موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

وصل و تعویض انواع سوند معده ( NGT ) در منزل با کمترین قیمت

وصل سوند معده در منزل - سوند معده - گاواژ - نصب سوند معده – لوله بینی معده ای – تعویض سوند معده - NGT – ان جی تیوب – NG Tube

وصل سوند معده در منزل 

بیمارانی که توانایی حرکتی ندارند و نیازمند وصل یا تعویض سوند معده در منزل هستند می توانند در هر ساعت از شبانه روز که بخواهند با مرکز شبانه روزی کیان تماس بگیرند و درخواست اعزام متخصص یا پرستار مجرب را جهت انجام خدمات درمانی مربوطه را داشته باشند. موسسه کیان با مجوز رسمی از وزارت بهداشت سعی نموده بهترین کادر درمان با پیشرفته ترین تجهیزات و لوازم پزشکی را برای خدمت به هموطنان آماده کند. خدمات تعویض یا نصب سوند معده در منزل در همه مناطق اعم از : شمال ، جنوب ، شرق و غرب تهران و کرج در اسرع وقت صورت می پذیرد.

وصل سوند معده . گاواژ . تعویض سوند معده در منزل

وظایف کارشناس در منزل

بررسی وضعیت

پزشک یا پرستار اعزامی برای انجام خدمات سوند معده در منزل ابتدا باید وضعیت بیمار را بررسی کند آیا سوند باید وصل شود یا نیاز به تعویض وجود دارد. شرایط جسمانی و محیطی مریض چگونه است. دستیابی به همه این اطلاعات زمینه ی خدمات رسانی موفق را فراهم می کند.

چکاپ علائم

علائم حیاتی و بالینی بیمار باید قبل ، حین و بعد از انجام وصل و تعویض سوند معده در منزل چک و ثبت شود. هر گونه تغییر علائم باید توسط پرستار اعزامی به پزشک متخصص گزارش داده شود تا تصمیمات لازم ؛ بدون فوت وقت برای نجات جان بیمار گرفته شود.

انجام خدمات

انجام خدمات وصل یا تعویض سوند در منزل با توجه به دستورالعمل های اجرایی پزشکی و پرستاری در شرایط ایمن و با ابزار استریل صورت می گیرد. پزشک یا پرستار سعی می کند با دقت تمام ، مراحل را به گونه ای انجام دهد که امکان بروز عفونت وجود نداشته باشد. 

آموزش همراهان

بعد از انجام خدمات وصل سوند معده در منزل ؛ پرستار یا پزشک سعی می کند به سوالات همراهان بیمار پاسخ دهد. آموزش های لازم درباره نحوه نگهداری بیمار در منزل ، مراقبت های ضروری و نکات احتیاطی را به اطرافیان او داشته باشد. مدت زمان استفاده از سوند و زمان تعویض آن را مشخص کند. 

اطلاعات مورد نیاز قبل از تماس

وصل سوند معده در منزل تهران . گاواژ. لاواژ . تعویض سوند معده در خانه با منزل تهران و کرج

مزایای نصب سوند معده در منزل

همین که بتوان با وجود درد زیاد بدون جابجایی در سطح شهر و نیاز به رانندگی ؛ پزشک یا پرستار را به صورت شبانه روزی برای گذاشتن یا برداشتن سوند معده در منزل تهران ملاقات کرد، بزرگترین مزیت است. سایر مزایا شامل : 

 • دوری از ابتلا به عفونت های بیمارستانی.
 • عدم ابتلا به بیماری های تنفسی واگیر دار مثل کرونا یا آنفولانزا .
 • عدم ابتلا به بیماری های تنفسی مزمن نظیر آسم .
 • کاهش احتمال بروز حمله قلبی در بیماران قلبی .
 • درمان توسط بهترین متخصص نه با افراد تازه کار بیمارستانی
 • دریافت سایر خدمات همزمان با وصل سوند معده در منزل
 • کاهش استرس ترافیک و خستگی تردد. 
 • ترس کمتر افراد خردسال با انجام خدمات درمانی در منزل
 • صرفه جویی در زمان ( معطل نماندن در پشت صف درمانگاه ).
 • بهبودی سریعتر به علت صرف زمان بیشتر برای استراحت.
 • چکاپ علائم حیاتی بیمار در قبل ، حین و بعد از معاینه 

ویژگی موسسه کیان در وصل سوند معده 

آگاهی از ویژگی های خدمات پزشکی ارائه شده از جمله وصل سوند معده در خانه تهران و کرج به شما کمک می کند تا از تمام زوایای این خدمات آگاه شده و بتوانید از آنها به طور کامل بهره ببرید. این ویژگی ها را در زیر با هم مرور می کنیم : 

دارای مجوز رسمی

کلیه فعالیت های این مرکز از جمله ارائه خدمات وصل سوند معده در منزل با مجوز رسمی از وزارت بهداشت می باشد.

اعزام پزشک و پرستار آقا و خانم

با توجه به حساسیت هایی که زنان ایرانی برای رعایت حریم خصوصی دارند، پزشک و پرستار خانم و آقا اعزام می گردد.

اعزام در کمترین زمان

گاهی زندگی بیماران در گرو ثانیه هاست. مرکز کیان با داشتن شعب مختلف به سریعترین سیستم اعزام دست یافته است.

اعزام شبانه روزی

اعزام پزشکان برای نصب یا تعویض سوند معده در منزل در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیلات رسمی امکانپذیر است.

پشتیبانی کامل

در صورت بروز هرگونه ناراحتی یا مشکل در حین سونداژ معده در منزل تهران، آن را به کارشناسان این مرکز اطلاع دهید.

لوله گذاری بینی معده ای ( NG تیوب ) در منزل تهران

جهت تغذیه برخی از افراد که قدرت و توانایی بلع ندارند از سوند معده که یک لوله نرم و قابل انعطاف است نیاز می باشد استفاده شود تا غذا وارد ریه این افراد نشود.
برخی افراد ممکن است به علت حوادثی سنگین زمین گیر و خانه نشین شوند و مجبور به بستری در منزل باشند. این افراد برای بهبود زودتر و افزایش امید به زندگی به مراقبت های پرستاری در منزل نیاز دارند.
برخی از افراد هم در این شرایط ممکن است بلع خود را از دست دهند و نیاز به سوند معده در منزل داشته باشند که مرکز خدمات سلامتی در منزل کیان هر گونه خدمات مربوط به سوند معده در منزل از قبیل نصب (وصل ) ، تعویض و یا برداشتن  آن را با بهترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می دهد.

پرسنل مجرب ما به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند.

هزینه نصب یا تعویض سوند معده 

در تعین هزینه نصب یا تعویض سوند معده در منزل عوامل زیادی مانند قیمت لوازم به کار برده شده ( سوند خارجی _ داخلی _ دائمی _ موقت و…) ، مسیر طی شده توسط متخصص یا پرستار ، مدت زمان حضور در منزل ، ساعت حضور ( ایام تعطیل یا شبانه روزی بودن ) ، تخصص فرد اعزامی و..  دخیل هستند. وزارت بهداشت با در نظر گرفتن این عوامل در سال 1403 مبنای اعلام این تعرفه را به موسسات خدمات درمان در منزل ابلاغ نموده است. اما این انتخاب شماست که قیمت وصل سوند معده در منزل را مشخص می کند اینکه چه فردی یا چه لوازمی برای استفاده می خواهید. لذا برای اطلاع دقیق تر شرایط خود را هنگام تماس جهت درخواست تعویض یا نصب سوند معده در منزل تهران با کارشناسان درمیان بگذارید برآورد هزینه صورت گرفته و مبلغ قطعی و جامع اعلام می گردد.

نصب سوند معده در منزل ، وصل سوند معده ، تعویص لوله سوند معده ان جی

لوله گذاری بینی معده ای چیست؟

برای بیماران دارای بلع ضعیف سوند معده یا ان جی تیوب کار گذاشته می شود و بیماران از طریق سوند معده تعبیه شده مایعات صاف شده دریافت می کنند و از این طریق ، تغذیه شده و به این عمل اصطلاحا گاواژ می گویند.
اگر فرد نتواند غذا بخورد یا بلع را به صورت کامل انجام دهد، نیاز به استفاده از لوله تغذیه بینی معده ای و یا سوند معده خواهد داشت. این فرآیند، لوله گذاری لوله گذاری بینی معده ای (NG) یا ان جی تیوب نام دارد.
طی لوله گذاری NG TUBE ، پزشک یا پرستار یک لوله پلاستیکی باریک را از طریق سوراخ بینی وارد می کند و از مسیر مری به پایین هدایت می کند. زمانی که لوله در جای خود قرار گرفت ، می توانند از آن برای دادن غذا و دارو استفاده کنند. همچنین می توانند از آن برای خارج کردن مواد داخل معده مثل مواد سمی یا نمونه ای از محتویات معده استفاده کنند، که به این کار لاواژ میگویند.

توصیه: لطفا از لوله های سیلیکونی استفاده کنید. این لوله بسیار نرم تر از سایر لوله ها هستند و کمترین آسیب را به بینی و مری وارد می کنند. و لوله های سیلیکونی ماندگاری بیشتری نسبت به سایر لوله ها دارند.

سوند معده چیست؟

نحوه گذاشتن سوند معده یکی از تخصص های پزشکان و پرستاران است که کاربرد گسترده ای در علم پزشکی و درمان افراد دارد. برای درمان هر چه زودتر بیماران نیاز به تغذیه مناسب است. اگر بیماری نتواند بخورد و بیاشامد ، از سوند معده برای تغذیه فرد استفاده می شود که فرد روند بهبودی خود را هر چه زودتر بدست بیاورد.

اگر بیمار تغذیه مناسب نداشته باشد بدن توان مقابله با بیماری ها را ندارد. همچنین سیستم ایمنی بدن ضعیف می گردد و احتمال ایجاد عفونت در بدن افزایش می یابد.
زمانی که فرد دچار اختلال در بلع می شود برای رساندن مواد غذایی به بدن از لوله بینی معده ای استفاده می شود. در این هنگام فرد در خوردن ، آشامیدن و دریافت مواد غذایی ناتوان می شود. سوند معده یک تیوب بلند و نازک است که غذا را از طریق بینی به معده می رساند. این لوله از یک جنس نرم و قابل انعطاف ساخته شده است . در برخی از موارد بیمار با سوند معده از بیمارستان مرخص شده و نیاز به خدماتی مثل پرستاری و مراقبت از بیمار مانند سوند معده در منزل را دارد به همین علت می تواند از موسسه خدمات پرستاری کیان درخواست خدمات پرستار بیمار در منزل را داشته باشد تا کاملا روند درمان بیمار شما تحت نظر باشد.

گیرندگان خدمات سوند معده در منزل 

با اینکه پزشکان و پرستاران برای انجام وصل و تعویض سوند معده به خوبی آموزش دیده اند اما با توجه به اینکه نصب سوند معده ممکن است برای کودکان نیاز باشد بهتر است هر بیماری با توجه به رده سنی خود و شرایط اش از متخصص مخصوص استفاده کند مثلا ویزیت متخصص اطفال برای خدمات سونداژ معده در منزل برای کودک دلبندتان توصیه می گردد.

وصل سوند معده در منزل - سوند معده - گاواژ - نصب سوند معده – لوله بینی معده ای – تعویض سوند معده - NGT – ان جی تیوب – NG Tube در کودکان و بزرگسالان

زنان

بانوان به خاطر مسائل شرعی و عرفی ترجیح می دهند کلیه خدمات درمانی در منزل را با کادر درمان خانم تجربه کنند. اگر از طریق مرکز شبانه روزی کیان اقدام کنید جاگذاری یا تعویض سوند معده در منزل می تواند با پزشک یا پرستار خانم برای زنان انجام شود. پرستاران و پزشکان زن از هر تخصصی که شما بخواهید به صورت 24 ساعته در سراسر پایتخت در خدمت شما خواهند بود. 

مردان

نصب یا تعویض سوند معده در منزل برای آقایان و سالمندان می تواند با متخصص گوارش پیگیری شود. مردان به ویژه سالمندان نیز به نوبه خود به حدود شرعی احترام می گذارند و ترجیح شان بر درمان توسط پزشکان و پرستاران آقا می باشد. انواع متخصص آقا با هر گرایشی در خدمت رسانی به شما در منزل به صورت شبانه روزی یا 24 ساعته حاضر هستند.

کودکان

روحیه حساس کودکان ، ترس از ابزارآلات پزشکی ، عدم توانایی نگهداری این تجهیزات به صورت 24 ساعته ، شرایط فیزیولوژیک اطفال و… باعث می شود که ارائه هر گونه خدمات درمانی به آنها اعم از وصل سوند معده در منزل نیازمند تبحر خاص و افراد آشنا به علوم روانشناختی کودک باشد. با موسسه شبانه روزی کیان بهترین افراد دارای این ویژگی را در کنارتان خواهید داشت.

چه زمانی نیاز به لوله تغذیه بینی معده ای است؟

سوند معده بیشتر برای بیماران زیر به کار می رود :

 • افرادی که قدرت بلع خود را از دست داده اند و توان بلعیدن خود به خودی ندارند. (سکته مغزی ، نوزاد نارس ، بیمار دارای پارکینسون و . . .)
 • افرادی که دچار آسیب گردن و صورت شده اند.
 • افرادی که جراحی صورت یا گردن انجام داده اند.
 • افراد دچار انسداد دستگاه گوارشی.
 • افرادی که تنفس با ونتیلاتور دارند.
 • تغذیه از طریق سوند معده برای نوزادانی که نمی توانند از شیر مادر استفاده کنند نیز استفاده می شود.

پزشک یا پرستار می تواند غذا و دارو را از طریق ان جی تیوب به بیمار بدهد. آنها همچنین می توانند به کمک لوله معده ساکشن نیز انجام دهند تا محتویات داخل معده را لاواژ کنند.
برای مثال ؛ پزشک از ان جی تیوب برای کمک به درمان افرادی که دچار مسمومیت الکی یا استفاده بیش از حد دارو شده اند، استفاده می کند.
اگر فرد ماده مضری خورده باشد، پزشکان می توانند از لوله NG برای خروج آن از معده یا رساندن دارو استفاده کنند.
برای مثال، در اورژانس به کمک سوند معده می توانند از زغال چوب فعال شده برای جذب مواد مضر استفاده کنند.

با ما خدمات اجاره و اعزام آمبولانس خصوصی به منزل را تجربه کنید.

مزایای سوند معده چیست؟

اگر فردی نتواند بخورد یا بیاشامد، با لوله گذاری سوند معده و تغذیه از طریق لوله معده می توان به وی کمک کرد تا مواد غذایی و داروهای موردنیاز خود را دریافت کند. لوله تغذیه بینی _ معده می تواند به پزشک در درمان انسداد روده به روش هایی که نسبت به جراحی روده کمتر تهاجمی است، نیز کمک کند. پزشکان در به دست آوردن نمونه ای از محتویات معده برای آنالیز نیز می توانند از این لوله استفاده کنند و این کار می تواند به آنها در تشخیص کمک کند.

معایب سوند معده چیست؟

 • عفونت
 • خونریزی
 • تورم
 • درد
 • بروز مشکلات گوارشی
 • آسیب به دندان ها
 • بروز مشکلات روانی و عصبی

تماس با مرکز کیان برای : وصل سوند معده در منزل

پزشک یا پرستار در موارد زیر از NGT لوله تغذیه معده استفاده میکند:

 • جهت برداشتن نمونه از معده جهت آنالیز
 • برداشتن محتویات معده به منظور کاهش فشار در موارد انسداد روده یا دستگاه گوارش
 • خارج کردن خون در هنگام خونریزی

 

مواردی که قبل از شروع لوله گذاری بینی معده ای باید رعایت کنید :

 • بیمار از ۸ ساعت قبل از لوله گذاری باید ناشتا باشد.
 • از مصرف آسپرین و رقیق کننده یک هفته قبل از گذاشتن لوله تغذیه معده باید خودداری گردد.
 • در مورد هدف لوله گذاری و روش وارد سازی آن به بیمار آموزش دهید.
 • در مورد حالت ها و احساس های مورد انتظار در طی لوله گذاری و عوارض تغذیه لوله ای توضیح دهید.
 • در صورتی که سالمند دندان مصنوعی دارد قبل از عمل آن را خارج نمایید.
همچنین بیماران برای دریافت داروهای خود می توانند از خدمات تزریقات در منزل کرج استفاده کند.

چگونه باید برای لوله تغذیه بینی – معده ای آماده شد؟

اگر نیاز به نصب لوله تغذیه بینی معده ای باشد، احتمالا در بیمارستان انجام خواهد گرفت. در برخی موارد، ممکن است گذاشتن سوند معده در خانه نیز انجام شود.
دقیقا قبل از نصب، ممکن است نیاز باشد بینی خود را پاک کنید.
پزشک، پرستار یا بهیار، NG Tube را در حالی که فرد روی تخت دراز کشیده و سرش بالاتر قرار گرفته یا روی صندلی نشسته است، نصب می کند.
احتمالا از بیمار بخواهند هم زمان با اینکه لوله را از طریق سوراخ بینی از مری به سمت معده پایین می برند، سر، گردن و بدن خود را با زاویه های مختلف خم کند. این حرکات می تواند به قرارگیری آسان لوله در مکان خود، بدون ایجاد درد یا ناراحتی فراوان کمک کند.
همچنین ممکن است آن ها از بیمار بخواهند زمانی که لوله به مری می رسد، چند جرعه آب بنوشد تا به لغزیدن آن به داخل معده کمک کنند.
زمانی که لوله تغذیه معده یا انجی در مکان خود قرار گرفت، پرستار باید اقداماتی را برای بررسی مکان آن انجام دهد.
برای مثال، ممکن است مایعاتی را از معده بیرون بکشند. یا هوا وارد لوله کنند و با گوشی پزشکی به صدای داخل معده گوش دهند.

وصل سوند معده در منزل - سوند معده - گاواژ - نصب سوند معده – لوله بینی معده ای – تعویض سوند معده - NGT – ان جی تیوب – NG Tube برای زنان و مردان

   خطرات لوله تغذیه بینی-معده چیست؟

 1. اگر فرد در زمان جا گذاری سوند معده هوشیار باشد، در حین عبور لوله از بینی به معده احساس ناراحتی می کند.
 2.  احتمالا اگر لوله تغذیه معده به درستی نصب نشود می تواند به بافت داخلی بینی ، سینوس ها ، مری یا معده آسیب بزند.
 3.  همچنین ممکن است ، به اشتباه لوله از طریق نای وارد ریه ها شود.
 4. عفونت: وجود لوله در معده می‌تواند باعث رشد باکتری‌ها و عفونت‌های معده شود.

مراحل گذاشتن سوند معده به صورت دقیق و کامل

 1. ابتدای کار دست های خود را بشویید.
 2. بیمار را در وضعیت نشسته یا نیمه نشسته قرار دهید.
 3. برای جلوگیری از ورود مواد غذایی به ریه بیمار پیش از هر بار تغذیه مطمئن شوید که لوله در معده قرار دارد، سرنگ را به لوله معده وصل کنید و مقداری از محتویات معده را به داخل سرنگ بکشید و مجدداً آن را به معده تزریق کنید. اگر محتویات معده به داخل سرنگ کشیده نشد ممکن است که لوله داخل معده نباشد و باید توسط پرستار با تجربه بررسی شود.
 4. باقیمانده معده را لاواژ نمایید. در صورتی که بیشتر از 1٠٠ سی سی غذا در معده باقی مانده باشد، نشان دهنده تأخیر در تخلیه معده است. مایع کشیده شده را به معده بازگردانید و تغذیه بیمار را در آن جلسه حذف کنید.
 5. شروع گاواژ بعد از ناشتا بودن بیمار با آب ساده یا سرم قندی ۵ درصد یا آبمیوه طبیعی تازه ترجیحاً آب سیب صاف شده صورت گیرد.
 6. بهتر است در شروع گاواژ از حجم ۵٠ سی سی هر 4 ساعت استفاده شود و در صورت تحمل حجم گاواژ هر 4 ساعت 2۵ سی سی اضافه شود تا به میزان مورد نظر کارشناس تغذیه برسد.
 7. اگر در موقع کشیدن مایع معده ترشحات سبز رنگ مشاهده شد به گاواژ دادن بیمار ادامه دهید.
 8. ابتدا لوله معده را با فشار انگشتان خود ببندید تا از ورود هوا به معده جلوگیری شود سپس سرنگ را از انتهای لوله جدا کنید و پیستون را از داخل سرنگ خارج کنید.
 9. سرنگ را به لوله وصل کرده و لوله را با 3٠ سی سی آب بشویید .
 10. قبل از تمام شدن آب، محلول غذایی ولرم را که کامالً صاف شده به داخل سرنگ بریزید. در تمام مدت سرنگ باید پر از محلول غذایی باشد. شما با بالا و پائین بردن سرنگ و ایجاد فشار ملایم به جدار لوله می توانید سرعت ورود غذا به معده را کنترل نمایید.
 11. مایع و پودر گاواژ باید به آرامی و در مدت 1٠ تا 1۵ دقیقه تزریق شود.
 12. قبل از این که محلول غذایی به طور کامل تمام شود حدود 3٠ تا ۵٠ سی سی آب ساده را به درون سرنگ بریزید تا لوله شسته شود.
 13. شستشوی مرتب لوله قبل و بعد از گاواژ باعث پیشگیری از انسداد لوله می شود.
 14. قبل از تمام شدن آب، سوند معده را با فشار انگشتان ببندید و سرنگ را از لوله معده جدا کنید. پیستون را داخل سرنگ قرار دهید و مجدداً سرنگ را به سر لوله وصل کنید تا از ورود هوا به داخل معده جلوگیری شود. سپس بیمار را به مدت زمان 3٠ دقیقه در همان وضعیت قرار دهید.
اگر مایل به دریافت تزریقات در منزل غرب تهران هستید با ما تماس بگیرید.

نکات تغذیه با سوند معده

 1. غذای آماده و یا مواد خوراکی نباید خیلی سرد و یا خیلی گرم باشند. به همین منظور مواد غذایی را در مدتی حدود 45 دقیقه در دمای محیط قرار دهید. این باعث می شود تا هم دمای محیط شوند.
 2. قبل از این که گاواژ را با سوند معده شروع کنید از بیمار بخواهید در حالت نشسته و یا نیمه نشسته قرار بگیرد. ممکن است بیمار نتواند این کار را انجام بدهد. در این مواقع به کمک صندلی بیمار را در این شرایط قرار دهید تا گاواژ راحت تر شود.
 3. به محل قرار گیری سرنگ توجه فرمایید. سرنگ باید در محل انتهایی سوند معده قرار داده شود.
 4. دقت کنید که بیمار ممکن است شرایط خاصی داشته باشد. تنها حجم مورد نیاز را گاواژ نمایید.
 5. برای انجام گاواژ مایع مورد نظر را داخل سرنگ گاواژ بریزید. سپس اجازه دهید تا مواد به کمک نیروی جاذبه وارد معده بیمار گردند. دقت کنید تا حت الامکان هوا وارد معده بیمار نشود.
 6. پس از این که کار گاواژ کردن به پایان رسید لوله را به خوبی و با دقت شستشو نمایید.
 7. سرنگ گاواژ را نیز پس از اتمام کار به خوبی شستشو نمایید. زیرا برای انجام دوباره گاواژ به آن نیاز خواهید داشت.

اگر خدایی نکرده در حین استفاده از سوند معده در منزل قند خون یا فشار خون بیمار کاهش شدید پیدا کرد و از حال رفت، خونسردی خود را حفظ کنید و سریعا از خدمات تزریق سرم در منزل استفاده کنید.

وصل سوند معده در منزل - سوند معده - گاواژ - نصب سوند معده – لوله بینی معده ای – تعویض سوند معده در نوجوانان و جوانان - NGT – ان جی تیوب – NG Tube

چگونه می توان خطر مشکلات را کاهش داد؟

برای کاهش ریسک مشکلات لوله تغذیه بیمار می تواند:

 • دندان ها را به طور منظم مسواک بزند.
 • لوله را محکم بر روی صورت فیکس نماید.
 • به طور مکرر بینی را پاک کند.
 • سر را حین تغذیه و یک ساعت پس از آن بالا نگه دارد.
 • مراقب علائم خراش ، زخم یا عفونت باشد
 • با هدف یافتن علائم نشت ، انسداد یا تاب خوردگی لوله را بررسی نماید.
 • بیمار باید از پزشک در مورد برنامه درمانی به خصوص دیدگاه او اطلاعات کسب کند.

 

کدام بیماران نیاز به تغذیه از طریق سوند معده دارند؟

 • تغذیه مناسب برای بیمارانی که بلع ندارند.
 • تغذیه مناسب برای بیمارانی که بی هوش و نیمه بی هوش هستند.
 • بیمارانی که از راه دهان کالری کافی دریافت نمی کنند.

لوله گذاری معده ممنوع . عوارض سوند معده در منزل . مراقبت از سونداژ معده . نکات نگهداری از سوند معده

برای چه بیمارانی نباید از لوله NGT استفاده کرد؟

 • برای بیمارانی که مبتلا به شوک گردش خون یا ایسکمی روده می باشند.
 • بیمارانی که دچار انسداد کامل مکانیکی روده و یا ایلئوس تغذیه هستند و با گذاشتن NG Tube دچار به انسداد مکانیکی روده می‌شوند.
 • بیمارانی که اسهال شدید و غیر قابل کنترل دارند.
 • بیمارانی که مبتلا به پانکراتیت و فیستول‌های روده‌ای هستند.

نحوه دادن دارو از طریق سوند معده و مراحل آن

بیماران مجبور به خوردن انواع و اقسام دارو برای درمان خود می باشند. بعضی از این داروها مایع است مثل شربت که خوردن آن توسط سوند معده آسان است اما برای دادن قرص به بیمار از طریق لوله تراشه یا سوند معده باید تک تک قرص ها را به صورت جداگانه خرد کنید و با آب حل کنید و به بیمار بدهید.

روش دادن دارو با لوله تغذیه معده :

 1. محل لوله را بر طبق روش های توضیح داده شده در بالا چک نمایید.
 2. قبل از دادن دارو لوله را با ۳۰ سی سی آب شستشو کنید.
 3. قرص ها را خرد کرده و برای خرد کردن قرص ها آنها را داخل هاون قرار داده و به کمک دسته هاون آنها را خرد کنید و سپس داخل آب گرم حل کرده طوری که تکه های ریز آن باعث انسداد لوله نگردد.
 4. داروهای حل شده را داخل سرنگ کشیده ، سرنگ را در انتهای لوله معده قرار داده و محلول را به داخل لوله وارد کنید.
  بعضی از داروها باید به همراه غذا و بعضی دیگر با معده خالی داده می شود بنابراین در مورد چگونگی دادن داروها از پزشک خود سوال کنید.

مواقعی که حتما باید با ما تماس بگیرید.

اگر در شرایط زیر قرار گرفتید با ما برای حل مشکل خود تماس بگیرید به صورت شبانه روزی برای اعزام دکتر جهت ویزیت در منزل و ارائه سایر خدمات پزشکی و پرستاری در خدمت شما هستیم.
 • زمان خارج شدن سوند معده
 • بوی بد و رنگ تیره ادرار
 • در صورت بروز هر کدام از علایم زیر اگر از یک روز بیشتر ادامه داشته باشد:
 1. خشکی دهان 2. اسهال
 • در صورت بروز مشکل تنفسی در هنگام انجام گاواژ
 • در صورت عدم اطمینان از جای گیری صحیح لوله معده 
 • تهوع
 • یبوست

تماس با خدمات درمانی . خدمات درمان در منزل . تماس تلفنی و آنلاین برای حل ابهامات وصل و تعویض سوند معده یا سونداژ معده

مواردی که بعد از اتمام سوند معده در منزل و لوله گذاری باید رعایت کنید:

 1. به درجه بندى روى لوله دقت نمایید تا از جابجایی لوله به داخل معده یا خارج از آن جلوگیری گردد.
 2. قبل از شروع تغذیه از طریق سوند معده در منزل روزانه لوله باید ۳۶۰ درجه به چپ و راست چرخانده شود تا از چرخش راحت لوله و عدم چسبندگی اطمینان حاصل گردد.
 3. در زمان بستری بیمار برای جلوگیری از انعقاد خون در پاھا، آنھا را بالا نگه دارید و حرکت داده و الویت کنید.

ما به شما پیشنهاد میکنیم بعد از اتمام دوران استفاده از سوند معده از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنید و یک آزمایش چکاب کامل دهید تا متوجه پیشرفت حال بدن خود شوید.

سوند معده از طریق بینی ممکن است مدت زیادی طول بکشد و باعث زخم شدن بینی بیمار شود اما جای هیچ نگرانی نیست زیرا ما علاوه بر خدمات سوند معده در منزل ، خدمات سوند ادراری در منزل و همچنین ساکشن بیمار در منزل را برای تمامی بیماران عزیز ارائه میدهیم تا هم سریعا درمان شوند و هم رضایت کامل از مجموعه ما داشته باشند

وصل سوند معده در منزل تهران . تعویض سوند معده در منزل تهران . نصب سوند معده در خانه تهران . سونداژ معده تهران . لوله تغذیه معده .

خدمات تخصصی سونداژ معده در تهران

دسترسی به هرگونه خدمات درمانی مربوط یه سونداژ معده در تهران به صورت شبانه روزی محقق شده است. بهترین متخصصان و پرستاران آماده ارائه خدمات وصل و نصب یا تعویض سوند معده برای همه گروه های سنی اعم از : کودکان ، نوجوانان ، جوانان ، کهنسالان و سالمندان در منزل تهران برای زنان و مردان هستند.

سوند معده شمال تهران

نصب و تعویض سوند معده NJ در مناطقی از شمال تهران مانند : باغ فردوس ، دارآباد ، نلسون ماندلا ، جماران ، ازگل ، قلهک ، هروی ، اقدسیه ، شهرک نفت ، خیابان دولت ، نوبنیاد ، امامزاده قاسم ، جردن ، اوین ، دزاشیب ، اختیاریه ، شهرک محلاتی ، شریعتی ، منطقه 1 ، منطقه 2 ، درکه ، اندرزگو ، دیباجی ، پاسداران ، سوهانک ، کاشانک ، میرداماد ، جمشدیه ، داوودیه ، ولنجک ، زعفرانیه ، الهیه ، فرمانیه ، آجودانیه ، فرشته ، قیطریه ، کامرانیه ، نیاوران ، تجریش ، ونک ، یوسف آباد و…. به صورت شبانه روزی در منزل با بهترین پرستاران آموزش دیده دانشگاهی و شاغل بیمارستانی انجام می شود. اگر خدمات مربوط به سوند معده شمال تهران اعم از وصل یا تعویض لوله تغذیه NJ را خواستارید با مرکز خدمات پزشکی در منزل شمال تهران تماس بگیرید.

نصب یا وصل سوند معده شمال تهران . تعویض سوند معده شمال تهران . لوله بینی معده ای شمال تهران . سوانداژ معده شمال تهران . لوله تغذیه معده شمال تهران .

سونداژ معده در منزل غرب تهران

آیا از خدمات سونداژ معده در منزل غرب تهران اعم از وصل یا تعویض سوند معده که به مناطق : گیشا ، مرزداران ، پونک ، ایوانک ، بلوار فردوس ، کوهک ، شهرک گلستان ، چیتگر ، شهرک غرب ، شهر زیبا ، ونک ، دهکده المپیک ، طرشت ، تهرانسر  ، آپادانا ، شهران ، منطقه 5 ، منطقه 22 و.. ارائه می شود باخبرید؟ لوله گذاری معده از بینی یا گاواژ در این مناطق در کمترین زمان با بهترین کیفیت به صورت شبانه روزی صورت می پذیرد. دیگر مناطق عبارتند از: 

+) سعادت آباد

نصب سوند معده در کنار تزریقات در منزل سعادت آباد به صورت تخصصی امکان پذیر است.

+) شهرک غرب

بیماران بیهوش بستری در منزل یا کودکان دارای مشکل بلع برای راحتی تغذیه می توانند از سوند معده استفاده کنند. وصل یا تعویض سوند معده شهرک غرب به صورت 24 ساعته و در اسرع وقت در خانه بیماران انجام می شود.

+) صادقیه

اهالی صادقیه در غرب تهران می توانند در صورت نیاز به خدمات لوله گذاری معده در منزل با خاطری آسوده با مرکز شبانه روزی کیان تماس بگیرند.

+) اکباتان

اکباتان از جمله مناطقی است که خدمات وصل و تعویض سوند معده در خانه اکباتان با بهترین کیفیت و بروزترین تجهیزات در آن به صورت 24 ساعته انجام می شود.

+) ستار خان

ستارخان یکی از مناطقی است که خدمات پزشکی مثل نصب و تعویض سوند برای ساکنین آن به صورت 24 ساعته در دسترس می باشد. 

سوند معده شرق تهران . سونداژ معده شرق تهران . نصب سوند معده در منزل شرق تهران . وصل سوند معده در منزل غرب تهران . سوند معده غرب تهران . سونداژ معده غرب تهران . تعویض سوند معده شرق و غرب تهران . لوله تعذیه معده

سونداژ معده در شرق تهران

اگر نیازمند خدمات سونداژ معده در منزل شرق تهران هستید آن را به متخصصان موسسه شبانه روزی کیان بسپارید. مناطقی شامل : تهرانپارس ( فلکه اول ، دوم ، سوم ) ، پیروزی ، حکیمیه ، استخر ، نارمک ، سرسبز ، افسریه ، مشیریه ، شهرک رضویه ، بلوار ابوذر ، نبرد ، لواسان ، رسالت ، هنگام ، فرجام ، تهران نو ، شمیران نو ، پردیس ، رودهن ، بومهن ، جاجرود ، دلاوران ، 196 ، تکاوران ، علم و صنعت ، بسیج ، جشنواره ، شهید کلاهدوز ، نیرو هوایی ، امام حسین ، خاوران ، اتابک و … می توانند در اسرع وقت به خدمات گاواژ یعنی وصل و تعویض سوند معده در منزل دسترسی داشته باشند.

در صورت نیاز کلیک کنید: تزریق در منزل شرق تهران

+) تهرانپارس

در برخی از موارد بنا به صلاح دید پزشک باید تغذیه نوزاد از طریق لوله معده صورت گیرد. برای وصل سوند معده باید به افراد مجرب دسترسی داشته باشید امروزه امکان حضور افرادی که از هر لحاظ گزینش شده اند در منزل برای ارائه خدمات سونداژ معده تهرانپارس فلکه اول _ دوم _ سوم مهیا شده است. مرکز شبانه روزی کیان ، تعویض لوله تغذیه معده در منزل را 24 ساعته با بهترین پرستاران و متخصصان انجام می دهد.

تعویض سوند معده جنوب تهران

کارگذاری لوله از طریق بینی و دهان یا همان سونداژ معده همراه تزریقات در منزل جنوب تهران شامل : نازی آباد ، خانی آباد ، شهرک ولیعصر ، خزانه ، گمرک ، راه آهن ، امامزاده حسن ، اندیشه ، آذری ، بازار آهن ، بازار موبایل ، شهرری ، شاد آباد ، خلیج فارس ، اسلامشهر ، شهریار ، شوش ، مولوی ، پاکدشت و… به صورت 24 ساعته توسط پزشکان و پرستاران مجرب در کمترین زمان با نرخ مصوب وزارت بهداشت در خانه انجام می گیرد.

موسسه شبانه روزی کیان ، مرکز خدمات پرستاری در منزل ، خدمات پزشکی در منزل ، خدمات درمانی در منزل ، درمان خانگی ، خدمات درمان در منزل .

سوند معده در منزل کیان

پرسنل موسسه خدمات پرستاری کیان خدمات سوند معده در منزل را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در تهران در سریع ترین زمان ممکن ارائه می دهند. علاوه بر خدمات سونداژ معده می توانید به سایر خدمات پزشکی اعم از : اعزام انواع متخصص ( عفونی _ ریه _ قلب _ مغز و اعصاب _ داخلی _ جراح _ گوش و حلق و بینی _ روانپزشک _ زنان _ اطفال _ بیهوشی و… )  یا فرستادن پزشک عمومی یا فوق تخصص از طریق ویزیت پزشک در منزل برای معاینه ، تشخیص ، ختنه نوزاد یا حتی صدور گواهی فوت در منزل دسترسی داشته باشید. همچنین خدمات پرستاری در منزل از قبیل : پانسمان زخم بستر یا زخم پای دیابتی ، انواع تزریق ( دارو یا سرم ) ، پرستاری از سالمند و کودک و بیمار ، انجام آزمایش و نمونه گیری ، تنقیه، ساکشن و.. با بهترین پرستاران پایتخت برای شما انجام می شود. ارسال تجهیزات تشخیصی مانند اکو و نوار قلب ، سونوگرافی و رادیولوژی یا اجاره ابزارآلات کمک درمان مانند : کپسول اکسیژن ، تخت بیمارستانی و… به منزل نیز از طریق مرکز کیان امکانپذیر است. صفر تا صد درمان خود را در منزل به ما بسپارید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.