ساعت کاری به صورت شبانه روزی

خدمات فیزیوتراپی در منزل در تهران

 

خدمات فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-عضله ای ، اسکلتی با استفاده از تجهیزات پزشکی ، حرکات دستی، تمرینات ورزشی ، جریان های الکتریکی و سایر عوامل فیزیکی دیگر است که به نام فیزیک درمانی هم شناخته می شود و در این روش نیاز به خارج شدن از منزل نیست و توسط مجرب ترین فیزیوتراپ های خانم و اقا ویزیت خواهید شد.
بیمارانی که دچار ضعف عضلانی پس از بستری به مدت طولانی شده اند و یا کلیه بیمارانی که دچار سکته مغزی شده و بیماران دچار ضعف عضلانی بعد از گچ گرفتگی اندام بدن و خیلی از بیماران با بیماریهای دیگرنیاز به فیزیوتراپی در منزل پیدا میکنند .
فیزیوتراپی یا توانبخشی می تواند موجب افزایش قدرت ماهیچه ها و هدایت پذیری عضلات شود.
با توجه به اینکه اینگونه بیماران اکثرا بی حرکت بوده یا در حرکت ضعیف هستند و انتقال آنها به مراکز فیزیوتراپی هزینه های بالای آمبولانس های خصوصی به مرکز فیزیوتراپی را دارا می باشد ما به شما فیزیوتراپی در منزل را توصیه میکنیم .

فیزیو تراپی در منزل - فیزیو تراپی - فیزیوتراپی در محل - فیزیوتراپ

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی، فراهم کننده خدمات برای مردم و جوامع بوده تا حداکثر قدرت و توانایی عمل را در طی دوران زندگی حفظ نماید ویا افزایش داده و به شکل اول باز گرداند. فیزیوتراپی خدماتی را ارائه میکند که به حرکت و عملکرد فرد مربوط می شود که توسط مرحله پیری یا آسیب ها و بیماریها، مورد تهدید قرار می‌گیرند.
موسسه کیان با با اعزام بهیار و پرستار همراه با فیزیوتراپ به بیماران کمک میکند تا توانایی های خود را افزایش بدهند و همچنین پرستاران مجرب ما هم کمک میکند تا توانایی هایی دیگر را جایگزین توانایی های از دست رفته شان کنند.
در ادامه روند فیزیوتراپی پرسنل کاردرمان ما جهت تکمیل پروسه فیزیوتراپی و پیشرفت درمان بیماربه منزل اعزام شده و کلیه ماساژهای مخصوص در ناحیه مورد نظر را با جدید ترین متد ها و مهارت های لازم انجام می دهند. مرحله تکمیلی و نهایی روند فیزیوتراپی این مرحله است .
موسسه کیان در همه شرایط با شما عزیزان است.

با ما تماس بگیرید

02122096805

فیزیوتراپیست کیست؟

امروزه در دانشگاه‌های معتبر دنیا فیزیوتراپی به صورت رشته مجزا و دکترای حرفه‌ای آموزش داده می شود به صورتی که فیزیوتراپیست ها می توانند به درمان بیماران مشغول شوند و با رشته‌هایی مانند ارتوپدی ، مغز و اعصاب ، جراحی و تخصص های دیگر که نیاز به همکاری و تعامل با رشته فیزیوتراپی دارند در تعامل هستند.
فیزیوتراپیست ها باید قدرت بدنی مناسب داشته باشند. چرا که باید در اکثر مواقع باید پوزیشن های خاصی به بیمار بدهند یا نیروی زیادی مثلا برای کشیدن بافت وارد کنند. یک فیزیوتراپیست باید روابط اجتماعی خوب و توانایی جلب اعتماد بیمار و صبور بودن را داشته باشد. داشتن این ویژگی ها میباشد که او را در نیل به اهداف درمانی کمک می کند.

فیزیوتراپیست چه کمکی می‌تواند به بیمار خود کند؟

فیزیوتراپیست قادر است بیمار خود را در محیط امن خانه‌ی خود درمان نماید. او بیمار را ارزیابی میکند، مشکل او را تشخیص خواهد داد و یک برنامه‌ی درمانی کامل برای او اجرا میکند. این برنامه منوط به نیازهای بیمار قابل تغییر است.

یک جلسه‌ فیزیوتراپی حدودا یک ساعت به طول می انجامد. این مدت‌زمان به وضعیت یا پیچیده بودن مشکل بیمار بستگی دارد.

خدمات نوار و اکوی قلب در منزل توسط متخصصین کیان قابل انجام می باشد.

کدام بیماری ها توسط فیزیوتراپی قابل درمان می باشند؟

 1. بیماری هایی که در ارتباط با سیستم قلبی عروقی و تنفسی می باشند
 2. بیماری های مرتبط با کار و شغل و بهداشت حرفه ای
 3. بیماری های پوستی و سوختگی ها
 4. آسیب های ورزشی
 5. بیماری ها و اختلالات اسکلتی عضلانی( نورولوژی)
 6. کنترل درد
 7. بیماری هایی که در ارتباط با درگیری های اعصاب محیطی و مرکزی می باشند
 8. سلامت زنان

با ما تماس بگیرید

02122096805

چه کسانی به فیزیوتراپی نیاز دارند؟

     1. افرادی که دچار صدمات دست و پا شده اند، مثل شکستگی استخوان، رگ به رگ شدن، و یا کبودی.
     2. بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند.
     3. بیمارانی که از انواع فلج ها رنج می برند.
     4. بیماری های قلب و عروق مانند سکته قلبی ، بیماری های قلبی مزمن
     5. بیماری های تنفسی مانند آسم
     6. بیماری های عصبی مانند ام اس، پارکینسون
     7. انواع کمر درد ها و آسیب به رباط، ورم مفاصل و پوکی استخوان ، گردن درد
     8. پیوند کلیه
     9. درمان سرطان
    افراد مختلفی هستند که به فیزیوتراپی نیاز پیدا میکنند و بعضی اوقات شرایط این افراد جوری رقم میخورد که بهتر است در خانه بمانند و از خدمات فیزیوتراپی در خانه بهره مند شوند.
    از جمله این افراد به کودکانی که زمین خورده یا تصادف کرده اند و یا سالمندانی که از ارتفاع یا پله سقوط کرده اند میتوانیم اشاره کنیم که خوب است از فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند .
    خدمات فیزیوتراپی درخانه برای افراد مسن و سالمندان از خدمات سالمند مجموعه کیان به حساب می آید. و از بهترین خدمات ما می باشد که توسط بهترین پرستاران خانم و آقا انجام میگیرد.
   1. همچنین خدمات پانسمان زخم در منزل  و رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل را هم انجام می دهیم.

    فیزیو تراپی در منزل - فیزیو تراپی - فیزیوتراپی در محل - فیزیوتراپ

   2. فیزیوتراپی در منزل

    یکی دیگر از خدمات اصلی موسسه کیان فیزیوتراپی در منزل می باشد. فیزیوتراپی در محل با توجه به گستردگی و پیشرفت خدمات فیزیوتراپی در علم پزشکی و نیز اهمیت خاصی که در درمان بعضی بیماری ها دارد، امروزه یکی از پرکاربردترین خدمات پزشکی محسوب می شود. تعداد جلساتی که بیمار باید تحت درمان با فیزیوتراپی باشد با توجه به تشخیص صلاحدید فیزیوتراپیست معالج و شدت بیماری و شرایط هر بیمار متفاوت می باشد.
    تیم ما تمامی تجهیزات پزشکی مورد نیاز را در جهت رفاه هر چه بیشتر حال بیمار برای درمان در منزل بیمار انتقال می دهد.
    درمان با فیزیوتراپی یک روش درمانی مطمئن می باشد که جهت توانبخشی افراد بعد از آسیب دیدگی صورت میگیرد و هدف از درمان های فیزیوتراپی بازپروری، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد، حرکت و قدرت فرد می باشد.

   3. با ما تماس بگیرید

    02122096805

   4. متد‌های و روش های درمانی مورد استفاده در فیزیوتراپی در منزل شامل:

      • الکتروتراپی

    الکتروتراپی یکی از مدالیته های درمانی پرکابرد در فیزیوتراپی می باشد که در درمان طیف گسترده ای از بیماری‌ ها و مشکلات سیستم اسکلتی _ عضلانی کاربرد دارد. از امواج صوتی، امواج الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی برای تحریک اعصاب و عضلات و کمک به درمان مشکلات بیماران در دستگاه های الکتروتراپی استفاده می شود.

      • تمرین درمانی

    ورزش درمانی یا تمرین درمانی به تمرین‌های اختصاصی و برنامه‌ریزی شده‌ای می گویند که برای اصلاح مشکلات خاص انجام می‌شود و هدف آن بازگشت یک بیمار آسیب‌دیده به حالت کاملاً عملکردی و بدون درد می‌باشد. این تمرینات بخش مهمی از هر علم فیزیوتراپی بوده که برای بیشتر ناتوانی‌های جسمی استفاده می شوند.

      • آب درمانی

    آب درمانی یا هیدروتراپی یکی از روش های درمانی است که از گذشته مورد توجه بوده و امروزه به عنوان یکی از روش های مهم و موثر درمانی در فیزیوتراپی میباشد.

      • لیزر

    لیزردرمانی یا لیزرتراپی نوعی روش درمانی غیر تهاجمی و مفید می باشد که امروزه به عنوان یک روش پرکاربرد در کلینیک های فیزیوتراپی شناخته شده است.

      • شاک ویو

    شاک ویو تراپی یک روش درمانی بدون نیاز به عمل جراحی میباشد و مکانیسم عمل آن به صورت ایجاد پالس های انرژی بوده که بافت های آسیب دیده خاص در تاندون های غیر طبیعی را مورد هدف گیری قرار می دهد. با این کاردر قسمت های آسیب دیده جریان خون افزایش یافته و باعث تحریک بازسازی سلول ها و بهبودی می شود، و همچنین عواملی را که باعث ایجاد درد می شوند را می کاهد.

      • اولتراسوند یا امواج فراصوت

    یکی از روش های درمانی در شاخه فیزیوتراپی و کاردرمانی، اولتراسوند تراپی می باشد. در این روش درمانی از امواج صوتی که طول موج آن ها خارج از محدوده شنوایی انسان می باشد استفاده می شود.

      • نیدلینگ

    نیدلینگ توسط برخی از پزشکان متخصصین فیزیوتراپیست برای درمان درد میوفاشیال انجام می شود.

      • الکترومغناطیس مانند دیاترمی

    یکی از امواج بسیار مهم و پرکاربرد در رشته فیزیوتراپی امواج الکترومغناطیس است از خصوصیت این امواج تاثیر بر بافت های عمقی می باشد.

      • ماساژ

    ماساژ درمانی و تکنیک های ماساژ آغازگر علم فیزیوتراپی بوده تا جایی که در امروزه تکنیک ماساژ دستی بسیار متفاوت تر از انواع ماساژ درمانی در فیزیوتراپی می باشد.

      • درمانهای دستی

    منوال تراپی یا همان درمان دستی یکی از روش های مهم و پرکاربرد فیزیوتراپی می باشد که با هدف کمک به فرایند درمان و بازیابی دامنه حرکتی مفاصل ارائه می شود.

      • کشش و جا اندازی مهره های ستون فقرات

    درد ستون فقرات یکی از شایع ‌ترین مشکلاتی است که باید برای درمان آن به متخصص فیزیوتراپی مراجعه شود. در بیشتر موارد متخصص فیزیوتراپی می‌تواند به بیمار کمک کننده باشد، اما در همه موارد بررسی مشکل بیمار، انجام ارزیابی‌های اولیه و طراحی یک برنامه درمانی مناسب کاملا ضروری و حیاتی میباشد.

    تمامی این خدمات را بیمار میتواند بصورت فیزیوتراپی در منزل دریافت کند.

    دلایل استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل :

      1. کاستن از درد بیمار
      2. بهبود و افزایش توانایی های حرکتی بیمار
      3. درمان و پیشگیری از آسیب های ورزشی و کمک به ترمیم اندام صدمه دیده
      4. پیشگیری از ناتوانی یا درمان برخی ناتوانی بعد از جراحی ها
      5. توانبخشی بعد از سکته ی مغزی
      6. بهبود قدرت تعادل فرد جهت جلوگیری از زمین خوردن و سقوط بخصوص در افراد سالمند
      7. جهت کنترل بی اختیاری ادرار و مدفوع
      8. تجویز اسپلینت یا بریس
      9. یاد گرفتن چگونگی استفاده ی صحیح از وسایل کمکی مثل عصا یا واکر
      10. آموختن چگونگی استفاده از اعضای مصنوعی

    با ما تماس بگیرید

    02122096805

  1. فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم

   فیزیوتراپی در منزل توسط خانم، امری است که باید در امور پزشکی به آن اهمیت داده شود. فیزیوتراپی در خانه توسط فیزیوتراپیست خانم برای بسیاری از بانوان دارای حساسیت است. در فیزیوتراپی سعی بر این است، تا بیمار بتواند قوای حداکثری خود را به دست آورد و آن را حفظ نماید و به در جریان عادی زندگی خود برگردد.
   مراجعه به کلینیک های فیزیوتراپی با توجه به شرایط زندگی امروزه ممکن است برای بسیاری از افراد امکان پذیر نباشد و انجام فیزیوتراپی در محل توسط فیزیوتراپیست خانم موضوعی می باشد که جایگاه خاصی در این میان به خود اختصاص داده است. در این میان بسیاری از بیماران خانم هستند که نیازبه خدمات فیزیوتراپی در منزل دارند و برای آنان بهتر و راحتتر می باشد، تا با یک فیزیوتراپ خانم همکاری داشته باشند. همچنین بسیاری از سالمندان انجام فیزیوتراپی در منزل را ترجیح داده و می پسندند.

  2. فیزیو تراپی در منزل - فیزیو تراپی - فیزیوتراپی در محل - فیزیوتراپ

  3. مزایای فیزیوتراپی در منزل

     • احساس راحتی بیشتر بیمار
     • آموزش درست حرکات در مکان تمرین
     • درمان خصوصی در منزل ارائه می شود.
     • سرعت بخشیدن به روند بهبودی بیمار
     • امکان بررسی دلیل بیماری توسط فیزیوتراپیست معالج
     • مشکلات رفت و آمد وجود ندارد.
     • آموزش حرکات به افراد در منزل توسط فیزیوتراپیست
     • حداکثر استفاده از زمان
     • مقرون به صرفه بودن هزینه ها
     • هماهنگی برنامه درمان با برنامه زندگی
     • استراحت بدن پس از جلسات درمانی

   با ما تماس بگیرید

   02122096805

   خدمات فیزیوتراپی در منزل موسسه کیان:

     • فیزیوتراپی زانو

   زانو یکی از عضوهای بسیار مهم در بدن آدمی به حساب می آید. این مفصل به علت حرکت های مختلفی که در کارهای روزمره برای شخص ایجاد می نماید از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اختلالات مفصل زانومی تواند از آسیب های فرسایشی مانند آرتروز و تخریب مفصل به گذر زمان و همچنین آسیب‌های تروماتیک یا ناشی از ضربه و برخوردها که به صورت ناگهانی ایجاد شود. فیزیوتراپی روشی درمانی محسوب می‌شود که در آن از خواص مثبت فیزیک با تاکید بر بافت های آسیب دیده در درمان و رفع مشکلات آنها گام موثری بر می دارد.

     • فیزیوتراپی سکته مغزی

   سکته مغزی بر اثر مسدود شدن یا پارگی رگ های مغزی اتفاق می افتد. که باعث موجب حرکتی می شود. توانبخشی سکته مغزی یا فیزیوتراپی سکته مغزی پس از درمان اولیه و کنترل علائم جهت توانبخشی و بازتوانی شرایط جسمی بیمار ضروری است.

     • فیزیوتراپی گردن

   به علت انعطاف پذیر بودن و اینکه وزن سر را نگه می دارد گردن یکی از آسیب پذیر ترین اعضای بدن می باشد فیزیوتراپی در ناحیه گردن با تشخیص منشاء درد بیمار می تواند مشکلات بیمار را که سال‌ها از آنها رنج برده را مرتفع سازد.

     • فیزیوتراپی پارکینسون

   بیماری پارکینسون یک اختلال حرکتی است. فیزیوتراپی در پارکینسون بخش مهمی از مدیریت درازمدت پارکینسون می باشد. همچنین فیزیوتراپی در طرح درمانی چندرشته‌ای پارکینسون نیز استفاده می شود.

     • فیزیوتراپی حمله قلبی

   نداشتن فعالیت بدنی و سبک زندگی بی تحرک از عوامل خطر ابتلا به بیماری عروق کرونری و حمله قلبی می باشد که قابل پیشگیری می باشد.بنابراین فیزیوتراپی نقش مهمی در آموزش، ارائه برنامه های پیشگیری و برنامه های توانبخشی قلبی دارد.

     • فیزیوتراپی آسم

   آسم یک بیماری مزمن است که بر روی مجاری ریه تاثیر گذار است. مجاری تنفسی در افراد مبتلا به آسم، به محرکها حساس می باشند.فیزیوتراپی در مدیریت آسم از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. فیزیوتراپیست به شما در مورد کنترل مشکل تان کمک خواهد کرد.

     • فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی

   اگر به تازگی عمل جراحی کرده اید ، فیزیوتراپی در منزل برای برگشتن به حالت عادی می تواند کمک کننده باشد و تحرک خود را با تمرینات و تقویت عضلات بدست خواهید آورد.
   اگر نیاز به این روش های درمانی فیزیوتراپی در محل که ذکر شد را داشته باشید اینکه پزشک و پرستار متخصص شما خانم باشد یا اقا را میتوانید انتخاب کنید.

   شرایط لازم برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل

   جلسات فیزیوتراپی در خانه برای کمک به تسریع بهبودی بیمار، چه یک آسیب حاد باشد یا یک بیماری مزمن، طراحی و انجام می گیرد. در اینجا جهت اینکه بیشتر به فواید فیزیوتراپی در محل پی ببرید اشاره خواهیم کرد.

     • لباس آزاد و راحت به تن کنید. لباسی که مانع از انجام حرکاتتان شود را نپوشید زیرا فیزیوتراپیست می‌خواهد پایداری مفاصل و حرکات شما را بسنجد.
     • به فیزیوتراپیست تان دقیقاً بگویید که در چه نواحی از بدنتان درد دارید و تا چه اندازه می‌خواهید عملکردتان در طی جلسات فیزیوتراپی بهبود یابد.
     • یک محل بزرگ، و مناسبی را در خانه انتخاب کرده که تهویه‌ی مناسب و نور کافی دارا باشد و مرتب بوده و به هم ریخته نباشد. تا فیزیوتراپیست بتواند تجهیزات ورزشی خود را برای فیزیوتراپی با خود بیاورد.
     • تمریناتی را که فیزیوتراپیست به شما توصیه میکند به درستی انجام دهید و در صورت ابهام در مورد هر چیزی، از او سؤال کنید. همچنین برای رسیدن به نتایج موردنظر، تمرینات خود را به‌خوبی دنبال کنید.

   موسسه کیان با اعزام فیزیوتراپیست های مجرب با تمام دستگاه های مربوطه و تجهیزات پزشکی مورد نیاز این ناتوانی را به شکل فیزیوتراپی در منزل برای شما عزیزان بر طرف میکند.

  4. با ما تماس بگیرید

   02122096805

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *