نوار قلب و اکو قلب در منزل

 

نوار قلب در منزل

برای انجام نوارقلب الکترود هایی از دستگاه به قسمت هایی از بدن بیمار وصل میگردد تا دستگاه فعالیت الکتریکی قلب را بر روی یک کاغذ درجه بندی شده ثبت کند. نوار قلب یا ECG یک آزمایش ساده و بدون درد می باشد که در آن امکان مشاهده ی فعالیت الکتریکی قلب شما برای پزشک امکان پذیر می باشد. بهترین و اورژانسی ترین روش برای تشخیص مشکلات قلبی، گرفتن نوار قلب در منزل در شرایطی ممکن است بیمار قادر نباشد برای انجام نوار قلب در بیمارستان یا درمانگاه حضور پیدا کند می باشد و می تواند گرفتن نوار قلب در منزل را تجربه کند.

گرفتن نوار قلب به عنوان یک آزمایش بوده توسط کارشناس پرستاری انجام میشود و درنهایت تشخیص  از طریق پزشک مربوطه متخصص قلب باید انجام شود.

خدمات ساکشن بیمار در منزل و سرم تراپی در منزل را با ما همراه باشید.

با ما تماس بگیرید

02122096805

در چه مواردی گرفتن نوار قلب توصیه می شود؟

 1. درد قفسه سینه داشته باشید که شدت درد بسیار بالا است.
 2. برای شما تپش قلب شدید وجود داشته باشد.
 3. در ناحیه قلب احساس درد داشته باشید .
 4. به راحتی نتوانید نفس بکشید و هنگام تنفس درد داشته و تنگی نفس داشته باشید.

نوار قلب - نوار قلب در منزل - اکوی قلب در منزل

چگونگی گرفتن نوار قلب در منزل

نوار قلب به وسیله ی الکترود های نرم که با ژل بر روی قفسه ی سینه و بازو و پای بیمار قرار می گیرند انجام می شود و این الکترودها 12 عدد می باشد که این الکترودها به سیم هایی متصل هستند و این سیم ها به دستگاه مرتبط وصل می شوند.

با ما تماس بگیرید

02122096805

مواردی که قبل از گرفتن نوار قلب در منزل باید رعایت شود:

 • قبل از گرفتن نوار قلب فرد باید استراحت کرده و فعالیت شدید نداشته باشد و بعد از گرفتن نوار قلب در منزل فعالیت خود را می تواند شروع کند .
 • شیو کردن موهای اضافی  برای قسمت هایی که الکترود قرار می گیرد و یا کل قسمت قفسه سینه ، پا و دست شیو شود.
 • وعده غذایی سنگین قبل از گرفتن نوار قلب مصرف نشود .
 • هر دارویی که توسط فرد مصرف می شود حتما قبل گرفتن نوار قلب به پزشک اطلاع رسانی شود تا در صورت وجود مشکل به بیمار راه حل ارائه شود.

نوار قلب - نوار قلب در منزل

مزایای استفاده از نوار قلب در منزل

 • تعداد و الگوی غیرطبیعی ضربان قلب نمایش داده می شود
 • ضخیم شدگی عضلات دیوارۀ قلب در اثر فشار خون بالا یا دیگر بیماری‌ها تشخیص داده می شود.
 • شواهد حملۀ قلبی اخیر و اثرات بر جای مانده از حملات قلبی گذشته استخراج می شود.
 • نواحی از قلب که خون‌رسانی کافی ندارند نشان داده می شوند
 • اختلالات الکترولیتی نشان داده می شود.

با ما تماس بگیرید

02122096805

چه اطلاعاتی از نوار قلب در منزل به دست می آید؟

امروزه به علت افزایش مشغله های کاری و وجود ترافیک سنگین شهری، ارائۀ انواع خدمات پزشکی و پرستاری در منزل زیاد شده و و مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است.  امروزه بسیاری از خدمات پزشکی و پرستاری را قادر هستیم  بدون حضور در مراکز درمانی دریافت کنیم . نوار قلب در منزل یکی از خدمات پرتکرار پزشکی است که می­توان از اطلاعات به دست آمده از آن  برای تشخیص بیماری ها بهره برد.  اطلاعاتی که از نوار قلب به دست می آید شامل موارد زیر است:

1) از ضربان های غیر طبیعی قلب و تعداد آن اطلاع پیدا می کنیم.

2)  از وضعیت عضلات دیوارۀ قلب و تشخیص ضخیم شدگی آن در اثر بیماری­های متفاوت مانند فشارخون اطلاعات زیادی به دست می آوریم.

3)  از اثراتی که حمله قلبی از خود بر جا میگذارد مطلع می شویم.

اکوی قلب در منزل

اکوی قلب یک روش پیچیده تر و تخصصی تر از نوار قلب می باشد. انجام این کار نسبت به نوار قلب که مدت بیشتری نیاز دارد. نمای حقیقی دیواره های قلبی و دریچه های قلب ابتدای سرخک های بزرگ را نمایان می کند . در اصل اکو قلب امکان این را می دهد که ضربان قلب بیمار و پمپاژ قلب توسط پزشک مشاهده شود.

البته باید توجه کنید که داشتن دانش این کار و تخصص انجام دادن آن برای افراد غیر از افراد متخصص امکان پذیر نیست. یکی از مزایای اکوی قلب یا دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب این است که متخصص میتواند قلب را در حال حرکت مشاهده کند و اینکه قلب به چه صورتی خون را پمپاژ می کند و همچنین نحوه عملکرد دریچه های قلب را نیز مشاهده کند.

ما به صورت شبانه روزی خدمات آزمایش خون ، ادرار و کرونا در منزل را ارائه می دهیم.

اکوی قلب - اکو قلب در منزل- اکوی قلب در منزل

تفاوت اکو و نوار قلب

نوار قلب ثبت فعالیت های مکانیکی و الکتریکی قلب بوده که مدت انجام آن چند دقیقه است، برای گرفتن نوار قلب فرد به صورت طاق باز خوابیده و الکترودهایی در قفسه سینه بیمار و انتهای پا و دست قرارداده می شود.
برای گرفتن اکو قلب در منزل فرد به پهلو و یا به پشت دراز می کشد و همچنین پروب برای گرفتن اکو مورد استفاده قرار می گیرد، که ژل را بر روی پروب ریخته و بر روی سینه کشیده می شود و نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگهای بزرگ نمایان می کند و همچنین از الکترود های مختلف استفاده می گردد که ژل زده و این الکترودها در قسمت های مد نظر به صورت ثابت قرار می گیرد.

با ما تماس بگیرید

02122096805

اکوی قلب نشان دهنده موارد زیر است

 • اندازه ی قلب
 • نقایص قلبی
 • آسیب دیدن ماهیچه ی قلبی
 • مشکلات دریچه ای
 • قدرت پمپاژ کردن

گرفتن نوار قلب در منزل توسط خانم

یکی از دغدغه های بیمارانی که تماس میگیرند اعزام نیروی خانم برای گرفتن نوار قلب در منزل است. به همین علت ما از همکاران بانوان نیز برای انجام نوار قلب در منزل بهره برده ایم که برای همه مناطق تهران اعزام می شوند.

هزینه نوار قلب در منزل

انجام تست نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام یکی از معمول ترین روش ها برای تشخیص ناراحتی های قبلی است و همچنین کم هزینه هم می باشد. هزینه نوار قلب  توسط متخصصین کیان نسبت به فاصله محل زندگی بیمار نسبت به مرکز و همچنین ساعت درخواست خدمات متفاوت است. هزینه دیگری مثل ایاب و ذهاب یا موارد دیگر به این هزینه اضافه نمی شود.

با ما تماس بگیرید

02122096805

هزینه اکوی قلب در منزل

هزینه اکوی قلب در منزل  به نوع اکوی مورد نیاز بیمار و تعداد دفعاتی که به اکو نیاز دارد بستگی دارد. همچنین با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه پرداختی جهت هزینه انجام اکوی قلب در منزل با نوار قلب در منزل متفاوت باشد و به نوع اکوی مورد نیاز ، تعداد دفعات، اعزام پزشک متخصص و موارد دیگری بستگی خواهد داشت برای اطلاع از هزینه اکوی قلب در منزل با ما تماس بگیرید.

خدمات نوار قلب و اکو قلب در منزل توسط موسسه کیان

نوار قلب در منزل یا اکو قلب در منزل یکی از خدمات ایمن با قیمت مناسب می باشد که برای تشخصی بیماری ها و مشکلات قلبی مورد استفاده قرار می گیرد.

مرکز کیان تمامی مشکلات بیماران را در منزل تحت درمان قرار میدهد مثلا اگر با ما تماس حاصل فرمایید و درخواست نوار قلب و اکوی قلب در منزل داشته باشید مشاوران ما تمامی وضعیت بیمار را از شما پرسیده و نسبت به وضعیت بیمار پزشک ،پرستار و تجهیزات پزشکی به منزل شما اعزام  می کنند و بعد از گرفتن نوار قلب، همانجا پزشک نوار قلب را بررسی کرده و در صورت نیاز به درمان،درمان بیمار را شروع می شود تا بیمار مشکلات دیگر را تجربه نکند.

لازم به ذکر است که خدمات نوار قلب سیار در منزل و اکو قلب در منزل به صورت 24 ساعته و شبانه روزی  در تمامی ایام حتی ایام تعطیل با بهترین پزشکان و پرستاران و همراه با تجهیزات پزشکی پیشرفته در تهران ارائه می شود.

با ما تماس بگیرید

02122096805