ساعت کاری به صورت شبانه روزی
ساعت کاری به صورت شبانه روزی

رادیولوژی در منزل

[راديولوژي پرتابل در منزل]

سونوگرافی در منزل

امروزه با پیشرفت علم و تجهیزات مختلف پزشکی نه تنها مشاهده درون بافتها و ارگانهای انسانی غیرممکن نیست بلکه حتی انجام رادیولوژی و سونوگرافی در منزل هم تبدیل به خدمتی معمول و در دسترس شده است. اما نباید فراموش کنیم که در گذشته مشاهده درون بدن یک موجود زنده در حد یک رویا بود.

در سال 1985 ویلهلم کنراد رونتگن اولین کسی بود که نوع جدیدی از تشعشعات را کشف کرد. رونتگن آنها را اشعه ایکس نامید. وی تکنیکی پایه گذاری کرد که از طریق آن برای اولین بار امکان عکس برداری از داخل بدن و بدون عمل جراحی فراهم می شد. این کشف در سال 1901 جایزه نوبل فیزیک را برای او به ارمغان آورد. عکسی که رونتگن با استفاده از پرتو ایکس از استخوان های دست همسرش و انگشتری ازدواج او گرفت هنوز هم یکی از مهمترین عکس های تاریخ علم محسوب می شود.

در علم رادیولوژی با کمک پرتو افشانی امکان رویت اعضای داخلی و پی بردن به ریشه مشکل فراهم شده است. رادیولوژی ممکن است مداخله ای باشد مثلا برای تشخیص وجود یا عدم وجود تومور در ریه، علاوه بر تصویر برداری، برشی کوچک جهت برداشت لخته یا نمونه انجام می پذیرد. با توجه به هدف و درخواست پزشک، تکنیک های متنوعی از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل در دسترس است که همگی طیف وسیعی از بیماری ها را پوشش می دهند.

اولین سند مربوط به استفاده از امواج فر‌اصوت به سال 1794 برمی گردد. زمانی که فیزیکدان ایتالیایی لازارو اسپالانزانی مکانیسم جهت یابی خفاش ها در تاریکی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. امروزه می دانیم خفاش ها از امواج فراصوت در جهت یابی استفاده می کنند. سونوگرافی در حال حاضر یکی از آزمایشات استاندارد برای زنان باردار بوده و بی خطر بودن آن برای جنین به اثبات رسیده است. با این حال، ایجاد تصویر سیاه و سفید از یک جنین در حال رشد و مشاهده آن داخل رحم در زمان خود انقلابی در علم پزشکی بود.

رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

کاربرد عکس رادیولوژی

به طور کلی می توان گفت مهمترین کاربرد عکس رادیولوژی کمک به پزشک و بیمار برای پیدا کردن مشکل با کمترین روش های تهاجمی و بدون درد است. تصور کنید چقدر عذاب آور بود اگر پزشکان ناچار بودند هربار برای بررسی یک عضو مشکوک به شکستگی و یا پیدا کردن علت یک درد داخلی، پوست شما را شکافته و اقدام به جراحی کنند. در دوره ای که ما امکان انجام رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل را داریم؛ حتی تصورش هم دردناک است. پزشک متخصص با تفسیر عکس می تواند مشکلات پزشکی را شناسایی یا رد کرده و روند درمان را مشخص کند. پزشکانی که در قرائت این عکس ها تخصص دارند، رادیولوژیست تشخیصی نامیده می شوند. به خاطر داشته باشید که قرائت و تفسیر یک عکس رادیولوژی به مانند تمام حوزه های پزشکی یک عمل تخصصی است و هرگز نباید توسط افراد غیر متخصص انجام گیرد. پس صرف دیدن یک نقطه یا خط تیره بر روی عکستان تشخیص سرطان یا شکستگی ندهید.

دستگاه‌ های رادیولوژی در منزل

به طور کلی دستگاه های رادیولوژی بسته به نوع آنها از اشعه ایکس، امواج اولتراسوند و امواج مغناطیسی جهت تهیه تصویر استفاده می کنند. مدل های مختلف دستگاه های رادیولوژی، سونوگرافی، ام آر آی و سیتی اسکن موجود است که بسته به نظر پزشک و نوع بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. خوشبختانه در حال حاضر با پیشرفت روز افزون این تجهیزات پیچیده، امکان انجام سونوگرافی و رادیولوژی در منزل فراهم شده است. تیم پزشکی شامل پزشک رادیولوژیست و تکنسین های همراه آن دستگاهای لازم را به منزل بیمار آورده و بدون نگرانی از شرایط پر اضطراب آزمایشگاه ها، تخصصی ترین آزمایش ها را در منزل خودتان انجام می دهند.
بدیهی است پزشک زمانی درخواست عکس برداری ناحیه ای از بدن را می دهد که بیمار در آن قسمت احساس درد کند و این درد با گذشت زمان تغییر نکرده یا بدتر شود. یکی از مهمترین فواید ارائه خدمات رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل همین موضوع است.

منتقل کردن بیمار به آزمایشگاه یا بیمارستان های مختلف در حالی که درد می‌کشد بسیار طاقت فرسا است. به این شرایط، معطلی ها و دقایق طولانی سالن انتظار برای رسیدن نوبت را هم اضافه کنید. سونوگرافی و رادیولوژی در منزل برای چنین بیمارانی یک اقدام ضروری است که به شما امکان می دهد از تمامی تخصص پزشک و دستگاههای های رادیولوژی در خانه خودتان استفاده کنید.

عکس رادیولوژی زانو

تصویربرداری از زانو که بزرگترین مفصل در بدن می باشد با استفاده از پرتو ایکس انجام شده و رادیوگرافی زانو خوانده می شود. اغلب پس از ضربه یا شکایت بیمار از درد مزمن، پزشک درخواست عکس رادیولوژی زانو می دهد. زانو به خاطر تاندونها و لیگامان های فراوان و همچنین موقعیت خاصی که در حفظ تعادل ایستایی بدن دارد؛ بسیار مستعد آسیب دیدگی است. در هنگام عکسبرداری عموما زانو خمشی معادل ۲۰ تا ۴۵ درجه دارد. از معمول ترین آسیب دیدگی های این عضو می توان به شکستگی کشکک زانو، پارگی رباط صلیبی، پارگی مینیسک و انواع دررفتگی ها اشاره کرد. اغلب اشخاص در زمان آسیب دیدگی صدایی مانند پارگی می شنوند و راه رفتن اگر بسیار دردناک نباشد توام با خالی کردن زانو در هنگام قدم برداشتن است. سونوگرافی و رادیولوژی در منزل در هنگام آسیب دیدگی زانو این امکان را به شخص می دهد که بتواند پا را بی حرکت نگاه داشته و به روند درمان هم ادامه دهد.

عکس رادیولوژی ریه و سینه

زمانی که پزشک مشکوک به درگیری شش ها در بیمار است، درخواست عکس رادیولوژی ریه می کند. در این حالت دوز بسیار کمی از اشعه یونیزان توسط دستگاه تولید و تصاویری از داخل قفسه سینه به پزشک ارائه می شود. هدف از عکسبرداری می تواند ارزیابی ریه ها، قلب و دیواره قفسه سینه باشد و برای کمک به تشخیص علت تنگی نفس، سرفه مداوم، درد قفسه سینه یا میزان آسیب در اثر ضربه استفاده می شود. همچنین ممکن است برای کمک به نظارت بر درمان انواع بیماری های ریوی مانند پنومونی، آمفیزم، سرطان و بیماری شایع این روزها یعنی کرونا استفاده شود.
با توجه به همه گیری کرونا و مسری بودن شدید آن توصیه پزشکان برای عکسبرداری ریه استفاده از امکانات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل است. در این حالت شما از تیم پزشکی که برای رسیدن به آنها قصد داشتید از خانه خارج شوید؛ در منزل خودتان بهره مند گشته و تماس با محیط درمانی آلوده و عفونت های ثانویه بسیار کاهش می یابد. به یاد داشته باشید زنجیره انتقال بیماری کرونا تنها با حفظ فاصله از دیگران می شکند. شما با در خانه ماندن و استفاده از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل نقشی مثبت در رهایی جامعه از این بیماری مهلک ایفا می کنید .
رادیوگرافی قفسه سینه ساده و آسان است و به آمادگی کمی نیاز دارد. در صورت احتمال بارداری شرایط را به پزشک و تکنسین خود اطلاع دهید. زیورآلات را درآورده و لباس های خانگی گشاد و راحتتان را بپوشید.

تفسیر عکس رادیولوژی ریه

رادیولوژی قفسه سینه معمولاً اولین آزمایش تصویربرداری برای کمک به تشخیص علت علائم زیر است:
• مشکلات تنفسی
• سرفه بد یا مداوم
• درد قفسه سینه
• تب بی دلیل
پزشک در زمان قرائت و تفسیر عکس رادیولوژی ریه به دنبال شناسایی یا رد مشکلات زیر است:
• پنومونی
• نارسایی قلبی و سایر مشکلات قلبی عروقی
• آمفیزم
• سرطان ریه
• جمع شدن مایع در اطراف ریه ها
• خونریزی ریوی

یک رادیولوژیست که دکتری آموزش دیده برای نظارت و قرائت تست های رادیولوژی است؛ تصاویر را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. رادیولوژیست گزارش خود را به پزشک شما ارسال یا نتایج را با شما در میان می گذارد. هرگز برای تفسیر عکس رادیولوژی ریه از کمک افرادی غیر از رادیولوژیست ها استفاده نکنید. قرائت هر عکس یک تخصص پیشرفته پزشکی بوده و تفسیر اشتباه آن حتی اگر تنها در حد حرف بماند، باز هم می تواند روی روحیه و ذهنیت بیمار تاثیرات مخرب فراوانی داشته باشد.
پزشک معالجتان در مواردی ممکن است آزمایش را تجدید کند یا تکنیک تصویربرداری دیگری را درخواست نماید. اگر چنین باشد به راحتی می توانید با سونوگرافی و رادیولوژی در منزل ادامه درمان تان را پیگیری کنید..
به طور معمول از دو سمت قفسه سینه عکس گرفته می شود. یکی از پشت و دیگری از کنار بدن. در هنگام استفاده از رادیولوژی و سونوگرافی در منزل تکنسین یعنی فردی که به طور ویژه برای انجام معاینات و کمک به بیمار آموزش دیده است؛ محل قرار گیری دستهای بیمار را اصلاح کرده و به استقرار او در محل مناسب رو به دستگاه کمک می کند. بیمارانی که نمی توانند بایستند ممکن است لازم باشد برای عکسبرداری دراز بکشند.

رادیولوژی ریه در منزل

به دلیل مسری بودن بیماری کرونا ویروس (19COVID-)، شناسایی و جداسازی سریع بیماران بسیار مهم است. در این زمینه، معاینات تصویربرداری قفسه سینه، به ویژه اشعه ایکس قفسه سینه (CXR)، می تواند نقش اساسی در تشخیص به موقع بیماری داشته باشد. استفاده از تجهیزات سیار اشعه ایکس برای انجام رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل ایمن ترین روش جهت چکاپ ریه در شرایط پاندمی است.

همانطور که بارها تاکید کردیم در دوران کرونا مراجعه تیم پزشکی به خانه بیمار جهت سونوگرافی و رادیولوژی در منزل او خطر مراجعه فرد و خانواده را به مطب های آلوده و اورژانس ها کاهش می دهد. با توجه به اینکه کلیه دستگاه ها و تجهیزات از قبل کاملا تمیز و ضدعفونی می‌شود، ریسک آلودگی به صفر می رسد و از اتلاف وقت های معمول اتاق انتظار و ترافیک مسیر خبری نیست. استفاده از رادیولوژی ریه در منزل از پتانسیل بالایی برای مبارزه با ویروس کرونا و سویه های جدید آن برخوردار است و می تواند سلامت جامعه را تقویت کند و در عین حال ارتباط قوی بین بیمار و پزشک برقرار نماید. مطالعات نشان داده استفاده از خدمات پزشکی خانگی مانند رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل روزی آنچنان همه گیر خواهد شد که عملا مراجعه حضوری بیماران به مراکز درمان را به صفر می رساند.

رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

قیمت سونوگرافی و رادیولوژی در منزل

هیچکس نمی‌تواند ادعا کند که خدمات پزشکی ارزان هستند. استفاده از تجهیزات گران قیمت و متخصصینی که بعضاً تمام عمر و ساعات زندگی شان در حال مطالعه و کسب تجربه بودند؛ در همه جای دنیا هزینه بر است. اما زمانی که بیماری اتفاق می افتد مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات اجتناب ناپذیر است. رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل این امکان را برای شما مهیا می کند تا لااقل از بسیاری از هزینه هایی مادی و معنوی سابق در جهت رسیدن به خدمات درمانی معاف شوید. زمانی که صحبت از سلامتی و گریز از بیماری است هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید. شما شایسته بهترین ها هستید.

قیمت و هزینه سی تی اسکن

در ابتدا بهتر است بگوییم سی تی اسکن چگونه به دستگاه های پزشکی اضافه شد. اولین دستگاه اسکنر سی تی اسکن توسط مهندسی بریتانیایی به نام گادفری هاونسفیلد از آزمایشگاه EMI و فیزیکدانی به اسم دکتر آلن کورمک در سال 1972 ساخته شد. هر دو محقق بعدها به طور مشترک جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی 1979 را دریافت کردند. در سال 1981، هانسفیلد مفتخر به دریافت لقب شوالیه شد و سر گادفری هانسفیلد نام گرفت.
اسکن توموگرافی کامپیوتری یا (CT) از رایانه ها و دستگاه های چرخشی اشعه ایکس برای گرفتن تصاویر مقطعی از بدن استفاده می کند. این تصاویر اطلاعات دقیق تری نسبت به تصاویر معمولی اشعه ایکس ارائه می دهند. با کمک این تجهیزات می توان بافت های نرم، رگ های خونی و استخوان ها را در قسمت های مختلف بدن نشان داد. سی تی اسکن ممکن است برای عکس برداری از موارد زیر استفاده شود:
• سر
• شانه ها
• ستون فقرات
• قلب
• شکم
• زانو
• قفسه سینه
در طول یک سی تی اسکن، شما در یک دستگاه تونل مانند دراز می کشید در حالی که قسمت داخلی دستگاه به دور شما می چرخد و مجموعه ای از پرتوهای ایکس را از زوایای مختلف به بدن می تاباند. سپس این عکس ها به کامپیوتر فرستاده می‌شوند و در آنجا با هم ترکیب شده تا تصاویری به شکل برش‌های مقطعی از بدن ارائه دهند. آنها همچنین ممکن است برای تولید یک تصویر سه بعدی از ناحیه خاصی از بدن استفاده شوند.

سی تی اسکن کاربردهای زیادی دارد اما به ویژه برای تشخیص بیماری ها و ارزیابی هایی که با دستگاه های دیگر تشخیص داده نشده؛ مناسب است. تکنیک تصویربرداری می تواند به پزشک شما برای تشخیص موارد زیر کمک کند:
• تشخیص عفونت ها، اختلالات عضلانی و شکستگی استخوان
• مشخص کردن محل توده ها و تومورها (از جمله سرطان)
• رگ های خونی و سایر ساختارهای داخلی
• میزان آسیب های داخلی و خونریزی داخلی
• کمک به انتخاب روش جراحی‌ها و بایوپسی‌ها
• نظارت بر اثربخشی درمان‌ها از جمله در سرطان و بیماری های قلبی
سیتی اسکن یک آزمایش کم تهاجمی است و می تواند به سرعت انجام گیرد و در منزل امکان پزیر نیست.
در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک در کنار امکاناتی همچون سونوگرافی و رادیولوژی در منزل، خدمات سیتی اسکن در منزل را هم به مانند سایر امکانات درمانی به شما عزیزان ارائه دهیم.
در ادامه به معرفی تعدادی از محله ها و مناطق تهران و امکان استفاده آنها ار رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل می پردازیم:

رادیولوژی در منزل شمال تهران

شاید یکی از آزاردهنده ترین مشکلات پایتخت نشینی همانا شلوغی و ترافیک تمام نشدنی خیابان ها باشد. البته اگر در شمال تهران سکونت دارید شاید این مشکل کمتر به چشمتان بیاید. در هر کجای شمال تهران که سکونت دارید سونوگرافی و رادیولوژی در منزل به راحتی و در کوتاه ترین زمان در دسترستان خواهد بود.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل شهرک غرب و سعادت آباد

شهرک غرب و سعادت آباد از جذاب ترین محله های غرب تهران است. محله هایی پرطرفدار که به بافت شهری خاص و ساختمان های لاکچری است معروف است. با این وجود رفتن به مراکز درمانی و دغدغه رسیدن به آزمایشگاه ها در هیچ نقطه از تهران طرفدار ندارد. رادیولوژی و سونوگرافی در منزل در تمامی ساعات شبانه روز در تمام نقاط شهرک غرب و سعادت آباد در کنار شما خواهد بود.

رادیولوژی در منزل ولنجک و زعفرانیه

زعفرانیه و ولنجک را شاید بتوان یکی از مرتفع ترین نقاط تهران دانست. محله هایی خوش آب و هوا که ترکیبی از بافت سنتی و شهرسازی نوین را به نمایش می گذارند. اگر ساکن ولنجک و زعفرانیه هستید بدون داشتن دغدغه رفتن به آزمایشگاه، از امکان سونوگرافی و رادیولوژی در منزل بهره ببرید.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل جردن و الهیه

جردن و الهیه محله های با ساختمان ها و مراکز تجاری شیک و آسمان‌خراش های سر به فلک کشیده از بهترین نقاط پایتخت محسوب می شود. خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل به شکل شبانه روزی برای تمامی ساکنین این محله ها قابل دسترسی است.

رادیولوژی در منزل فرمانیه و آجودانیه

از گرانترین نواحی شمال پایتخت هستند و از آنجا که بخشی از شمیران محسوب می شوند؛ در کوچه پس کوچه‌های این محلات می توان تضادهای زیبایی بین بافت قدیمی و جدید مشاهده کرد. اگر ساکن فرمانیه و آجودانیه هستید بدون اتلاف وقت و انرژی، آزمایشگاه را به خانه بیاورید. استفاده از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل انجام پذیر است.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل قیطریه و فرشته

اگر بخواهیم به بالا شهر تهران برویم بی شک یکی از انتخاب هایمان محله قیطریه و خیابان فرشته است. بدون محدودیت زمانی از رادیولوژی و سونوگرافی در منزل قیطریه و فرشته بهره مند شوید.

رادیولوژی در منزل کامرانیه و یوسف آباد

چنانچه ساکن محله های کامرانیه و یوسف آباد هستید امکان استفاده از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل به صورت ۲۴ ساعته برای شما مهیا است.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل تجریش و نیاوران

نیاوران آرام و سرسبز و تجریش پرخاطره از قوی ترین محلات تهران در زمینه امکانات و دسترسی هستند. رادیولوژی و سونوگرافی در منزل می تواند آرامش را در طول درمان برای ساکنین این نواحی به همراه بیاورد.

رادیولوژی در منزل شرق تهران

جاذبه های توریستی شرق تهران همواره زبانزد بوده و بخش عظیمی از مساحت تهران را به خود اختصاص داده است. با این وجود رادیولوژی و سونوگرافی در منزل در تمامی نقاط شرق تهران آماده همراهی با شما خواهد بود.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل تهرانپارس و پیروزی

تهرانپارس که نتیجه کار مهندسین فرانسوی بوده و به همین خاطر تهران پاریس خوانده می شد و پیروزی که در قدیم فرح آباد نام داشت هر دو از محلات خاص تهران محسوب می شوند. هر لحظه در هر کجا از تهرانپارس و پیروزی می توانید از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل برای انجام آزمایشات و پروسه درمانی خود استفاده کنید.

رادیولوژی در منزل و سونوگرافی در منزل

با ما تماس بگیرید

02122096805

02166268533

رادیولوژی در منزل غرب تهران

غرب تهران به نوعی قطب سیاسی و اقتصادی کشور محسوب می شود‌. در هرکدام از نواحی غرب تهران که نیاز به سونوگرافی و رادیولوژی در منزل داشته باشید می توانید با خیالی آسوده و در کمترین زمان از این امکان برخوردار شوید.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل جنت آباد و ستارخان

ساکنان قدیمی تهران، جنت آباد و ستارخان را از اصیل ترین محله های پایتخت می دانند. رادیولوژی و سونوگرافی در منزل همانند تمامی نقاط تهران در این محله ها هم آماده خدمت رسانی است.

رادیولوژی در منزل صادقیه و اکباتان

این دو منطقه از نقاط مهم و سوق الجیشی تهران بوده و به لحاظ رفت و آمد و دسترسی مهم هستند. صادقیه و اکباتان مراکز خرید غرب تهران محسوب می شوند. با استفاده از سونوگرافی و رادیولوژی در منزل تمامی انرژی خود را به روند درمان معطوف خواهید کرد.

رادیولوژی در منزل جنوب تهران

جنوب تهران از گذشته تا به امروز به مردمان خونگرم و لوطی منش آن معروف بوده است. خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل تمامی مناطق جنوب تهران را پوشش می دهد.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل شهریار و اسلامشهر

شهریار با باغها، میوه ها و فضای سبزش و اسلامشهر پرجمعیت که بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان کشور از آنجا پا گرفته اند؛ از محله های معروف جنوب تهران محسوب می شوند. در هرکدام از این محله ها و سونوگرافی و رادیولوژی در منزل به راحتی و با یک تماس در دسترس خواهد بود.

سونوگرافی و رادیولوژی در منزل کیان

در زمان استفاده از خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل انتخاب کلینیک معتبر و کارآمد اهمیت ویژه ای دارد. سونوگرافی و رادیولوژی در منزل کیان علاوه بر داشتن متخصصین با تجربه و دلسوز جهت ویزیت پزشک در منزل، کادری حرفه ای برای انجام آزمایشات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل در اختیار دارد. انواع تزریقات در منزل همچنین تزریق سرم در منزل و آمبولانس خصوصی خود را از ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *