال ها به تاول های عفونی و زرد رنگی تبدیل می شوند و بعد از مدتی متورم میشوند و میرند و ترشحات آنها به بیرون میریزد. علائم کلی در آقایان، شامل تاول در آلت تناسلی، کیسه بیضه و ناحیه مقعد می باشد.

 

 

شکل ظاهری تبخال تناسلی

 

 

درمان تبخال تناسلی

پیش از آنکه به دنبال درمان تبخال تناسلی برویم در ابتدا باید آن را تشخیص دهیم، از مهمترین علائم این ویروس در زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس سوزش و خارش در ناحیه تناسلی مثل واژن و مقعد و حتی ناحیه کوچکی از ران‌ها
 • تب، سردرد و استفراغ خفیف
 • تاول‌های آبدار می تواند در اطراف واژن، مقعد، باسن و کشاله ران‌ها ظاهر شود.
 • احساس کوفتگی
 • ترشحات آبکی واژن
 • سوزش ادراری

پس از آنکه از ابتلا به این بیماری آگاه شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید و از رابطه جنسی با شریک جنسی خود، تا درمان تبخال تناسلی بپرهیزید، نگران نباشید با مراجعه به پزشک و دریافت دارو، تنها کافی است چند روزی دارو را مصرف کنید تا  سبب درمان تبخال تناسلی شوید.

 

درمان سریع تبخال تناسلی

تبخال تناسلی به دلیل محدودیت هایی که برای زوجین ایجاد می کند، بسیار طاقت فرسا و آزار دهنده است، از این رو درمان سریع تبخال تناسلی بسیار حائز اهمیت است، از این رو پیشنهاد میشود برای درمان سریع تبخال تناسلی در همان ابتدا، در هنگام مشاهده علائم بیماری سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا سریعا درمان شوید.

 

درمان خانگی تبخال تناسلی

از بهترین و ساده ترین راه های درمان خانگی تبخال تناسلی می توان از یخ نام برد، یخ درد و خارش هرپس تناسلی را تسکین میدهد. برای درمان خانگی تبخال تناسلی، یخ را در کیسه بریزید و 10-15 دقیقه بر روی زخم بگذارید. اما حائز اهمیت است قرار دادن بیش از حد یخ، بر روی قسمت تناسلی می تواند باعث آسیب به بافت تناسلی شود.

 

درمان گیاهی تبخال تناسلی

بهترین راه درمان گیاهی تبخال تناسلی، استفاده از روغن نارگیل است. درمان گیاهی تبخال تناسلی با روغن نارگیل به دلیل داشتن خاصیت ضدعفونی کنندگی خو می تواند سبب پیشگیری و بهبود تبخال هرپس شود و برای استفاده از آن تنها کافی است،  ناحیه خارجی قسمت تناسلی و دهان و هر آن جه که تاول زده است را روزانه به روغن نارگیل آغشته کنید.

 

طول درمان تبخال تناسلی

طول درمان تبخال تناسلی با توجه به شیوع ویروس و قدرت گرفتن ویروس در بدن هر شخص متفاوت است و معمولا با مصرف دارو های ضد ویروس در عرض یک هفته میتوان این ویروس را سرکوب کرد، اما لازم به ذکر است هر شخصی که یکبار به این ویروس آلوده شود تا آخر عمرش آلوده به هرپس تناسلی خواهد بود و تنها می توان آن را سرکوب و از انتقال آن به دیگران جلوگیری کرد. طول درمان تبخال تناسلی نامحدود است، اما نگران نباشید آلوده شدن به این ویروس به معنای پایان رابطه جنسی نیست و شما می تونید رابطه جنسی داشته باشید و تنها باید در دوره زمانی های ثابت به پزشک جهت معاینه مراجعه کنید تا بیماری دوباره بازنگردد.

 

 

هرپس تناسلی

 

 

از کجا بفهمیم تبخال تناسلی داریم؟

بسیاری از افراد  می پرسند که از کجا بفهمیم تبخال تناسلی داریم؟ از آن جایی که دو سوم افراد علائم خفیفی دارند تشخیص آن بسیار دشوار است، اما می توان گفت، اگر در ناحیه تناسلی خود احساس درد کردید و شاهد تبخال هرچند کوچک و کم درد بودید، سریعا به پزشک متخصص به جهت جلوگیری از رشد بیشتر بیماری و تشخیص قطعی آن مراجعه کنید.

از کجا بفهمیم تبخال تناسلی داریم؟ بهترین راه تشخیص، تشخیص به وسیله آزمایش تبخال تناسلی است.

 

 

آیا تبخال تناسلی خطرناک است؟

بسیاری از افراد با این سوال مواجه میشوند که آیا تبخال تناسلی خطرناک است؟ تبخال تناسلی به تنهایی خطرات بسیاری دارد و میتوان آن را به راحتی درمان کرد و از بین برد، اما این بیماری برای زنان باردار بسیار خطرناک است می تواند آسیب های جبران ناکردنی را بر روی جنین بگذارد. در صورتی که نوزاد فرد باردار مبتلا به هرپس تناسلی بدون درمان تبخال به دنیا بیاید، شاهد زخم هایی در صورت، بدن و ناحیه تناسلی نوزاد خواهیم بود.

پس آیا تبخال تناسلی خطرناک است؟ از آنجایی که تبخال تناسلی در دوران بارداری می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر دستگاه تناسلی کودک و یا مغز او بگذارد و حتی در مواردی سبب مرگ نوزاد شود، بله این بیماری بسیار خطرناک است و توصیه میشود پس از تشخیص بیماری سریعا به پزشک به جهت درمان مراجعه کنید. بنابراین توصیه میشود از لوازم بهداشتی مانند کاندوم در حین رابطه استفاده کنید تا از انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری کنید.

 

 

علائم تبخال تناسلی

علائم تبخال تناسلی می تواند در هر شخصی با توجه به شدت بیماری متفاوت باشد و بسیاری از افراد اصلا علائمی ندارند، این افراد ممکن است با وارد شدن شک به بدن، بیماری و… سبب ظهور و پیدایش علائم بیماری شود و این علائم را می توان در دسته بندی طبقه بندی کرد.

علائم تبخال تناسلی شامل قرمزی و تاول و زخم در اطراف مقعد و کشاله ران و ناحیه تناسلی نام برد ، این علائم می تواننند بسیار خفیف باشند و در مورادی انقدر خفیف باشند که حتی به چشم نیایند و با دیگر بیماری های پوستی و یا تاول های معمولی پوستی اشتباه گرفته شوند. بعضا شاهد گزگز طولانی مدت از دو ساعت تا دو روز نیز می تواند علائم این بیماری باشد اما قاطعانه نمی توان این موضوع را بیان کرد.

موارد زیر از علائم کمتر شایع تبخال تناسلی هستند:

 • زخم یا تاول در آلت تناسلی مرد
 • تب
 • سردرد
 • خستگی
 • بدن درد
 • تورم غدد لنفاوی

 

 

تفاوت جوش و تبخال تناسلی

برای بررسی تفاوت جوش و تبخال تناسلی در ابتدا بهتر است بدانیم هر کدام به چه شکلی بروز پیدا می کند تا بهتر بتوانیم این دو را از یکدیگر تفکیک کنیم.

تفاوت جوش و تبخال تناسلی به این صورت است که جوش ها معمولا با پوشیدن گن و یا لباس زیر تنگ، بروز پیدا می کنند و این جوش ها معمولا به صورت دسته های کوچک ظاهر می شوند، از مهم ترین تفاوت های جوش و تبخال تناسلی می توان به سفت بودن جوش و پر شدن از ماده ای سفید رنگ اشاره کرد. تبخال تناسلی برعکس جوش ها که سفت هستند کاملا نرم و آبکی و است و از مایعی شفاف پر شده است و معمولا هم به صورت خوشه ای ظاهر میشوند.

 

شما می توانید با استفاده از ویزیت پزشک در منزل کیان از مبتلا نبودن خود به زگیل تناسلی اطمینان حاصل کنید. همچنین موسسه خدمات پرستاری کیان خدمات چون تزریق سرم در منزل و رادیولوژی در منزل را به انجام میرساند. علاوه بر خدمات پزشكي می توانید از آمبولانس خصوصی و ساير خدمات دسترسي داشته باشید. بنابراين در صورت لازم هرگونه مشكل و سوال با ما تماس بگيريد.

 

مقالات سایت