ساعت کاری به صورت شبانه روزی

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در منزل

(داپلر و پرتابل)

 

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی که تصویربرداری تشخیصی نیز نامیده می شود، فرایند عکس برداری از بخش های مختلف بدن می باشد. که راديولوژي تشخیصی و رادیولوژی مداخله ای، دو حوزه اصلی آن به حساب می آیند، که در هر دوی آن ها از انرژی تابشی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده شده است. رادیولوژی فصل تازه ای از گسترش علم پزشکی بوده که با ظهورش، امکان پایش درون بدن را برای پزشکان به وجود آورد. عملی که تا پیش از رادیولوژی، جز از طریق کالبد شکافی و تشریح بدن انسان، آن هم پس از مرگ وی امکان پذیر نبود.

رادیولوژی، معاینات عکس برداری مختلفی را شامل می شود. اما عکس برداری با اشعه X، اولتراسوند، سی تی اسکن و پت اسکن از متداول ترین شکل های رادیولوژی می باشند.در سال های گذشته امکان دریافت خدمات راديولوژي در منزل میسر شده است که در ادامه روش انجام کار و نحوه تحویل عکس رادیولوژی و روش محاسبه هزینه به طور کامل شرح خواهیم کرد.

عکس های به دست آمده از رادیولوژی برای تشخیص بیماری و ارائه راهکارهای درمانی احتمالی، توسط یک رادیولوژیست مورد استفاده قرار می گیرد. رادیولوژیست ها، پزشکانی می باشند که تفسیر عکس های پزشکی، تخصص اصلی آن ها می باشد. البته دراین بین نباید از اهمیت کار تکنسین های راديولوژي به سادگی گذشت، چون که به واسطه دانش کار با دستگاه های عکس برداری، آن ها هستند نقش اصلی را درفرایند تولید عکس های پزشکی انجام می دهند.

پس از انجام آزمایش های عکس برداری، رادیولوژیست ها، عکس ها را به دقت بالا بررسی و آنالیز نموده و گزارش کاملی از تجزیه وتحلیل خود را به پزشک یا پزشکان بالینی بیماران می دهند.

از خدمات رادیوگرافی در منزل در شاخه های مختلف علم پزشکی استفاده می شود که شکستگی ،جراحی، اطفال، زنان و زایمان، انکولوژی (سرطان شناسی)، تروما، اورژانس و بیماری های عفونی از مهم ترین آن ها هستند.

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

 

کاربردهای عکس راديولوژي

در اکثر مواقع، این تشخیص به موقع می باشد که زندگی بیماران را نجات می دهد به همین علت، تصاویر رادیولوژی از جنبه تشخیصی بالایی بر خوردار هستند. پزشکان، اغلب قادر نمی باشند بدون دسترسی به تصاویر واضح از درون بدن افراد، بیماری آن ها را به شکلی مؤثر تشخیص داده و تحت پایش و مدیریت قرار دهند. به همین دلیل، پزشکان امروزی، بیش از هر زمان دیگری برای تشخیص صحیح و به کار بردن روش های درمانی مناسب، به راديولوژي متکی می باشند.

کاربرد رادیولوژی، با توجه به زمینه و شرایط، وسیع و متنوع می باشد. راديولوژي را از جنبه نوع آن و سازوکار عملیات عکس برداری به دسته های مختلفی تقسیم بندی می کنند که عبارت اند از:
 • رادیوگرافی:

استفاده از اشعه X برای مشاهده استخوان ها، قفسه سینه یا شکم می باشد که به آن پرتونگاری هم گفته می شود.

 • CT (سی تی اسکن):

در این روش، با استفاده از دستگاه های خاص، تصویربرداری از زاویه ها و ابعاد مختلف ناحیه خاصی از بدن مثل قفسه سینه و ریه صورت می پذیرد. این تصاویر پس از پردازش های خاص کامپیوتری به به شکل عکس در می آیند.

 • MRI:

در این روش از امواج رادیویی و میدان مغناطیسی برای عکس برداری استفاده شده است.

 • ماموگرام:

در این روش از اشعه ایکس اغلب برای عکس برداری از بافت های سینه (پستان) استفاده می شود.

 • سونوگرافی (اولتراسوند):

در این روش از امواج صوتی جهت ایجاد تصاویر متحرک استفاده شده است و از طریق مشاهده آن ها روی صفحه نمایش، از وضعیت داخلی  بیمار آگاه می شوند. از سونوگرافی در منزل اغلب برای اکوکاردیوگرام (اکوی قلب) و همین طور معاینه رحم در دوران بارداری استفاده می شود.

 • فلوروسکوپی:

برای ایجاد تصاویر متحرک و آنی از درون بدن از اشعه ایکس استفاده می شود. فلوروسکوپی، کاربردهای زیادی داشته که معاینه دستگاه گوارش، یکی از مهم ترین کاربرد های آن می باشد.

 • پزشکی هسته ای:

در این روش از مواد رادیواکتیو به اندازه محدود و کنترل شده برای ایجاد روشنایی و مشاهده ی فرایندهای درونی بدن استفاده می شود.رادیولوژی در منزل – رادیوگرافی در منزل – سونو گرافی در منزل - سی تی اسکن در منزل

 

رادیولوژی در منزل چگونه انجام می شود؟

 رادیولوژی در منزل، یکی از خدمات ویژه پزشکی است که روزبه روز میزان تقاضای آن افزایش یافته است. رادیوگرافی پرتابل در منزل به این معنی می باشد که دیگر ضرورت و نیازی به حضور بیمار در بیمارستان ها یا مراکز عکس برداری نیست و کل فرایند راديولوژي توسط متخصصین، در منزل خود فرد انجام می شود. با یاری خداوند پیشرفت های چشمگیر علم در حوزه پزشکی باعث افزایش حیرت انگیز قابلیت ها و امکانات تجهیزات عکس برداری گردیده است. عصر امروزی، عصرپیدایش تجهیزات عکس برداری پرتابل (قابل حمل) می باشد. تجهیزاتی که به علت سبک بودن و ابعاد به مراتب کوچک تر در مقایسه با قبل، ارائه ی حساس ترین خدمات پزشکی را به طور سیار و دینامیک امکان پذیر ساخته اند.

البته دراین میان، گذر از عصر فیلم به عصر دیجیتال نیز نقش تاثیر گذاری در افزایش تقاضا نسبت به رادیولوژی در منزل داشته است. برخلاف گذشته، دیگر برای تهیه یک عکس پزشکی، نیازی به فرایند زمان بَر پردازش فیلم نمی باشد و تکنسین ها می توانند بلافاصله پس از عکس برداری، از کیفیت تصاویری که به صورت دیجیتالی که ذخیره شده است، آگاه شوند. به طور خلاصه در فرایند رادیولوژی در منزل، تکنسین راديولوژي به خانه شما آمده، تجهیزات عکس برداری اش را آماده کرده، عملیات رادیوگرافی یا سونوگرافی را طبق دستورات پزشکی، انجام داده و پس از اتمام کار محل را ترک می نماید.

با ما خدمات تزریقات، تزریق سرم و ویزیت پزشک در منزل را همراه باشید.

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

سونوگرافی در منزل

سونوگرافی یا اولتراسونوگرافی، روشی مؤثر برای عکس برداری از اندام ها و بافت های داخلی بدن با استفاده از امواج فراصوت می باشد. پیش به وجود آمدن سونوگرافی، کار عکس برداری از اندام های داخلی معمولاً با استفاده از رادیولوژی و اشعه X صورت می گرفت. با این حال خطرهای زیاد استفاده از این اشعه برای بعضی قسمت های بدن، اختراع یک روش نوین و بی خطر را در علم پزشکی درخواست می کرد تا اینکه سونوگرافی ابداع شد.

 

سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل چگونه انجام می شود؟

پیشرفت سریع فناوری، امکان دسترسی به خدمات سونوگرافی به طور سیار و پرتابل را برای همه امکان پذیر نموده است. وجود دستگاه های کوچک و قابل حمل و به اصطلاح پرتابل باعث شده که تقاضا برای انجام سونوگرافی در منزل، روند صعودی داشته باشد. اگر سونوگرافی در منزل را به سونوگرافی در بیمارستان ترجیح داده اید، می توانید پس از اطمینان یافتن از لزوم انجام سونوگرافی به تشخیص پزشک، با ما برای دریافت خدمات سونوگرافی در منزل تماس حاصل فرمایید تا یک متخصص سونوگرافی یا سونولوژیست را همراه با تجهیزات کامل به منزل شما بفرستیم.

 

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

 

سونوگرافی در منزل (داپلر)

اما در کنار سونوگرافی معمولی که از آن برای عکس برداری از بافت ها و اندام های ثابت استفاده می گردد، روش دیگری به نام سونوگرافی داپلر نیز وجود دارد که برای مشاهده جریان خون در رگ ها و شریان ها از آن استفاده می شود.

ما همچنین آزمایش خون و ادرار در منزل را نیز ارائه می دهیم.

 

مزایای استفاده از رادیولوژی در منزل

کیفیت تصاویر ثبت شده توسط تجهیزات کوچک، پرتابل و کارآمدی که برای راديولوژي در منزل از آن ها استفاده می گردد تفاوتی با کیفیت تصاویر ثبت شده در بیمارستانی ندارد. درواقع تنها نکته ای که در بحث رادیوگرافی در منزل، حائز اهمیت می باشد این است که تکنسین هایی که کار عکس برداری در منزل را انجام می دهند، باید تخصص و تجربه کافی در زمینه کاری خود داشته باشند. یعنی علاوه بر تسلط کامل بر کار با دستگاه ها، در تنظیم زوایای عکس برداری و قرار دادن بدن بیمار در وضعیت های مناسب نیز مهارت لازم را داشته باشند.

مزایا :

در زمان شما صرفه جویی می شود: رادیولوژی در منزل، مزیت زمانی چشمگیری برای شما به دنبال دارد. اکنون به جای صرف زمان زیاد برای رفت وآمد و انتظار در کلینیک یا بیمارستان، بی آنکه از منزل خارج شوید، درخواست شما ظرف چند دقیقه انجام خواهد شد.

گزارش گیری فوری: به واسطه رادیوگرافی در منزل می توانید فوراً پس از انجام عملیات عکس برداری، به گزارش کار دسترسی پیدا کنید.

حفاظت از گروه های آسیب پذیر: جابجایی سالمندان، معلولین یا کسانی که به هر شکل با مشکلات حرکتی در ارتباط هستند ، فرایندی طاقت فرسا و البته بعضاً پُرخطر می باشد. سونوگرافی در منزل، درواقع اقدامی برای تسهیل این فرایند و حفاظت بیشتر از این عزیزان است.

افزایش ایمنی بیمار: در شرایط حساس کنونی که شیوع ویروس کرونا، هر نقطه ای خارج از محدوده منزل را به نقطه ای پر خطر تبدیل نموده است. انجام امور پزشکی، تشخیصی و درمانی در منزل، بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است با استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل، دیگر نیازی به مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان ها که به طور بالقوه از مکان های پرخطر شیوع انواع بیماری ها مخصوصا ویروس کرونا می باشند، می توانید هم زمان با افزایش حداکثری  ایمنی برای خود و عزیزانتان، از بهترین خدمات پزشکی در منزل  استفاده کنید.

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

توجه: سی تی اسکن در منزل غیر قابل انجام است.

 

تحویل نتیجه رادیولوژی

توسعه فناوری های ارتباطی، امکان مخابره و ارسال فوری تصاویر را نیز امکان پذیر نموده است.بعد از انجام رادیولوژی در منزل،عکس و گزارش راديولوژي را به دو صورت می توانیم برای شما ارسال کنیم. روش اول از طریق پیک می باشد و روش دوم ارسال از طریق ایمیل و انواع پیام رسان ها مثل واتس اپ به خود بیمار یا پزشک معالج وی است. واضح می باشد که روش دوم  علاوه بر سهولت، روند تشخیص و درمان بیماری ها را نیز سرعت می بخشد.

 

رادیولوژی در منزل همه مناطق تهران

با توجه به افزایش سفارشات و درخواست بیماران برای انجام عکس برداری رادیولوژی در منزل ما در مجموعه کیان این سرویس را در همه مناطق تهران فعال نموده ایم. لازم به ذکر می باشد که هزینه ایاب و ذهاب به هزینه ها اضافه نمی گردد و در همه مناطق با هزینه یکسان انجام می گیرد.اما در صورتی درخواست از مناطق حومه تهران مانند شهریار،ورامین،پردیس،قرچک و سایر مناطق نزدیک تهران باشد با هزینه ایاب و ذهاب اضافه رادیوگرافی در منزل انجام خواهد شد.

 

نکات قابل توجه  برای درخواست کنندگان عزیز برای رادیولوژی در منزل :   

 • همانطور که در جریان می باشید پروسه رادیوگرافی حاوی اشعه مضر است و استفاده بی جهت از ان صدماتی را به همراه دارد،

  هزینه رادیولوژی در منزل

  مجموعه کیان به واسطه بهره مندی از دقیق ترین و به روز ترین تجهیزات عکس برداری، امکان استفاده از خدمات رادیولوژی اعم از رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل را با کیفیتی عالی برای شما همراهان گرامی امکان پذیر ساخته است. ما با حذف هزینه های مالیِ و زمانی و همین طور افزایش اطمینان خاطر هر چه بیشتر برای بیمارن خود، تلاش کرده ایم تا به کارایی، اثربخشی و کیفیت ارائه خدمات راديولوژي در منزل معنای دیگری ببخشیم.

  تعرفه رادیولوژی در منزل به تعداد گرافی های انجام شده و تعداد عضو نیاز به تصویربرداری بستگی دارد.کمترین هزینه برای ریه و شکم می باشد و عضوهای دیگر نیز به علت گرافی بیشتر هزینه بالاتری دارند. برای استعلام هزینه دقیق با ما تماس بگیرید.

  با ما تماس بگیرید

  02122096805

  02166268533

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *