غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

تزریق متوکاربامول در منزل

تزریق متوکاربامول

تزریق متوکاربامول در منزل

متاکاربامول به عنوان یک داروی شل کننده ی عضلات در درمان و مدیریت بیماری هایی مانند: پارکنیسون و کزاز به کار می رود. شرکت اعزام پرستار کیان ضمن تهیه داروی مطمئن از داروخانه های معتبر، سعی کرده است بهترین پرستاران را با سابقه طولانی مدت پرستاری در بخش نوزادان بیمارستان جذب نماید. به دلیل رگ گیری سخت از نوزاد، بهترین پرستاران جهت تزریق در این بخش فعالیت می کنند. علاوه بر تبحر در تزریق، پرستار اعزامی فردی صبور، اخلاق مدار، توانا در برقراری ارتباط، با مهارت درک بالاست که به صورت 24 ساعته در تمام نقاط تهران در دسترس شماست.

تزریق متاکاربامول در منزل

وظایف پرستار جهت تزریق متاکاربامول

بررسی وضعیت

پرستار به خاطر دلایلی مانند: حساسیت آلرژیک برخی از افراد، تداخلات دارویی، شرایط خاص بانوان باردار و شیرده، عوارض دارو در سالمندان و.. اقدام به بررسی شرایط جسمانی و اجتماعی بیمار می کند.

ثبت علائم

علائم حیاتی و بالینی بیمار در طول مدت زمان حضور پرستار در منزل ثبت خواهد شد تا در صورت ایجاد هرگونه تغییر، اقدامات متناسب و تعدیل کننده برای بازگشت سلامتی اولیه بیمار انجام شود.

تزریق دارو

دوز تزریقی برای بزرگسالان 3 gr در روز (سه آمپول) تعیین شده است. در صورت انجام تزریق وریدی بهتر است توسط سرم وارد بدن شود. تزریق طبق پروتکل های ستاد ملی کرونا صورت می پذیرد.

مدیریت محیط

برای درمان موثر بیماری ها علاوه بر دارو، سیستم ایمنی قوی نیاز است. استرس درمان را مختل می کند. روحیه دهی، کاهش دغدغه های بیمار و اطرافیانش، تزریق به صورت VIP از وظایف پرستار است.

تزریق متاکاربامول در خانه

تعرفه تزریق آمپول متاکاربامول

قیمت تزریق آمپول متاکاربامول در منزل بر اساس مصوبه منتشر شده وزارت بهداشت، درمان و آموش پزشکی در سال 1400 می باشد. هزینه زدن امپول متاکاربامول در خانه با توجه به نوع تزریق ، لوازم به کار برده ، مسیر طی شده و… کمی متفاوت خواهد بود. در کل ، سعی کارشناسان موسسه کیان بر جلب رضایت شما خواهد بود. بدین منظور نرخ ها شفاف ، منصفانه و متناسب با نیاز شماست. اگر پرسش یا نیاز به مشاوره رایگان درباره دارو دارید؛ آن را با کارشناسان موسسه در میان بگذارید.

اطلاعات مورد نیاز قبل از تماس

۱. نام و نام خانوادگی

۲. حساسیت دارویی

3. بیماری زمینه ای

4. توان حرکتی

5. جنسیت

6. سن

اطلاعات تماس

متوکاربامول چیست؟

شاید بارها گرفتگی عضلات در ورزش یا رگ به رگ شدن یکباره عضله را تجربه کرده باشید. درست حدس زدید آمپول گرفتگی عضلات متوکاربامول نام دارد که با اسم تجاری روباکسین نیز شناخته می شود و برای درمان بیماری هایی مثل پارکینسون ، کزاز ، کمر درد و.. کاربرد دارد. مدت زمان اثر آمپول متوکاربامول حداقل 30 دقیقه تا حداکثر دو ساعت است.

اَشکال دارو

داروی متوکاربامول را می توان به دو صورت 1. قرص 500 میلی گرمی 2. آمپول 100 میلی لیتر معادل 1000 mg از دارو یافت. البته اثربخشی و سرعت عمل تزریق همیشه بیشتر و بهتر بوده است.

نحوه تزریق آمپول متوکاربامول عضلانی و وریدی _ طریقه تزریق یا زدن متوکاربامول در منزل _نحوه تزریق امپول متوکاربامول 10

 

نحوه تزریق آمپول متوکاربامول 

طریقه و نحوه تزریق متوکاربامول را به دو صورت : عضلانی یا وریدی انجام می دهند اما خوب است بدانید که تزریق مستقیم دارو به رگ توصیه نمی شود بلکه تزریق داخل سرم نمکی یا قندی و ورود آرام دارو به ورید پیشنهاد می شود. تزریق متوکاربامول در منزل با پرستاران مجرب مرکز شبانه روزی کیان در دسترس شماست.

دوز دارو و تعداد دفعات

تعداد مجاز دفعات تزریق آمپول متوکاربامول در روز 3 بار می باشد زیرا روزانه بیشتر از 3 گرم را نباید دریافت کنید. مدت زمان حداکثری رعایت این شیوه نیز 3 روز است.

کاربرد متوکاربامول

موارد مصرف آمپول متوکاربامول برای هر فردی با هر جنسیتی اعم از زنان و مردان به شرح زیر است :

 • پارگی دیسگ و درد کمر 
 • کزاز
 • پارکینسون
 • تنگی کانال نخاعی
 • درد های ماهیچه ای

تزریق آمپول متوکاربامول در بارداری

در رده بندی داروها متوکاربامول در رده C قرار می گیرد این بدان معنی است که عوارض و تاثیرات این دارو بر جنین در دوران بارداری ثابت شده است و پزشک فقط در مواردی که مزایای دارو بر مضرات آن ارجح باشد متوکاربامول را تجویز خواهد کرد. برای تزریق آمپول متوکاربامول در دوران بارداری برای زنان باردار نیز حتما باید با نسخه پزشک باشد هرگز بدون نسخه اقدام به مصرف این دارو نکنید. برای دریافت نسخه می توانید خدمات پزشک در منزل را انتخاب کنید تا پزشک برای معاینه در خانه شما حضور یابد. در صورت داشتن نسخه ؛ پرستاران باتجربه مرکز شبانه روزی کیان اقدام به زدن آمپول متوکاربامول در منزل برای بانوان حامله خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : ویزیت متخصص زنان در منزل 

تزریق آمپول متوکاربامول در دوران بارداری به زنان باردار _ زدن امپول متوکاربامول به بانوان حامله در حاملگی در منزل

آمپول متوکاربامول در شیردهی

تحقیقات کاملی درباره تاثیرات منفی تزریق آمپول متوکاربامول در دوران شیردهی صورت نگرفته است. قبل از مصرف یا تزریق دارو با پزشک مشورت کنید.

گیرندگان خدمات تزریق متوکاربامول در خانه 

 

زنان و مردان

خانم ها و آقایانی که نیاز به تزریق آمپول متوکاربامول دارند امروزه انجام آن در منزل برایشان مهیا شده است. دیگر نیاز نیست با وجود درد و بیماری برای مراجعه به مراکز درمانی زحمت تردد و تحمل ترافیک های سنگین را به خودتان بدهید. خدمات درمانی مانند تزریقات به منزل شما خواهند آمد. تزریق امپول متوکاربامول به زنان و مردان متناسب با درخواست آنها با پرستار خانم یا آقا در طی24 ساعت شبانه روز و روز های تعطیل پنج شنبه و جمعه توسط موسسه شبانه روزی کیان در تهران و کرج صورت می پذیرد.

سالمندان

با توجه به اینکه خواب آلودگی ، سرگیجه و گیجی از عوارض جانبی مصرف و یا تزریق متوکاربامول است استفاده از این دارو برای سالمندان به دلیل افزایش خطر سقوط یا افتادن باید با احتیاط صورت می گیرد. تزریق متوکاربامول سالمندان در منزل را به پرستاران مجرب ما بسپارید.

تزریق آمپول متوکاربامول در کودکان _ زدن امپول متوکاربامول به کودکان ، کودک ، نوزاد ، اطفال _ تزریق متوکاربامول در منزل تهران

کودکان 

تزریق آمپول یا مصرف داروی متوکاربامول در کودکان به دلیل نداشتن مطالعات جامع در این زمینه با احتیاط فراوان همراه است. اثربخشی و ایمنی این دارو در افراد زیر 16 سال به طور کامل مشخص نیست لذا هرگونه استفاده در نوزادان و اطفال باید با تجویز پزشک باشد.

 

عوارض تزریق متوکاربامول

مصرف داروی متوکاربامول چه به صورت تزریق باشد یا به صورت قرص دارای عوارض می باشد. فقط اگر تزریق را انتخاب کرده اید با اینکه سرعت اثر بخشی بالا را تجربه می کنید ممکن است عوارض ناشی از تزریق آمپول مثل : درد ، قرمزی ، خارش و تورم را نیز در محل تزریق تجربه کنید. عوارض جانبی مصرف داروی متوکاربامول عبارتند از :

 • سرگیجه ، گیجی ، خواب آلودگی 
 • خشکی دهان ، تاری دید 
 • تپش قلب  ، بثورات پوستی
 • احتقان یا گرفتگی بینی 
 • بی اشتهایی ، حملات تشنجی 
 • تب ، خون در ادرار ، همولیز 
 • فلجی روده ، سنکوب ، طعم آهن در دهان 
 • کاهش ضربان قلب ، سردرد

تداخل دارویی متوکاربامول

داروی متوکاربامول با داروی : متوکلوپرامید ، داروهای ضد اضطراب ، ضد سایکوز ، الکل ، ضد افسردگی سه حلقه ای و ضد کولین استراز ( که برای بیماران مبتلا به میاستنی گراویس تجویز می شود ) تداخل دارد. یعنی یا عوارض جانبی شدت می گیرد یا اثر داروی متوکاربامول تقلیل می یابد. حتی امکان تغییر عملکرد دارو ها نیز وجود دارد.

 1. مصرف همزمان با داروهای لیتیوم ، فنی توئین ، کاربامازپین و فنوباربیتال ممکن است باعث افزایش احتمال حمله های تشنجی در انسان شود.
 2. مصرف همزمان با داروهای ضدتعریق ، سدیم بی کربنات ، سدیم بیکربنات و سدیم سیترات ممکن است باعث افزایش تاثیرات جانبی متاکاربامول شود.
 3. مصرف همزمان با دارو های قلبی مانند دیجوکسین و بتابلاکرها می تواند باعث افزایش تاثیرات جانبی متاکاربامول شود.

موسسه شبانه روزی کیان ، مرکز خدمات پرستاری ، خدمات پزشکی ، خدمات درمانی ، درمان خانگی ،

درباره موسسه کیان

اگر در جستجوی یک موسسه خدمات پزشکی _پرستاری مطمئن هستید بهترین انتخاب براساس چندین شاخص می تواند موسسه کیان باشد. این موسسه با رعایت نکات زیر، تمام دغدغه های شما را تحت پوشش قرار داده و از آنها می کاهد:
1. خدمات پرستاری با اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت ارائه می شود.
2. پرستار اعزامی متناسب با نیاز شما می تواند آقا یا خانم باشد.
3. هنگام جذب پرسنل؛ مدارک تحصیلی، ضمانت نامه های معتبر اخذ گردیده است.
4. در گزینش پرسنل علاوه بر موازین قانونی و اخلاقی، تسلط پرستار بر شرایط بحرانی مورد توجه قرار گرفته است.
5. رضایت درخواست کنندگان خدمات پرستاری در داخل سایت، ثبت و قابل استناد است.
6. گردآوری بهترین های کادر درمان حول یک موسسه، درمان بهتر را برای بیماران رقم می زند.
7. این موسسه جز صدر نشینان گوگل از نظر گستردگی خدمات، داده پزشکی، رضایت متقاضیان است.
8. خدمات در طول شبانه روز و تمام نقاط تهران و کرج در دسترس متقاضیان خواهد بود

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest