موسسه کیان

آزمایش در منزل توسط پرستار بیمارستان | تست pcr در منزل

آزمایش خون در منزل - آزمایش ادرار در منزل _ آزمایش کرونا در منزل _ نمونه گیری در منزل - آزمایش در منزل

آزمایش در منزل با پرسنل مجرب

اینکه چه زمانی نیاز به انجام آزمایش و تست های پزشکی در منزل داریم و‌ آیا آزمایش در منزل یا تست pcr در منزل امکان پذیر است؟ سوالاتی است که ممکن است از ذهن همه ما گذشته باشد. قبل از دادن پاسخ به آنها بهتر است کمی ‌درباره علل ‌ایجاد تست‌های پزشکی ، نمونه گیری در منزل، آزمایش کرونا در منزل و… صحبت کنیم.

حتما بخوانید: خدمات پرستاری در منزل

بدن انسان یک ماشین بی‌نهایت دقیق است که اجزای آن در شرایط عادی در کمال سازگاری با هم همکاری دارند. ما معمولا تا زمانی که ‌این ماشین سالم و بی‌نقص است نسبت به عملکرد آن بی توجه‌ایم و تنها وقتی به یادش می‌افتیم که مشکلی پیش آمده باشد. بدن آنچنان پیچیده است که ما تنها می‌توانیم بفهمیم‌ ایرادی پیدا کرده‌ایم و از درک علت آن عاجزیم.‌ این همان نقطه‌ای است که منجر به ‌ایجاد یک شاخه مهم پزشکی یعنی علوم آزمایشگاهی شده است.

تست‌های پزشکی بسیار متنوع بوده و هر کدام بر ‌نکته خاصی متمرکز‌ هستند. با‌ این وجود در گذشته یافتن علت بیماری به ‌این سادگی نبود. تاریخچه به وجود آمدن آزمایشات پزشکی به دوران‌ ایمهوتپ در مصر باستان و بقراط در یونان باز می‌گردد. در آن زمان حضور پزشک در منزل بیمار ضروری بود و تمام مراحل معاینه، تشخیص و آزمایش در منزل فرد صورت می‌گرفت.

با گذشت زمان، فاصله بین دکتر و بیمار افزایش یافت و همین موجبات بسیاری از تشخیص‌های اشتباه و دردسر‌های دیگر را فراهم کرد. امروزه ارائه انواع خدمات پزشکی و بخصوص انجام آزمایش در منزل و یا خدمات تزریقات در منزل بیمار امکان پذیر بوده و به خدمتی پرطرفدار بدل شده است.

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

آزمایش کرونا در منزل

انواع آزمایش در منزل

یکی از معضلات در زمان بیماری نیاز به مراجعه به آزمایشگاه‌های متعدد جهت انجام تست‌های پزشکی و یا نیاز به آزمایش در منزل است. دکتر معمولا لیست بلند بالایی از انواع چکاپ‌ها به شما می‌دهد که انجام دادنشان کار آسانی نیست. با ‌این وجود در شهرهای بزرگ تا حد زیادی ‌این مشکل با امکان انجام آزمایش در منزل برطرف شده است. در اکثر تست‌ها تکنسین آزمایشگاه باید نمونه‌ای را از بدن بیمار استخراج و با رعایت متد بخصوص آن را آماده ارزیابی کند.‌

حتما بخوانید: تزریق سرم در منزل

سپس با توجه به درخواست پزشک مربوطه بر روی یافتن یک ماده یا مقادیر یک فاکتور خاص تمرکز نماید. نتیجه در قالب برگه یا فایل مجازی قابل ارسال است. در ‌اینجا لازم است تاکید شود که برای بررسی نتایج آزمایش هرگز به گفته‌های افراد غیر متخصص یا اطلاعات سایت‌ها استناد نکنید. نتیجه آزمایش تنها باید توسط دکتری که درخواست آزمایش را داده است؛ قرائت شود‌.

گرفتن آزمایش خون در منزل

یکی از معمول‌ترین آزمایشات که تقریبا در زمان تشخیص بیماری برای هر پزشکی مهم قلمداد می‌شود آزمایش خون است. هیچ چیز به ‌اندازه ‌این مایع قرمز رنگ حیاتی اسرار بدن ما را افشا نمی‌کند. از آنجایی که شمار گلبول‌ها، میزان آنزیم‌ها، مواد مغذی و شیمیایی و سطح مایعات در خون فرد سالم مشخص است؛‌ این آزمایش وضعیت نرمال را شاهد قرار داده و تفاوت آن با شرایط بیمار را به اطلاع دکتر می‌رساند. در گذشته برای انجام ‌این تست حتما باید به آزمایشگاه‌ها مراجعه می‌شد که خوشبختانه ‌این روزها گرفتن آزمایش خون در منزل بسیار متداول شده است.

حتما بخوانید: تزریق آمپول رمدسیویر در منزل

یکی از شرایط مورد نیاز در اکثر آزمایش خون‌ها نیاز به ناشتا بودن بیمار برای ساعات طولانی است. در نتیجه بیماران برای انجام تست ناچار بودند با قند خون پایین و ضعف ناشی از ناشتا بودن از منزل خارج شده و جهت انجام تست چندین ساعت را در مسیر و آزمایشگاه بگذرانند. ‌این یکی از دلایلی است که لزوم انجام آزمایش در منزل بخصوص آزمایش خون را تا ‌این حد بالا برده است.

آزمایش پی سی آر در منزل

آزمایش یا تست PCR در منزل اصطلاحی است که در دوران پاندمی کرونا زیاد به گوشمان خورده است. در لغت به معنای واکنش زنجیره‌ای پلیمراز است و برای تشخیص مواد ژنتیکی یک ارگانیسم خاص، مانند ویروس به کار می‌رود. اگر در زمان آزمایش به ویروس مورد نظر مبتلا باشید، ‌این تست وجود آن را تشخیص می‌دهد.

بیشتر مطالعه کنید: وصل سوند ادراری در منزل

تست PCR در منزل همچنین قطعات ویروس را حتی پس از آنکه شخص عفونت را پشت سر گذاشته باشد؛ شناسایی می‌کند. با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا ‌این تست به یک آزمایش در منزل رایج بدل شده است. شما جهت انجام ‌این تست هم نیاز به مراجعه به کلینیک‌ها ندارید و آزمایش پی سی آر در منزل به راحتی امکان پذیر است.

آزمایش آنتی بادی در منزل

آنتی بادی‌ها مولکول‌هایی از جنس پروتئین هستند که توسط سیستم ‌ایمنی بدن در هنگام مبارزه با عفونت‌ها ترشح می‌شوند. سلول‌های خاصی از سیستم ‌ایمنی در هنگام ابتلا فرد یا واکسینه شدن او در برابر یک عامل بیماری‌زای مشخص، وظیفه تولید آنتی بادی‌ها را بر عهده می‌گیرند. واکسیناسیون روشی ‌ایمن و موثر جهت آموزش بدن برای تولید آنتی بادی‌های بخصوص است.

دقت نمائید: ساکشن بیمار در منزل

با توجه به ‌اینکه در حال حاضر ویروس COVID-19 دغدغه شماره یک جوامع بشری است؛ انجام آزمایش‌های آنتی بادی در منزل هم بیشتر برای یافتن آنتی بادی‌های ضد ‌این ویروس و تشخیص ‌اینکه ‌آیا واکسن موثر بوده یا خیر به کار برده می‌شود. انجام ‌این آزمایش های مختلف در منزل بسیار مهم است چرا که بیمار را از حضور در آزمایشگاه‌ها و تماس خطرساز با دیگران معاف می‌کند.

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

آزمایش pcr در منزل

نمونه گیری آزمایش در منزل

همانطور که عنوان شد در اکثر آزمایش‌ها باید یک یا چند سمپل یا نمونه جهت مطالعه و بررسی از بیمار گرفته شود. دلیل مراجعه حضوری بیمار در طی سالهای گذشته به مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها هم به همین نیاز بر می‌گردد. البته با پیشرفت خدمات پزشکی در شهرهای مدرن، نمونه گیری آزمایش در منزل کاملا انجام پذیر شده و به یک خدمت قابل توجه بدل گشته است. علاوه بر انجام صفر تا صد آزمایش خون در منزل انواع نمونه‌گیری‌های دیگر هم در تست‌های آزمایشگاهی مطرح است. در‌این بین میتوان به نمونه ادرار، مدفوع، بزاق، مایعات بدن و … اشاره کرد. در‌این تست‌ها پزشک و تکنسین آزمایشگاه به خانه بیمار مراجعه کرده و با آزمایش و نمونه گیری در منزل سبب آرامش خاطر او در دوران بیماری خواهند بود.

هزینه آزمایش خون در منزل

با توجه به ‌اینکه در یک آزمایش خون طیف وسیعی از ترکیبات و مواد مختلف رصد می‌شوند تا اطلاعات جامعی درباره وضعیت پزشکی فرد ارائه دهند؛ ‌این تست را میتوان یکی از مهمترین آزمایشات تشخیصی دانست. در بسیاری از مواقع پزشک با مطالعه نتیجه آزمایش خون به کمک تجویز دارو، پرهیز و متد درمانی می‌تواند بدن فرد را به تعادل اولیه بر‌گرداند. هزینه آزمایش خون در منزل هم مثل تمامی ‌تست‌ها بستگی به نوع درخواست پزشک، فاکتورهای مورد ارزیابی و تجهیزات لازم جهت بررسی و نمونه گیری دارد‌.‌

این مبلغ قبلا با هزینه‌ها و ریسک‌های خروج از منزل شما جمع بسته می‌شد که در حال حاضر بیمار تنها هزینه آزمایش در منزل را می‌پردازد. چون آزمایش در خانه فرد انجام می‌گیرد؛ پزشک در کنار رسیدگی به متد آزمایشگاهی مورد نیاز، وقت و فرصت کافی برای صحبت با او و درک شرایط بیماری‌اش خواهد داشت. Attr. William Osler می‌گوید: «همواره به صحبت‌های بیمار خود با دقت گوش دهید. او راه تشخیص درست را نشان می‌دهد.» ‌این سخن نقض گویای ‌این مطلب است که چرا گرفتن آزمایش در منزل نسبت به روش‌های سنتی گذشته نتایج بهتر و دقیق‌تری به همراه داشته است.

آزمایش در منزل شمال تهران

شمال تهران به جهت موقعیت مکانی از آب و هوای خوبی برخوردار بوده و از ‌این رو همیشه طرفداران بسیار داشته است. در شمال تهران شاهد مرتفع‌ترین برج‌ها، بیشترین امکانات رفاهی، جاذبه‌های توریستی و مکان‌های تفریحی هستیم. آزمایش در منزل شمال تهران از جمله خدماتی است که اکثر ساکنان ‌این محلات با آن آشنا هستند. شمال تهران با امتیازات بی‌نظیرش، منطقه‌ای مرفه نشین بوده و ساکنان آن همواره از سطح بالای خدمات و تست های پزشکی در منزل رضایت داشته‌اند.

تست های پزشکی در منزل شهرک غرب و سعادت آباد

شهرک غرب و سعادت آباد از محله‌های قدیمی، معروف و خوشنام تهران هستند. محله سعادت آباد از ساختمان‌های بسیار شیک و تازه ساز تشکیل شده و شهرک غرب محله‌ای با اصالت و امنیت بالاست که در گذشته اکثر ساکنانش مسیحی بودند. امکان انجام آزمایش در منزل در شهرک غرب و سعادت آباد فراهم بوده و آرامش را به ساکنان ‌این مناطق هدیه می‌کند.

ولنجک و زعفرانیه و الهیه

ولنجک محله‌ای نام آشنا در دامنه‌های قله توچال است. زعفرانیه که کوهپایه البرز را در خاطر تداعی می‌کند و عضو جدا نشدنی شمیرانات است؛ یکی از محلات اعیان نشین محسوب می‌شود. ساختمان‌های الهیه پذیرای دیپلمات‌های بسیاری بوده است. با توجه به وسعتی که دارد واجد پل‌های ارتباطی زیاد به پایتخت است. ساکنان هر سه محله می‌توانند با توجه به مشغله‌های فراوان در زمان نیاز از امکان انجام آزمایش درب منزل خودشان استفاده ببرند. به خاطر داشته باشید در هر نقطه از ولنجک و زعفرانیه و الهیه تهران و در هر لحظه از شبانه روز می‌توانید انواع آزمایشات را در منزل تجربه کنید.

جردن و فرمانیه و آجودانیه

محله جردن تهران هنرمندان مشهور زیادی را به خود دیده و ساختمان‌های اداری و تجاری مهمی‌ دارد که معروف‌ترین آن‌ها ساختمان ریاست جمهوری است. فرمانیه تهران هم از جمله محلاتی است که تعداد زیادی سفارتخانه در آن بنا شده است. آجودانیه تهران عاری از ترافیک است و آرامش را می‌توان در‌این محله لمس کرد. ساکنان ‌این سه محله علاوه بر امکانات بالا از خدمات انجام انواع آزمایش در خانه نیز بهره مند هستند. کلیه خدمات آزمایش در منزل جردن و فرمانیه و آجودانیه برای رفاه حال ساکنان ‌این محلات فعال بوده و با یک تماس از تجربه انجام آزمایش در منزل خودتان در کنار یک کادر متخصص و مجرب بهره مند می‌شوید.

قیطریه و فرشته و کامرانیه

جوامع بشری امروز همواره به دنبال رفاه بیشتر بوده و با چنین تفکری رو به پیشرفت هستند. یکی از مهمترین طرح‌های حال حاضر خدمات پزشکی ارائه امکانات درمانی و آزمایش در خانه بیمار است. آزمایش در خانه قیطریه و فرشته و کامرانیه تهران کلیه نیازهای فرد به پزشک، تجهیزات و انجام تست را مرتفع می‌سازد.

تجریش و نیاوران و یوسف آباد

از جمله محلات نوستالژیک تهران می‌توان به تجریش و نیاوران و یوسف آباد اشاره کرد. اگر نیاز به انجام آزمایش دارید می‌توانید بدون نگرانی از محدودیت‌های رفت و آمد انواع خدمات و تست های پزشکی در منزل را دریافت نمایید.

آزمایش در منزل غرب تهران

غرب تهران که بر روی نقشه شبیه مثلث است دو منطقه بیشتر ندارد اما محله‌های زیادی را در خود جای داده است. با توجه به وسعت آن و جمعیت زیادش تقاضا برای انجام آزمایش در منزل مرتب در حال افزایش است. غرب تهران ویژگی‌های قابل توجهی دارد که امکان انجام آزمایش در منزل، آرامش فراوانی برای ساکنان آن به همراه داشته است.

جنت آباد و ستارخان

جنت‌آباد و ستارخان تهران بسیار قدیمی و پر رفت و آمد بوده و ساکنان صمیمی و سرزنده‌ای دارند. به دلیل جمعیت زیاد این دو محله خدمات پزشکی در منزل یک نیاز همیشگی بوده و امکان آزمایش در منزل جنت آباد و ستارخان بیست و چهار ساعته فراهم می‌باشد.

تست های پزشکی در منزل صادقیه و اکباتان

صادقیه که هنوز هم اکثر مردم آن را با نام سابقش یعنی آریا‌شهر می‌خوانند و اکباتان که بزرگترین شهرک در کل خاورمیانه محسوب می‌شود امکان درخواست ویزیت پزشک در منزل را دارند و در حال حاضر آزمایش و تست های پزشکی در منزل صادقیه و اکباتان فعال می‌باشد

آزمایش در منزل شرق تهران

شرق تهران دارای محله‌های فراوانی است و پتانسیل بالایی برای استفاده از خدمات پزشکی در منزل بخصوص انجام کلیه تست های پزشکی در منزل دارد. متخصصان این حوزه در حال خدمت رسانی در تمام ساعات شبانه روز هستند.

تهرانپارس و پیروزی

تهرانپارس با پارک‌های جنگلی لویزان و سرخه حصار شناخته می‌شود. محله پیروزی هم از محله‌های خوش نشین پایتخت به حساب می‌آید. این مناطق برای استفاده از انواع امکانات آزمایش و چکاپ منزل تنها یک تماس تلفنی فاصله دارند.

آزمایش در منزل جنوب تهران

محله‌های قدیمی فراوانی در جنوب تهران وجود دارد که بازار تهران را هم شامل می‌شود. در جنوب تهران نیاز به خدمات پزشکی در منزل بسیار مشهود بوده و علیرغم شلوغی و ازدحام، اکیپ مجهز آزمایشات پزشکی در منزل همیشه در کنار ساکنین این مناطق می‌باشد.

شهریار و اسلامشهر

شهریار و اسلامشهر دیگر جزو جدانشدنی از تهران هستند و امکانات حمل و نقل عمومی فاصله این دو ناحیه را به مرکز پایتخت بسیار کوتاه کرده است. تست pcr در منزل برای تک تک ساکنان این محلات فعال و انجام پذیر می‌باشد.

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

آزمایش در منزل

آزمایش در منزل موسسه کیان

زمانیکه شما بیمار هستید و نیاز به استفاده از خدمات پزشکی همچون آزمایش و یا تست pcr در منزل پیدا کرده‌اید یافتن یک مرکز معتبر و متخصص که بتواند ‌این قسم امکانات را به بهترین شکل ارائه دهد؛ آسان نخواهد بود. انجام خدمات پزشکی و آزمایش در منزل کیان نامی‌است که توصیه می‌شود همواره در خاطرتان نگه دارید. در هر زمان و هر نقطه از تهران بزرگ که نیاز به ویزیت پزشک در منزل داشتید یا احتیاج به اکو قلب در منزل و انجام تزریقات شبانه روزی در منزل پیدا کردید؛ می‌توانید اکیپ مجرب خدمات پزشکی و آزمایش در منزل کیان را در کنار خود داشته باشید. ‌این مرکز آمادگی در اختیار گذاشتن آمبولانس خصوصی به بیماران خود را نیز داراست.

برچسب ها و دسته های مقاله
اشتراک گذاری این پست در:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرستاری در منزل

⚕️ارائه کلیه خدمات پرستاری در منزل⚕️

⚕️خدمات درمانی در منزل ⚕️

⚕️اعزام پزشک به تمامی نقاط تهران و کرج⚕️

✔️تزریقات

✔️سرم تراپی

✔️ویزیت پزشک در منزل

☎️پاسخگویی و پشتیبانی 24ساعته