موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

تزریق سفازولین در منزل با حضور کمتر از یک ساعت در محل

تزریق سفازولین در منزل

تزریق سفازولین در منزل

سفازولین از جمله آنتی بیوتیک هایی است که در درمان عفونت های بعد از جراحی و یا ادراری ناشی از باکتری گرم مثبت و گرم منفی به کار می رود. بانوان ممکن است به دلیل ملاحظاتی شرعی یا قومیتی که دارند، با عدم مراجعه به موقع زمان طلایی درمان را از دست بدهند. در بحث درمان و سلامتی خود نیازی به حذف حساسیت های شرعی خود نیست زیرا مرکز اعزام پرستار به منزل کیان تمام خدمات خود را متناسب با نیاز و عرف جامعه ارائه می دهد. همچنین تزریق سفازولین یکی از روش‌ های درمان برای کنترل قند خون در بیماران دیابتی است. با این حال ، تزریق سفازولین در منزل نیاز به آموزش کامل دارد و باید توسط پزشک شما یا پزشک معالج شما تجویز شود.

پرستار اعزامی آقا یا خانم : فردی متعهد ، اخلاق مدار ، دارای تبحر در انواع تزریق و مهارت درک بالاست.

تزریق سفازولین در منزل

وظایف پرستار جهت تزریق سفازولین

بررسی وضعیت

عوامل موثر زیادی در انجام یک تزریق موفق دخیل هستند. گام های نخستین از اهمیت بالایی برخوردارند. پرستار در وهله اول شرایط و وضعیت سلامتی، جسمانی بیمار را بررسی خواهد کرد.

ثبت وقایع

اتفاقاتی که در زمان قبل از تزریق، حین و بعد از آن برای علائم حیاتی و بالینی می افتد، توسط پرستار ثبت می شود تا در صورت مشاهده هر گونه تغییر، اقدامات مناسب انجام شود.

روحیه دهی

دریافت دارو به تنهایی، درمان موفقیت آمیز را رقم نخواهد زد. توجه به حالات روحی، دغدغه های بیمار، عدم داشتن استرس و امیدآفرینی سبب تقویت بدن بیماران در برابر مشکلات می شود.

تزریق دارو

پرستار با توجه به نوع دارو، دوز تجویزی، وضعیت جسمانی فرد و…. ، نوع تزریق را انتخاب کرده و با تجهیزات استریل در محیطی ایمن، طبق پروتکل های ستاد ملی کرونا تزریق را انجام می دهد.

تزریق سفازولین در منزل

تعرفه قیمت تزریق آمپول سفازولین در منزل

قیمت تزریق آمپول سفازولین در منزل که موسسه شبانه روزی کیان ارائه می دهد طبق ابلاغیه وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشره در سال1401 است. هزینه ها بر اساس عواملی چون : گوناگونی انواع تزریق ، نحوه ی آن ، لوازم مورد نیاز ، مسیر طی شده و… متفاوت تعیین شده اند. اگر به دنبال موسسه ای ارزان ، با انصاف و مطمئن هستید بهترین گزینه برای شما می تواند اعتماد به بانیان این موسسه باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا استفاده از مشاوره رایگان توسط کارشناسان این مرکز می توانید با خطوط ارتباطی آن تماس بگیرید.

اطلاعات مورد نیاز قبل از تماس

۱. نام و نام خانوادگی

۲. حساسیت دارویی

3. بیماری زمینه ای

4. توان حرکتی

5. جنسیت

6. سن

اطلاعات تماس

درباره سفازولین

Cefazolin از جمله آنتی بیوتیک هایی است که به شکل آمپول تزریقی برای زنان و مردان تجویز می شود. زیرا این دارو در تماس با اسید معده و دستگاه گوارش از بین می رود لذا امکان استفاده به صورت خوراکی وجود نخواهد داشت. ممکن است شما آن را با نام تجاری کفزول بشناسید. اندازه ویال های موجود در بازار داروی سفازولین 1 گرمی ، 500 میلی گرمی و 250 گرمی می باشد.

نحوه مصرف یا تزریق آمپول سفازولین

در خصوص نحوه مصرف یا تزریق آمپول سفازولین با ویال های مختلف از جمله 1 گرم باید گفت: تزریق آمپول هم به روش عضلانی و هم وریدی انجام میشود.

توجه داشته باشید که آمپول سفازولین در ابتدا به صورت پودر است و باید با آب مقطر به محلولی برای تزریق عضلانی تبدیل شود یا می توان با ریختن در داخل سرم هایی مثل نرمال سالین و دکستروز واتر 5 درصد آن را حل کرد. سعی کنید از اطلاعات ، تجربه و مهارت پرستار استفاده کنید.

سفازولین نحوه مصرف _ سفازولین نحوه تزریق _ نحوه تزریق آمپول سفازولین _نحوه تزریق سفازولین 1 گرم _ تزریق سفازولین در منزل _ نحوه تزریق سفازولین در سرم در خانه

موارد مصرف آمپول سفازولین

پزشک برای از بین بردن عفونت ناشی از باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک که موجب بیماری در : خون ، ریه ، پوست ، مفصل ، استخوان ، دستگاه تناسلی ، دریچه های قلب و.. شده اند، تزریق آمپول سفازولین را تجویز می کند. موارد مصرف آمپول سفازولین 1 گرم ، 500 mg 250 ، mg را در زیر مشاهده می کنید:

 • عفونت های پوستی 
 • عفونت ادراری 
 • برای کرونا دلتا یا عفونت حاد ریوی
 • اندوکاردیت 
 • سپتی سمی
 • عفونت در مفاصل و استخوان ها
 • سرماخوردگی با منشا باکتریایی و دارای علائم عفونت ریوی

طریقه زدن سفازولین به کودک و اطفال _ زدن آمپول سفازولین در شیر دهی ، تزریق سفازولین در منزل _ تزریق سفازولین به کودکان و نوزاد _ دوز سفازولین برای کودکان

گیرندگان خدمات تزریق سفازولین در منزل

کودکان

تزریق سفازولین به کودکان براساس معیار 8-12 mg بر هر کیلوگرم وزن کودک محاسبه می گردد. طریقه زدن آمپول سفازولین به اطفال نیز به صورت عضلانی یا وریدی ( حتی تزریق داخل سرم ) در هر 8 ساعت خواهد بود. تغییر دوز برابر است با تغییر فاصله بین دو تزریق ؛ به عبارتی اگر دوز 6-12 mg بر هر kg وزن کودک در نظر گرفته شود زدن امپول سفازولین باید هر 6 ساعت باشد که می تواند توسط پرستاران مجرب کیان صورت پذیرد.

بزرگسالان

دوز مناسب جهت تزریق آمپول سفازولین در منزل برای مردان و زنان بزرگسال به صورت عضلانی یا وریدی 250 mg در هر 8 ساعت است. اگر دوز  به 1 گرم افزایش یابد تزریق می بایست هر 6 ساعت انجام گیرد. موسسه شبانه روزی کیان آماده است خدمات تزریق سفازولین در منزل را با پرستاران آقا و خانم در طول هفته و روزهای تعطیل مثل پنج شنبه ها و جمعه ها به بانوان و آقایان متقاضی ارائه دهد.

تزریق آمپول سفازولین در بارداری _ زدن آمپول سفازولین در بارداری _ زدن امپول سفازولین به زنان باردار در دوران حاملگی در منزل _تزریق سفازولین در خانه

سالمندان

زدن آمپول سفازولین به سالمندان به دلیل حساسیت بیشتر این قشر و آسیب احتمالی به کلیه ها در اثر عوارض جانبی دارو حتما باید با تجویز پزشک صورت گیرد. در صورتی که به حضور پزشک در منزل برای ویزیت افراد سالمند نیاز دارید یا نسخه شما حاوی امپول سفازولین است با ما تماس بگیرید تا پرستار مجرب جهت تزریق سفازولین در منزل اعزام شود. 

تزریق آمپول سفازولین در بارداری 

از جمله شرایط ویژه ای که زنان باردار با آن مواجه اند تزریق آنتی بیوتیک ها در دوران حاملگی است. طبیعی ست که نگران عوارض آمپول سفازولین در بارداری برای جنین خود باشید. مصرف یا تزریق سفازولین در بارداری برای بانوان با احتیاط هایی همراه است و تنها پزشک قادر به تشخیص موقعیت مناسب برای مصرف این داروست. 

مصرف سفازولین در شیردهی _ تزریق آمپول سفازولین در دوران شیردهی _ زدن سفازولین در منزل

مصرف سفازولین در شیردهی

مصرف داروی سفازولین از طریق خوراکی به دلیل از بین رفتن دارو در مسیر گوارش ممکن نیست. تنها طریقه استفاده از آن به صورت تزریق به رگ یا عضله می باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته؛ وجود سفازولین در شیر مادر که ممکن است ناشی از تزریق آمپول آن در دوران شیردهی باشد برای نوزاد مضر است.

بیشتر بخوانید: دسترسی به متخصص اطفال در منزل 

عوارض جانبی تزریق آمپول سفازولین

عوارض بعد از تزریق آمپول سفازولین در منزل به دو گونه تقسیم می شود:

1. عوارض تزریق

به دلیل مقدار زیاد دارو برای تزریق و رقیق بودن سفازولین ؛ تزریق آن به اندازه پنی سیلین دردناک است. به دلایلی که گفته شد درد بعد از تزریق سفازولین یکی از عوارض است که می توان با روش هایی مثل : انجام تزریق توسط فرد مجرب ، پرت کردن حواس حین تزریق ، تنفس آرام و شمرده ، شل کردن عضلات و.. آن را کاهش داد.

2. عوارض جانبی دارو 

سفازولین نیز مانند هر داروی دیگری با عوارض جانبی همراه است هر بخش از بدن می تواند عوارض مختص به خود را بروز دهد اما عمده آن ها عبارتند از :

 • اسهال ، استفراغ ، بی اشتهایی ، خارش مقعد ، کرامپ های شکمی ، مشکلات گوارشی
 • کاندیدیازیس ، التهاب زبان ، تهوع
 • ترومبوسیتوپنی ، نروتروپنی ، لکوپنی ( سرطان خون ) 
 • کهیر ، تاول ، خارش ، درد و  پوسته پوسته شدن پوست محل تزریق

تداخل دارویی آمپول سفازولین _ تداخلات دارویی سفازولین _ سفازولین در منزل

تداخل دارویی سفازولین

دارو ها هر کدام برای اثرگذاری خاصی ساخته شده اند با ورود همزمان به بدن ممکن است هم پوشانی یا تغییر عملکرد را به وجود آورد امکان کاهش یا افزایش اثر نیز وجود دارد. اگر هریک از داروهای زیر را مصرف می کنید بهتر است هنگام تزریق آمپول سفازولین در منزل به پرستار اعزامی اطلاع دهید:

 • اریترومایسین ، تتراسیکلین ، وانکومایسین 
 • پلی میکسین B ، کلیستین
 • آمینو گلیکوزید، پروبنسید 

منع مصرف سفازولین

اگر هریک از شرایط زیر را دارید پیشنهاد ما به شما صرف نظر کردن از دریافت دارو و تزریق آمپول سفازولین است زیرا مواردی که اشاره می شود منع مصرف دارند:

 • مبتلایان به بیماری پورفیری
 • افراد دارای حساسیت به پنی سیلین ،پنی سیلامین ، سفالوسپورین ها

موسسه شبانه روزی کیان ، مرکز خدمات پرستاری ، خدمات پزشکی ، خدمات درمانی ، درمان خانگی ، درمان در منزل

درباره موسسه کیان

موارد زیر از ویژگی های شاخص موسسه کیان است.
1 . دارای تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است .
2 . خدمات دهی به صورت شبانه روزی و به تمام نقاط تهران درکمترین زمان صورت می گیرد.
3 . ضمانت نامه و مدارک تحصیلی معتبر از افراد اعزامی اخذ گردیده است.
4 . تمامی خدمات با پرسنل آقا و خانم انجام می شود.
5. رضایت دریافت کنندگان خدمات در بخش نظرات سایت موجود است.
موسسات معتبر پزشکی علاوه بر فعالیت در دنیای حقیقی همیشه داده های پزشکی و تخصصی خود را در دنیای مجازی و آنلاین افزایش داده و آن را به روز می کنند که این به دلیل گستردگی خدماتشان در سرتاسر نقاط تحت پوشش آن هاست. ضمن اینکه هر چه خدمات یک موسسه افزون تر و دامنه اطلاعاتی _ داده ای آن بیشتر باشد ملاکی برای بودن در صدرسایت ها از نظر گوگل است. موسسه کیان با داشتن حجم بالایی از فعالیت های حقیقی و مجازی در لیست بهترین و معتبرترین سایت ها از نظر مردم و داده های پزشکی گوگل است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest