موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

تزریق آمپول بتامتازون در منزل با کادر مجرب بیمارستان

تزریق آمپول بتامتازون در منزل

تزریق آمپول بتامتازون در منزل

کاربرد اصلی بتامتازون کاهش فوری درد است اگر درد امانتان را بریده است لطفا سراغ داروهای گیاهی نروید. اگر داروهای گیاهی اثر کنند منشا درد از دید شما و پزشک پنهان خواهد ماند. اگر تاثیری بر کاهش درد شما نداشته باشند هنگام مراجعه به پزشک و دریافت دارو های شیمیایی، موجب تداخل دارویی خواهند شد. موسسه کیان در زمینه تزریقات، افرادی با تبحر فوق العاده را به خدمت گمارده است. نظرات افرادی که انواع تزریقات را دریافت کرده اند نشان از اخلاق مداری ، داشتن فن بیان بالا، دانش فارموکولوژی بالای این عزیزان است.

تزریق آمپول بتامتازون در منزل

وظایف پرستار جهت تزریق آمپول بتامتازون

چکاپ علائم بیمار

کارشناس اعزامی اطلاعات اولیه خواسته شده در سایت را مطالعه کرده سپس علائم حیاتی و بالینی بیمار را درسه مرحله ی: قبل تزریق، حین تزریق و بعد از تزریق چک می کند.

انتخاب نوع تزریق

نوع تزریق با توجه به وضعیت بیمار اعم از بارداری و… متفاوت خواهد بود. ممکن است به صورت تزریق وریدی، عضلانی، مفصلی انجام شود. در اولین تزریق تست حساسیت انجام می گیرد.

انجام تزریق

کارشناس ارسالی تجهیزات تزریق را آماده کرده سپس با توجه به حجم، نوع دارو و محل تزریق، اندازه سوزن را تعیین می کند. بعد از ضد عفونی کردن محل تزریق، تزریق انجام می شود.

توجه اجتماعی

کارشناش یا پرستار در زمانی که تزریق را انجام می دهد جنبه های عاطفی و اجتماعی تزریق را در نظر می گیرد و تزریق آمپول بتامتازون را به صورت VIP انجام می دهد.

تزریق سفازولین در منزل

تعرفه قیمت تزریق آمپول بتامتازون در منزل

آمپول بتامتازون برحسب درخواست شما توسط کارشناسان مجرب، تاییدشده، متعهد انجام می گیرد هزینه تزریق این دارو بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت محاسبه می گردد. تعرفه قیمت تزریق آمپول بتامتازون مشخص، منصفانه و متناسب با درخواست شماست. هرخدمات نسبت به مواد به کار رفته، مسافت طی شده و زمان سپری شده متفاوت خواهد بود. اگر پرسشی در زمینه نحوه اعزام نیرو ، قیمت یا نرخ های مصوب خدمات دارید با خطوط ارتباطی موسسه تماس بگیرید.

اطلاعات مورد نیاز قبل از تماس

۱. نام و نام خانوادگی

۲. حساسیت دارویی

3. بیماری زمینه ای

4. توان حرکتی

5. جنسیت و سن

اطلاعات تماس

آمپول بتامتازون

بیایید ببینیم داروی بتامتازون چیست و برای چی خوبه ؟ بتامتازون ؛ یک داروی بسیار پرکاربرد جهت تسکین درد و کاهش التهاب در درمان بیماری ها است. این دارو به صورت کرم ، ژل ، لوسیون ، اسپری ، شربت ، قطره ، امپول، قرص ، پماد  و… در بازار یافت می شوند.

از نظر ماهیتی، بتامتازون یک داروی کورتیکو استروئید به شمار می رود که با نام های کورتون یا استروئید نیز در دسترس است. اساس عملکرد استروئید ها بر پایه ی کاهش مواد شیمیایی التهاب آفرین در بدن و سرکوب سیستم ایمنی می باشد. پزشک معالج بر طبق سلامتی و وضعیت عمومی بیمار، دوزهای مختلفی از داروی بتامتازون را برای استعمال یا تزریق در منزل تجویز می کند.

نحوه تزریق بتامتازون

نحوه یا روش و محل تزریق آمپول بتامتازون بستگی به نوع تزریقی که انتخاب می کنید دارد. طبیعتا محل و شیوه آمپول عضلانی با وریدی متفاوت است. توجه داشته باشید که حداکثر زمان اثر گذاری آمپول بتامتازون 1_2 ساعت بعد از تزریق در منزل است. تزریق آمپول بتامتازون در منزل را می توان به روش های زیر انجام داد:

 • تزریق عضلانی
 • تزریق وریدی
 • داخل بافت نرم بدن
 • زدن داخل مفصلی

نحوه تزریق عضلانی ، وریدی ، مفصلی ، داخل بافت آمپول بتامتازون در منزل و خانه ، تزریق خانگی داروی بتامتازون در شمال ، شرق ، غرب و جنوب تهران

بیماری های تحت درمان با بتامتازون

از آنجایی که داروی بتامتازون در شمار داروهای ضد درد قرار می گیرد برای تسکین زانو درد ، زونا ، بدن درد کرونا ، خروسک ، خار پاشنه پا ، بهبود زخم تتو یا جوش ، کاهش التهاب جوش صورت ، کاهش خارش بدن و پوست ، زگیل و… در کودکان و بزرگسالان کاربرد دارد. برای درمان بیماری ها و مشکلات زیر تزریق آمپول بتامتازون در منزل انجام می شود:

 • بیماران کلیوی
 • بیماران ام اس
 • بیماران تنفسی
 • بیماران روماتیسمی
 • مشکلات چشمی
 • اختلالات خونی
 • اختلالات معده
 • بیماران سرطانی
 • بیماری های پوستی
 • بیماری های هورمونی مانند مشکلات غده تیروئید
 • بیماری خود ایمنی مانند لوپوس
 • آسم
 • شرایط آلرژیک

 

اهداف استفاده از آمپول بتامتازون

تزریق آمپول بتامتازون در منزل می تواند برای اهداف زیر صورت گیرد:

بیماران کلیوی

پزشکان از بتامتازون به عنوان درمان جایگزین در بیماران کلیوی استفاده می کنند بدین معنی که در این بیماران بر اثر نارسایی غدد فوق کلیه، تولید استروئید با مشکل مواجه است. بتامتازون با ترکیب استروئیدی این نقیصه را جبران می کند. تزریق آمپول بتامتازون در منزل برای افراد مبتلا به مشکلات کلیوی به صورت 24 ساعته با مرکز شبانه روزی کیان امکانپذیر است.

سرماخوردگی

در درمان سرماخوردگی استفاده از داروی بتامتازون به دلیل سرکوب سیستم ایمنی و افزایش احتمال گسترش عفونت، توصیه نمی شود. گرچه این دارو با کاهش مواد شیمیایی التهاب آفرین باعث کاهش درد، آبریزش بینی و تب می شود اما به دلیل عوارض جانبی جدی در طولانی مدت در اولویت پزشکان جهت تجویز قرار نمی گیرد. در صورت تمایل بیمار ؛ تزریق بتامتازون در منزل برای درمان سرماخوردگی یا کرونا توسط پرستاران مجرب و در شرایط ایمن انجام خواهد شد. 

حساسیت فصلی

تزریق آمپول بتامتازون در منزل برای بهبود حساسیت فصلی نیز تجویز می شود. در برخی از افراد با شروع فصل بهار یا پاییز شاهد بروز آلرژی با علائم آبریزش بینی ، سرفه تهوع آور ، قرمزی و.. هستیم. بهترین گزینه درمانی تزریق بتامتازون در خانه است زیرا با کاهش عملکرد و واکنش سیستم ایمنی در طی دوساعت ، علائم آلرژی از بین می روند. اما ممکن است عوارضی مانند تهوع ، سردرد ، زیاد شدن اشتها را تجربه کنید.

حساسیت پوستی

بر اثر عواملی مانند گزش حشرات ، حساسیت غذایی و عوارض دارویی ممکن است علائم آلرژیک و پوستی مثل خراش ، کهیر ، تورم ، التهاب در پوست ایجاد شود. از جمله کاربردهای تزریق آمپول بتامتازون در منزل ؛ پاسخ به واکنش های حساسیتی پوست است که برای کاهش علائم حساسیت تجویز می شود. همچنین این دارو برای بیماران مبتلا به بیماری پسوریازیس یا مشکل اگزما تجویز می شود.

کمر درد

بسیاری از داروهای استروئیدی برای درد های عضلانی و مفصلی تجویز می شوند. از بین این داروها ، رایج ترین و اثر گذارترین دارو ؛ آمپول بتامتازون است. تزریق آمپول بتامتازون در منزل برای درمان کمر درد با موسسه شبانه روزی کیان قابل دسترس می باشد. البته باید توجه داشت این دارو یک درمان علامتی است و منشا کمر درد را از بین نمی برد لذا برای درمان ریشه ای کمر درد به پزشک مراجعه کنید.

ورم بینی

بعد از عمل جراحی بینی ، ایجاد ورم بینی یک عارضه بسیار شایع است. شدت تورم در 3_5 روز بعد از جراحی بیشترین میزان را داراست. جای نگرانی نیست چندین اقدام ساده و موثر مانند استفاده از کمپرس سرد ، بالا نگه داشتن سر و… توصیه می شود. گاهی پزشک آمپول بتامتازون ال آ را جهت کاهش ورم و جلوگیری از فرآیند فیبروز تجویز می کند. این تزریق در هفته اول بعد از جراحی انجام می شود و عارضه نگران کننده ای ندارد. با ما تزریق آمپول بتامتازون ال آ در منزل را در اسرع وقت تجربه خواهید کرد.

تزریق بتامتازون در کودکان

داروی بتامتازون در کودکان به دو صورت خوراکی و تزریقی تجویز می شود دوز مصرفی روزانه به صورت خوراکی در کودکان 5/17 میکروگرم بر کیلوگرم است . این دوز در حالت تزریق وریدی یا عضلانی 5/. تا 9 میلی گرم خواهد بود. تزریق شبانه روزی آمپول بتامتازون در خانه برای کودکان توسط پرستاران آشنا به علوم روانشناختی کودک صورت می گیرد.

در صورت مشاهده کاهش عملکرد دارو حتما با پزشک متخصص اطفال در منزل یا مطب مشورت کنید. سعی کنید به طور ناگهانی مصرف دارو را در کودک متوقف نکنید.

تزریق بتامتازون در منزل برای کودکان نوزادان در تهران و کرج ، زدن آمپول بتامتازون کودکان در خانه

تزریق بتامتازون در دوران بارداری

گاهی مواقع استفاده از دارو یا تزریق بتامتازون به صورت کوتاه مدت و در اواخر بارداری نقش حیاتی در حفظ زندگی جنین دارد. دریافت آمپول بتامتازون به صورت تزریق عضلانی در منزل خواهد بود. مصرف آن در اوایل بارداری توصیه نمی شود. این دارو دو اثر بر جنین دارد:

 1.  افزایش زمان بارداری به ویژه در زایمان زودرس

پزشکان ، برای مادرانی که در هفته 29 – 34 بارداری قرار دارند و علائم زایمان زودرس را از خود نشان می دهند. داروی بتامتازون را جهت تاخیر در زایمان پیش از موعد تجویز می کنند که با خدمات تزریق بتامتازون در منزل در دسترس مادر باردار قرار می گیرد.

 1.  تقویت عملکرد ریه های جنین

تولد نوزاد پیش از 28 هفتگی خطراتی را برای نوزاد به دنبال دارد این خطرات شامل مشکلات روده ای ، ریوی و… هستند. دریافت بتامتازون توسط مادران باردار پیش از زایمان؛ احتمال مرگ و ابتلا به این بیماری ها را در نوزادان حدود 40 درصد کاهش می دهد. مصرف این دارو باعث بهبود عملکرد ریه بعد از تولد در نوزادان نارس خواهد شد. در نتیجه سندرم زجر تنفسی در نوزادان نارس کاهش می یابد. شما می توانید تزریق بتامتازون در منزل را در دوران حاملگی توسط پرستاران مجرب خانم انجام دهید.

مصرف یا تزریق بتامتازون در شیردهی

استفاده از بتامتازون در شیردهی توصیه نمی شود زیرا باعث کاهش رشد کودک ، اختلال در تولید کورتیکواستروئیدهای اندروژن نوزاد و سایر مشکلات نوزادان خواهد شد.

3 تداخل دارویی مهم بتامتازون

تداخلات دارویی ممکن است اثر تشدید کننده یا مهارکننده داشته باشند بدین معنی که بدن ممکن است یا بیش از حد واکنش نشان دهد یا دارو اثری در درمان بیماری مد نظر نداشته باشد لذا اگر خدمات تزریق بتامتازون در منزل را درخواست کرده اید حتما لیست داروهای مصرفی خود را در اختیار پرستار قرار دهید.

 • مصرف بتامتازون ، افزایش مصرف انسولین و داروهای کاهنده قند خون را به دنبال دارد.
 • بتامتازون را نباید با داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی به کار برد. احتمال ایجاد زخم گوارشی و خونریزی افزایش می یابد.
 • اثرات بتامتازون با مصرف کتوکونازول و استروژن تشدید خواهد شد.

 

نکته مهم

از مصرف خود سرانه این دارو پرهیز کنید زیرا ممکن است این دارو با سایر داروها تداخل اثر داشته باشد. تجربه پزشک را مقدم بر تجربه دوستان و آشنایان بدانید.

 
 

عوارض آمپول بتامتازون

دانستن میزان عوارض و ماندرگاری آن بعد از تزریق آمپول بتامتازون برای گروه های حساس مانند : زنان قبل از بارداری ( برنامه ریزی حاملگی ) ، مادر باردار و بانوان در دوران شیردهی جهت اطمینان یافتن از عدم ضرر و آسیب بر جنین و نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است. پرستاران مجرب موسسه کیان ؛ خدمات تزریق بتامتازون در منزل را با دقت تمام انجام می دهند تا عوارض به حداقل برسد. معایب و آسیب های تزریق آمپول betamethasone چه به صورت عضلانی چه به صورت وریدی یا سایر روش های تزریقی باشد بر اساس مدت اثر به 1. عوارض کوتاه مدت  2. عوارض بلند مدت تقسیم می شوند.

 

 

عوارض تزریق آمپول و داروی بتامتازون در دوران بارداری بر جنین ، در شیردهی به نوزاد ، در کودکان ، بزرگسالان و سالمندان

عوارض کوتاه مدت و شایع تزریق آمپول بتامتازون یا مصرف داروی betamethasone در منزل یا خانه تهران ، تزریق شبانه روزی بتامتازون در منزل

عوارض شایع کوتاه مدت

گاهی عوارض مصرف دارو یا تزریق آمپول بتامتازون در منزل خفیف هستند. این عوارض شایع ، معمولا نگران کننده تلقی نمی شوند. در صورت تشدید یا ادامه دار شدن علائم شایع زیر به پزشک مراجعه کنید.

 • حالت تهوع ، بی قراری ، تعریق
 • سردرد ، تاری دید ، درد تاندون ، درد استخوان
 • لکه بینی در قاعدگی
 • افسردگی ، گرفتگی عضلات ، جوش ، کشیدگی پوست
 • تکرر ادرار ، خواب آلودگی ، تشنگی و گرسنگی شدید ، سرگیجه ، تشدید ضربان قلب

عوارض نادر و جدی کوتاه مدت

برخی از عوارض مصرف یا تزریق آمپول بتامتازون در منزل با وجود نادر بودن ، جدی و تهدیدکننده زندگی محسوب می شوند. در صورت بروز این علائم سریعا با اورژانس تماس بگیرید و یا مشاوره رایگان را از موسسه شبانه روزی کیان بخواهید.

 • تب ، لرز ، تشنج
 • واکنش آنافیلاتیک. حساسیت داروی خود را به پزشک اطلاع دهید.
 • تغییر رنگ صورت
 • سرفه شدید ، خس خس سینه ، تنگی نفس
 • تورم در گلو ، زبان ، لب ها ، صورت
 
عوارض بلند مدت

 

 1. افزایش عفونت

بتامتازون با سرکوب سیستم ایمنی ، زمینه رشد میکرواورکانیسم ها و گسترش عفونت را در بدن فراهم می کند. 

 1. افزایش فشار خون

افزایش فشار خون یکی دیگر از پیامد های مصرف بی رویه و طولانی مدت کورتون است. فقط در مواقع ضرورت سعی کنید مصرف داروی بتامتازون یا تزریق آن در خانه را دنبال کنید.

 1. افزایش خطر پوکی استخوان

با سرکوب سیستم ایمنی در بدن خطر پوکی استخوان افزایش می یابد. مغز استخوان مرکز تولید برخی از گلبول های سفید است. بتامتازون مغز استخوان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 1. افزایش وزن

افزایش وزن یکی دیگر از عوارض و پیامد های استفاده بیش از حد و طولانی مدت بتامتازون با اشکال مختلف از جمله تزریق در خانه یا منزل است.

 عوارض احتمالی مصرف بتامتازون در بارداری

اگر باردار هستید یا تصمیم به بارداری گرفته اید بهتر است پیش از مصرف بتامتازون با پزشک خود مشورت کنید. زیرا براساس تحقیقات انجام گرفته در حیوانات، مصرف این دارو احتمال تولد نوزاد با بیماری شکاف کام را افزایش می دهد. تحقیقات زیادی درباره بروز این بیماری در جنین انسان صورت نگرفته است.

تزریق بانوان در منزل از دیگر خدمات مرکز شبانه روزی کیان می باشد.

عوارض تزریق بتامتازون در دوران بارداری و حاملگی در منزل ، مضرات و معایب زدن آمپول بتامتازون در دوران شیردهی بر نوزاد ، عوارض داروی بتامتازون بر جنین

درباره موسسه کیان

اگر خواهان دریافت اینترنتی خدمات پزشکی و پرستاری در منزل هستید. در انتخاب بین موسسات و خدماتی که افراد به صورت فردی ارائه می دهند؛ این دو نکته مهم را در نظر داشته باشید:

1. امکان گزینش بهترین ها هنگام جذب توسط موسسات وجود دارد. مدارک تحصیلی و تایید وزارت بهداشت توسط موسسه از پرسنل اخذ می گردد.

2. کار گروهی همیشه بهتر پاسخ می دهد. جمع شدن کادر درمان حول یک موسسه امکان تبادل نظر، ارائه روش های نوین درمان و بهبود عملکرد پرسنل را فراهم می کند.

 برای انتخاب از بین خود موسسات نیز می توانید از روش های زیر کمک بگیرید:

1. معمولا موسسه معتبر از نظر علمی در صدر سایت های گوگل قرار دارد.

2. نظرات دریافت کنندگان خدمات در داخل سایت ها راهنمای خوبی هستند.

3. موسسه دارای مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران یعنی کیان با در نظر گرفتن همه ی این ویژگی ها اقدام به ارائه خدمات تزریق آمپول بتامتازون در منزل نموده است. این خدمات توسط بهترین ، مجربترین و متعهدترین عوامل کار درمان شاغل در تهران و کرج صورت می گیرد. همچنین خدمات تزریق سرم در منزل نیز برای متقاضیان ارائه می شود. 

در صورت نیاز هر یک از خدمات با مرکز هماهنگ کرده تا نیرو برای شما اعزام گردد. تزریق بتامتازون در منزل با پرستاران مجرب را یک بار برای شروع آشنایی با ما و درخواست سایر خدمات در آینده بیازمایید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest