غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

اشتراک گذاری در

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ورزش کگل چیست و چگونه انجام میشود؟

اگر به تناسب اندام جنسی یا درمان بیماری های مختص زنان و مردان اهمیت می دهید ؛ باید به وفور ، نام ورزش کگل را شنیده باشید . این ورزش می تواند شما را در درمان افتادگی رحم ، تقویت مثانه و جلوگیری یا رفع افتادگی مثانه ، تنگ شدن واژن یا مقعد در زنان ، بی اختیاری یا تکرر ادرار ، درمان زود انزالی و مشکلات پروستات در مردان ، آمادگی برای انجام زایمان طبیعی ، حذف باد واژن و درمان یبوست یاری رساند. 

(سیستم تنفسی خود را با ویزیت متخصص ریه در منزل ایمن کن.)

ورزش کگل چیست ؟

ورزش کگل چیست ؟

بدن انسان دارای سه نوع ماهیچه قلبی ، اسکلتی و صاف است . این عضلات علاوه بر نقش در حرکت بدن می توانند به تقویت عملکرد اندام های داخلی نیز کمک کنند. ورزش کگل ، ورزشی است که ماهیچه های صاف و اسکلتی موجود در کف لگن ، عضلات زیر رحم، مثانه و روده (روده بزرگ) را هدف قرار داده و تقویت اندام های آن را موجب می شود. مثلا تقویت عضلات درون لگن می تواند تکرر ادرار و یا بی اختیاری آن را کاهش دهد. امیدواریم توضیح کاملی از ورزش کگل چیست؟ را دریافت کرده باشید.

آیا می دانید که امکان انجام رادیولوژی در منزل وجود دارد ؟

ورزش کگل چگونه است ؟

نحوه و طریقه انجام ورزش کگل بسیار جالب است زیرا برای حالات مختلف بدن ، برنامه خاصی وجود دارد. مثلا شما می توانید تمرینات ورزش کگل را در حالت نشسته یا دراز کشیده ، هنگام غذا خوردن ، نشستن پشت میز ، رانندگی و زمان استراحت یا تماشای تلویزیون انجام دهید.

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشید:  ساکشن ریه و حلق| 4 روش اصلی برای ساکشن ترشحات ریه

( برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید:درمان معجزه گر شپش سر در یک هفته بدون نیاز به شستن کل خانه !)

اهمیت و موقعیت های انجام ورزش کگل برای بی اختیاری ادرار

انجام تمرین های ورزش کگل برای زنان و مردان دارای مشکلات نشت ادرار یا کنترل روده بسیار مفید است . اگر در موقعیت های زیر قرار گرفته اید بهتر است برنامه منظمی از تعداد جلسات یا روش انجام ورزش کگل را تدوین کرده و یا عکس و فیلم ورزش کگل برای بی اختیاری ادرار را جستجو کنید:

  • در صورت افزایش وزن
  • بعد از بارداری و زایمان

روش انجام ورزش کگل برای تکرر یا بی اختیاری ادرار

دو روش جهت انجام ورزش کگل برای بی اختیاری ادرار وجود دارد :

  1. احساس پر و خالی کردن ادرار ، یعنی باید وانمود کنید که باید ادرار کنید و سپس آن را نگه دارید.  اینگونه عضلاتی که جریان ادرار را کنترل می کنند، شل می کنید و سفت می کنید. در مواقعی که واقعا ادرار ( این کار را فقط دوبار در ماه انجام دهید ) دارید؛ باید در وسط ادرار کردن ، آن را قطع کنید. 
  2. ابتدا مطمئن شوید که مثانه شما خالی است، سپس بنشینید یا دراز بکشید. عضلات کنترل کننده ادرار را سفت کنید. محکم نگه دارید و 3 تا 5 ثانیه بشمارید. عضلات را شل کنید و 3 تا 5 ثانیه بشمارید. روزانه 10 بار ( سه بار در صبح ، ظهر و شب ) انجام دهید.

 در حین انجام ورزش کگل، نفس عمیق بکشید . از سفت نشدن عضلات ران ، شکم و باسن اطمینان حاصل کنید. ظاهر شدن نتیجه مطلوب، بعد از گذشت 4-6 هفته خواهد بود. بعد از به دست آمدن نتیجه دلخواه، دقت کنید که تعداد تمرینات را افزایش ندهید زیرا منجر به بروز یبوست و کند شدن حرکات روده خواهد شد.

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشید:  بهترین آمپول برای حساسیت فصلی

 

اگر علت بی اختیاری ادرار ،عفونت باشد با انتخاب خدمات آزمایش در منزل ، آن را مداوا کنید.

ورزش کگل برای چه انجام میشود؟

ورزش کگل برای تنگی واژن

انتخاب عضلات مناسب ، نقش حیاتی در نتیجه گیری قطعی از ورزش کگل برای تنگی واژن دارند. اگر احساس کردید که عضلات واژن در حال سفت شدن هستند یعنی، تمرین تنگ كردن واژن ورزش کگل برای تنگی واژن را به درستی انجام داده اید. البته ران ها، عضلات باسن و شکم شما باید آرام بمانند. نحوه صحیح انجام ورزش کگل برای تنگ شدن واژن زنان و امتحان کردن آن به شرح زیر است:

انگشت خود را وارد واژن کنید. ماهیچه ها را طوری سفت کنید که انگار ، ادرار خود نگه داشته اید، سپس رها کنید. باید احساس کنید که عضلات سفت شده و به سمت بالا و پایین حرکت می کنند. این کار باعث خالی شدن باد واژن شده و با تقویت عضلات آن به چاقی واژن کمک میکند.

ورزش کگل برای تنگی مقعد

از ورزش کگل به منظور تنگی مقعد نیز می توان استفاده کرد. روش انجام آن برای مردان و زنان مشترک بوده و به شرح زیر است:

انگشت خود را وارد رکتوم کنید. ماهیچه ها را طوری سفت کنید که انگار در مدفوع خود نگه داشته اید، سپس رها کنید. باید احساس کنید که عضلات سفت شده و به سمت بالا و پایین حرکت می کنند.

سایر خدمات مرکز شبانه روزی کیان : پانسمان زخم در منزل

مطالبی که در این صفحه میتوانید بخوانید:

مقالات سایت