ساعت کاری به صورت شبانه روزی
ساعت کاری به صورت شبانه روزی

خدمات پزشکی و پرستاری در منزل کیان 24 ساعته

تلفن تماس: 02188590855

پانسمان زخم در منزل

 

پانسمان در منزل

پانسمان انواع زخم یکی از نیاز های بیماران می باشد که باید توسط افراد متخصص همراه با تجهیزات پزشکی صورت گیرد تا زخم بهبود یافته و اگر این کار توسط فردی ناشی و طبق اصول انجام نشود یا زخم درمان نمی شود و یا زمان درمان به مدت زیادی طول می کشد.

پانسمان عبارت است از انجام عملیاتی که طی آن زخم از آلودگیهای محیط اطراف حفظ شده و با ضدعفونی کننده های مخصوص زخم توسط کارشناس زخم به روش استریل صورت می گیرد.

تماس با ما

02166268533

 

تعویض پانسمان در منزل

موسسه کیان ارائه دهنده خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار با متد های اصولی و تجهیزات به روز و بهداشتی می باشد که خدمات تعویض پانسمان زخم در منزل را نسبت به وضعیت بیمار را انجام می دهد.پرستاران ما جهت پانسمان زخم در منزل و یا تعویض پانسمان در منزل از روش های اصولی پانسمان نوین ، ماگوتراپی و وکیوم تراپی که از بهترین روش های پانسمان زخم در دنیا می باشند استفاده می کنند. تا شما مراجعه کنندگان عزیز نگران درمان زخم های بیمار خود نباشید.

پانسمان در منزل - پانسمان زخم در منزل – تعویض پانسمان در منزل – تعویض پانسمان در خانه – تعویض پانسمان در محل

دریافت کنندگان خدمات پانسمان

شرایط جسمی ، روحی ، اجتماعی ، عرفی هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد از این رو باید شخص آشنا به روانشناسی و متناسب با نیاز فرد را برای انجام پانسمان در منزل اعزام کرد. موسسه شبانه روزی کیان این خدمات را برای همه گروه های سنی و شرایط مختلف به صورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل مانند : پنج شنبه ها و جمعه ها در سراسر تهران و کرج با پزشکان و پرستاران خانم و آقا ارائه می دهد.

کودکان

پانسمان زخم کودکان با توجه به روحیه حساس و لطیف آنها و آثار ماندگار زخم در آینده باید توسط فردی اطمینان بخش ، آرام ، مسلط و صبور در خانه انجام گیرد. در بیشتر موارد ؛ ترس از انجام خدمات درمانی یا مراقب سلامت باعث بدتر شدن اوضاع می شود. ما فردی با ویژگی های ذکر شده را برای انجام شستشوی زخم بخیه و درمان آن اعزام می کنیم.

بانوان

بانوان به دلیل معذوریت هایی که به لحاظ عرفی و مذهبی دارند عمدتا به دنبال انجام خدمات تعویض پانسمان زخم باز ، بستر یا شستشوی بخیه با متخصص و پرستار خانم هستند. انتظار زنان جامعه ما محدود به جنسیت ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری نیست بلکه مهارت انجام خدمات به ویژه زخم های مربوط به صورت که در زیبایی تاثیر به سزایی دارند نیز مهم است. از این رو مرکز شبانه روزی کیان سعی نموده است که خدمات پانسمان بانوان در منزل را با بهترین پرستاران و پزشکان ارائه دهد.

سالمندان 

لرزش دست و اندام در سالمندان امری طبیعی است اما این امر به ظاهر کوچک در ارائه خدمات پزشکی مهم تلقی می شود. با در نظرگرفتن تمام موقعیت ها و شرایط ؛ ما اقدام به ارائه خدمات پانسمان سالمندان در محل کرده ایم.

انواع پانسمان های زخم در منزل

پانسمان زخم بعد از عمل جراحی

پانسمان زخم بستر

پانسمان زخم دیابتی

پانسمان زخم عروقی

پانسمان زخم نوروپاتی

 

 

نکات مهم پرستارانِ پانسمان زخم در منزل

  1. کامل دست ها را بشویید.
  2. پرستار خود را به بیمار معرفی کند.
  3. نوع زخم و محل زخم را بررسی کنید
  4. مراحل تعویض پانسمان در منزل را توضیح دهید.
  5. به حریم خصوصی و عزت نفس بیمار احترام بگذارید.

 

تماس با ما

02166268533

 

تعویض پانسمان در منزل چه نکاتی دارد

  1. به بیمار جهت رسیدن به پوزیشن راحت کمک کنید.
  2. تخت بیمار را تنظیم کنید.
  3. تجهیزات استفاده شده جهت پانسمان در منزل را از بین ببرید
  4. پوشش بیرونی و محافظ پانسمان انجام شود.

ما خدمات ویزیت پزشک در منزل، تزریق سرم در منزل و تزریقات در منزل را هم ارائه می دهیم.

پانسمان زخم در منزل

 

پانسمان زخم بستر در منزل

 

برخی  از افراد بنا بر دلایلی مجبور می باشند به مدت طولانی در بستر بمانند و همیشه ترس زخم شدن بدن که اصطلاحا به آن زخم بستر گفته می شود را دارند و این زخم ها به علت این می باشد که سطح پوست دچار ساییدگی می شود.

هنگامی که قسمتی از پوست دچار ساییدگی شد باکتری ها و میکروارگانیسم ها از آن قسمت وارد بدن فرد خواهند شد. آن قسمت را به صورت کامل عفونی و درگیر می کنند. بر خلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند زخم بستر زخمی سطحی است زخم بستر بدترین نوع زخم درمیان آسیب دیدگی های پوست است. زیرا زمانی که شما پوست را نگاه می کنید فقط یک ساییدگی یا خراشیدگی و یا عفونت سطحی را مشاهده می کنید اما زمانی که قسمتی از پوست برداشته شد متوجه می‌شوید که عفونت به لایه‌های زیرین پوست رسوخ کرده و به آن به اصطلاح کوه یخ گفته می شود.

این که این زخم خیلی دردناک و عذاب آور است درست می باشد اما در مجموعه ما خدماتی توسط کارشناسان زخم برای درمان زخم بستردر منزل  و همچنین درمان زخم دیابتیک در کمترین زمان همراه با مراقبت های ویژه ارائه میشود.

درمان و پانسمان زخم بستر کار هر پرستاری نیست و پرستار مورد نظر حتما باید دوره های پانسمان زخم بستر را گذرانده باشد تا بتواند به بهترین شکل و طبق اصول و قواعد این کار را برای بیماران انجام دهد.

پانسمان زخم بستر در منزل اگر درست انجام نگیرد روند درمان و بهبود بیمار کاهش یافته و طولانی می شود.به همین علت پرستاران و همکاران ما در مجموعه کیان دوره پانسمان زخم بستر را سپری کرده اند و این امر را با بهترین روش ها و تجهیزات پزشکی انجام می دهند تا در کمترین زمان زخم شما درمان گردد.فقط کافی است که با ما تماس بگیرید تا متخصصان زخم را در کمترین زمان ممکن برای شما بفرستیم.

پانسمان زخم بستر در منزل - زخم بستر

پانسمان زخم کیست مویی در منزل

 

علت اصلی کیست مویی یا سینوس پایونیدال دقیقا مشخص نمی باشد ولی این بیماری تشکیل کیست در قسمت بالای باسن با منشاء احتمالی بازگشت و فرو رفتن مو خود فرد به بدن بوده که بیشتر در اقایان دیده میشود .

درمان ان معمولا جراحی و خارج کردن کیست می باشد. این کیست در قسمت ساکروم ایجاد می شود . طول درمان این کیست بعد از جراحی در صورت پانسمان درست و صحیح حدود یک ماه است .

پانسمان کیست مویی حدودا یک هفته دردناک می باشد و ترشحات دارد و همچنین هر روز باید تعویض پانسمان انجام گیرد.

ترجیحا به علت درد و وجود زخم و خونریزی بهتر است یک هفته اول با وسایل استریل پانسمان انجام شود. البته نکته مورد نظر این است که بیمار بهتر می باشد  قبل تعویض پانسمان در منزل دوش گرفته و گاز داخل زخم را به آرامی خارج نماید و بعد پانسمان کند. معمولا بعد از یک هفته زخم بهبود نسبی خواهد یافت ‌و بیمار میتواند هنگام دوش گرفتن با گاز استریل و شامپو بچه داخل زخم را شسته و سپس پانسمان کند.

با مشورت پزشک معالج میتوانید از پماد های کمک کننده بهبود زخم نیز استفاده نمایید. البته بهتراست هفته اول این پماد ها را استفاده نکنید.

انواع پانسمان

پانسمان های مختلفی جهت درمان استفاده می شوند که عبارتند از:

باند و گاز:

گاز یکی از رایج‌ترین و استانداردترین پوشش‌ها جهت قرار دادن  بر روی سطح زخم می باشد. گاز از جنس نخ پنبه تشکیل یافته است و به واسطه بافت نسبتا خوب آن ، خلل و فرج فراوانی را دارا است. به همین علت ترشحات زخم را به خوبی به خود جذب نموده و از تجمع عفونت در مجل زخم، جلوگیری به عمل می آورد . گاز حتما باید به کمک چسب و یا باند روی محل زخم ثابت گردد.باند باید به نحوی دور زخم پیچیده گردد که جریان خون را دچار اشکال نکند. اگر باند روی گاز محکم بسته شود، اعصاب و عروق دچار آسیب گردیده  و اندام‌های تحتانی و فوقانی  کبود و رنگ پریده خواهند شد.

پانسمان فوم:

 پانسمان فوم بسیار نرم بوده و رطوبت را جذب می کند. به همین علت زخم‌های دارای ترشح فراوان با این پانسمان‌ها پوشیده می گردند. در نتیجه مقدار زیادی از ترشحات جذب نموده و ریسک تشکیل عفونت را کاهش می دهد. همچنین از خشکی بیش از حد محدوده زخم می کاهد. پانسمان فوم در مورد کاهش زمان بهبودی زخم نیز موثر می باشد.

پانسمان شفاف: 

در این نوع از پانسمان، پوششی شفاف روی زخم قرار گرفته که روند بهبودی را سرعت ببخشد. این نوع برای زخم های بزرگ متناسب است. زیرا امکان بررسی وضعیت پیشرفت زخم و روند بهبود آن برای پزشک معالج فراهم می شود.

پانسمان کامفیل (هیدروکلوئید):

سطح این پانسمان را موادی از جنس پلی ساکارید و پلیمر پوشیدانده است که به محض برخورد با رطوبت حالت ژل‌ پیدا خواهد نمود.از مزایای این نوع پانسمان بهبودی سریع و نچسبیدن به زخم می باشد. پانسمان کامفیل زخم‌های تاولی، سوختگی و وریدی را با سرعت بیشتری بهبود می بخشد.

پانسمان هیدروژل:

از این نوع پانسمان‌ها با توجه به رطوبتی که در بافت خود دارند برای زخم‌های خشک و دردناک استفاده می شود. چون رطوبت خود را به بافت‌های خشکیده و نکروز شده اطراف زخم منتقل نموده و تجزیه و از بین رفتن آن‌ها را سرعت می بخشد. چون در این پانسمان ها از ژل‌های خنک‌کننده استفاده شده است موجب آسایش بیشتر بیمار شده است.

هزینه تعویض پانسمان در منزل

در بسیاری از مواقع امکان مراجعه فرد آسیب‌دیده به مراکز درمانی برای پانسمان انواع زخم وجود ندارد. به عنوان مثال جابجایی هر روزه بیماران دیابتی سالمند برای پانسمان زخم‌ها یا تعویض آن‌ها، ممکن نمی باشد. از این رو مراکز زیادی در زمینه پانسمان در محل به متقاضیان خدمت رسانی می نمایند. هزینه پانسمان در منزل بر مبنای آخرین تعرفه خدمات پزشکی مصوبه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تعیین شده است. البته هزینه ایاب و ذهاب و وسایل پانسمان نیز به مبلغ نهایی اضافه می‌ گردد.

خدمات بیمه ای در کاهش هزینه های پانسمان

اگر به دنبال کاهش هزینه های درمانی مانند پانسمان زخم در منزل هستید توجه به چندین نکته به شما در رسیدن به هدفتان کمک می کند. 1. اغلب بیمه ها خدمات پرستاری در منزل را پوشش نمی دهند یعنی بیمه هیچ گونه کاهش هزینه ای را تقبل نخواهد کرد. 2. بیمه ها داروهای خاص و خدمات ویژه ای را برای متقاضیان خود در نظر گرفته اند. 3. موسسات یا متخصصان شاغل در آن ها با همه بیمه ها قرارداد ندارند.

لذا سعی کنید در هنگام تماس برای درخواست خدمات مربوط به تعویض پانسمان زخم در منزل ؛ نوع بیمه ی خود اعم از : تامین اجتماعی ، نیروهای مسلح ، فرهنگیان ، تکمیلی ، طلایی ، تاکسیرانی ، سلامت و.. را به کارشناسان مرکز شبانه روزی کیان اطلاع داده و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید. در صورت نیاز و تمایل به شما برگه حاوی اطلاعات ویزیت در منزل داده می شود تا به شرکت بیمه ارائه دهید.

تماس با ما

02166268533

 

دیگر خدمات پانسمان مجموعه کیان

در بهداشت و درمان نوین و پیشرو هستیم.

تولید کننده کلیه پانسمان های نوین زخم بستر و زخم دیابتی هستیم.

بند آورنده خونریزی و ضدعفونی کننده های نانو نقره را انجام می دهیم.

کلیه محصولات ترمیم کننده سوختگی شامل (ژل های کیتوهیل) را ارائه می دهیم.

پانسمان در منزل - پانسمان زخم در منزل – تعویض پانسمان در منزل – تعویض پانسمان در خانه – تعویض پانسمان در محل

پانسمان زخم در منزل توسط مرکز کیان

موسسه کیان با هدف اطمینان بخشی و ایجاد حس آرامش در بیماران و خانواده آن‌ها، اقدام به ارائه خدمات در حوزه سلامت و مراقبت در محل نموده است. یکی از خدمات این مجموعه پانسمان زخم در خانه است که توسط پرستاران متخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود.

شما برای دریافت خدمات پانسمان زخم درمنزل می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کنید. پس از دریافت اطلاعات اولیه متقاضی و ثبت آن، در کوتاهترین زمان ممکن اعزام پرستار به منزل فرد متقاضی خدمات انجام می‌شود. تعرفه پانسمان در منزل در مجموعه کیان مطابق با تعرفه نهادهای نظارتی مربوطه می باشد. از طرف دیگر این مجموعه در راستای کسب رضایت ارباب رجوع، به صورت مداوم کیفیت خدمات ارائه شده توسط نیروهای خود را پیگیری می نماید و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

تماس با ما

02166268533

 

بازدیدها: 291

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرستاری در منزل

⚕️ارائه کلیه خدمات پرستاری در منزل⚕️

⚕️خدمات درمانی در منزل ⚕️

⚕️اعزام پزشک به تمامی نقاط تهران و کرج⚕️

✔️تزریقات

✔️سرم تراپی

✔️ویزیت پزشک در منزل

☎️پاسخگویی و پشتیبانی 24ساعته