موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

درمان معجزه گر شپش سر در یک هفته بدون نیاز به شستن کل خانه !

اگر از شامپوی شپش ناامید شده اید ، برای یک بار هم که شده روشهای ارائه شده در این مقاله را امتحان کنید؛ اگر راضی بودید به دیگران نیز پیشنهاد کنید تا جامعه ای عاری از شپش را شاهد باشیم. اما یقین بدانید با درمان خانگی که ما معرفی می کنیم از شر این موجود کوچولو راحت خواهید شد. درمان سریع  و معجزه گر شپش سر در خانه در عرض یک هفته ( دو جلسه ) بدون نیاز به شستشوی کامل خانه به شرح زیر است:

پوست رو به دلخواه از نو بساز : روتین پوستی فوق کیوت 

درمان شپش موی سر

داروی معجزه شپش ( کلپوره و سرکه سفید )

این روش برای افرادی که سرشان پر از شپش است پیشنهاد میشود. لذا ، دفعات استفاده را به میل خود زیاد نکنید. زیرا ممکن است موجب آسیب پوستی یا حتی ایجاد زخم در کف سر شود. شما می توانید با استفاده از کلپوره و سرکه سفید ، یک داروی معجزه شپش بسازید. برای این منظور بر طبق دستورالعمل زیر عمل کنید:

 • 20 گرم کلپوره را از عطاری ها تهیه کنید.
 • سرکه سفید را از سوپر مارکت ها خریداری کنید.
 • سه قاشق غذاخوری از کلپوره را داخل قوری ریخته و به آن آب جوش اضافه کنید.
 • 10 دقیقه منتظر بمانید تا روی کتری دم بکشد.
 • دم کرده کلپوره را داخل ظرف مناسب بریزید.
 • دو قاشق از سرکه سفید را به داخل دم کرده کلپوره ( ولرم ) اضافه کنید.
 • به حمام رفته و موهای خود را با شامپوی معمولی در دسترس شسته و آب گیری کنید.
 • محلولی را که درست کرده اید 10-30 دقیقه قبل از خروج از حمام باید استفاده کنید.
 • سر را به سمت عقب خم کنید تا مانع از ورود محلول به چشمان خود یا فرزندانتان شوید.  
 • محلول ( کلپوره + سرکه سفید ) را به روی سر خود بریزید.
 • بعد از انتظار 30 دقیقه ای ، موهای خود را آبکشی نمایید.
 • شپش های مرده را با استفاده از شانه ( مخصوص شپش) بزدایید.
 • دفعات مجاز این کار ، دو بار در طول هفته می باشد.

شرکت پرستاری در منزل کیان ، علاوه بر اعزام پزشک و پرستار قادر است تا تجهیزات پزشکی را برای انجام رادیولوژی یا نوار قلب در منزل ارسال کند.

نکته! این کار موجب عقیم سازی شپش شده و از زاد و ولد آنها جلوگیری می کند اما برای نابودی کامل تخم شپش ، نیاز به تجدید دوباره است. با یک بار به نتیجه نمی رسید. پس ، دوبار در هفته انجام دهید نه بیشتر نه کمتر. 

 در صورتی که خواستار اطمینان یافتن از نتیجه درمان سریع شپش سر در خانه هستید به تغییر رنگ تخم شپش ها بعد از استفاده از محلول دقت کنید. تخم های زنده وقتی روی سر هستند به رنگ سفید دیده می شوند اما بعد از استفاده باید به رنگ سیاه درآمده و به آسانی از مو کنده شوند.

ریه های خود را برای تنفس هوای مطبوع آماده کن : ویزیت فوق تخصص ریه در منزل 

درمان سریع شپش در خانه با تاید

با اینکه مطمئن هستیم از ترکیب کلپوره و سرکه سفید نتیجه خواهید گرفت اما جالب است بدانید که درمان سریع شپش در خانه با تاید نیز امکان پذیر است. بدین منظور از تاید ماشینی استفاده کنید. سه قاشق از تاید را داخل آب خیس کنید به حمام رفته بعد از شستشو و آبکشی سر ، تاید خیس شده را روی موهای خود ریخته و موهایتان را ماساژ دهید. این عمل را دوبار در هفته تکرار کنید.

درمان فوری شپش موی سر کودکان با روغن ها

با اینکه شیوع شپش در محیط های جمعی مثل باشگاه های ورزشی یا کلاس های تقویتی تابستان به دلیل مو باز بودن خانم ها و تماس با صندلی ها یا کف سالن زیاد است اما دغدغه اصلی والدین با شروع فصل پاییز اتفاق می افتد زیرا رعایت بهداشت اغلب از سوی کودکان نادیده گرفته میشود. شاید یک مهمان ناخوانده ، همین امروز وارد خانه شما شده باشد. 

درمان فوری شپش موی سر کودکان به دلیل حساسیت بیشتر آنها نسبت به بزرگسالان با احتیاط بیشتری پیگیری می شود. استفاده از روغن ها بهترین گزینه برای این رده سنی است. البته روش های درمان خانگی شپش سر که در بالا گفته شده است، می تواند برای کودکان نیز انجام شود به شرط اینکه مدت زمان یا مقدار محلول ها را کاهش دهید.

اینجا بخوانید : چگونه به سرطان پوست مبتلا نشویم 

روغن زیتون یا نارگیل

استفاده از روغن زیتون و نارگیل برای درمان سریع شپش سر کودکان مرسوم است زیرا این روغنها موجب خفگی شپش موی سر در کودک می شوند ضمن اینکه با پوست سازگار بوده و تقویت مو را نیز به دنبال دارند. نحوه استفاده از روغن نارگیل یا زیتون برای درمان سریع شپش سر به دین شرح است:

 • قبل از خواب سعی کنید موی کودکان خود را با این روغن ها چرب کنید.
 • موها را ماساژ داده و 30 دقیقه صبر کنید.

اکنون ، موهای کودک خود را با آب ولرم آبکشی نمایید.

 ( در صورت نیاز کلیک کنید : تزریق سرم در منزل )

جوش شیرین ، معجزه ای دیگر در درمان شپش

انسداد مسیر تنفسی شپش ها ؛ در واقع عملکردی است که جوش شیرین در مواجه با این موجودات انجام میدهد. نحوه استفاده از آن به منظور درمان سریع شپش سر در خانه بسیار آسان است کافیست که ترکیبی شامل یک قسمت جوش شیرین و دو قسمت شامپوی نرم کننده بسازید. ترکیب به دست آمده را به مدت 10 دقیقه روی سر خود بمالید و ماساژ دهید سپس آبکشی نمایید.

داروی شپش سر کودکان و بزرگسالان

شرکت های زیادی ، اقدام به عرضه شامپو یا داروی شپش سر کودکان و بزرگسالان کرده اند اما عملکرد دارو ها و میزان رضایت مندی از هریک متفاوت است.

در اینجا برندهای خاص و پر طرفدار را برمی شماریم که عبارتند از :

 • لوسیون ‌های پرمترین
 • لوسیون بنزیل با الکل