غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

فواید و عوارض روزه برای سلامتی | چه کسانی نباید روزه بگیرند.

روزه داری آری یا نه؟ این پرسشی است که اکثر والدین در پی پاسخی برای دانستن فواید روزه گرفتن کلاس سوم در دختران به سن تکلیف رسیده خود هستند. علاوه بر اثر جسمانی؛ شناخت ابعاد اجتماعی _ شخصیتی  _ خانوادگی در  بررسی مزایا و خطرات روزه گرفتن در همه افراد مورد توجه قرار گرفته است.

 از خوبی های آن در ابعاد اجتماعی می توان کاهش انرژی به ویژه در زندگی آپارتمانی و کمک به والدین در کنترل فرزندان به ویژه افراد بیش فعال دانست. همچنین روزه داری توانایی نه گفتن به خود در مواجهه با تمایلات زودگذر را افزایش می دهد و مورد مناسبی برای روانشناسان به جهت تحقیق درباره فواید و عوارض روزه برای سلامتی از نظر شخصیتی می باشد.

 به منظور درک بیشتر مزایا و معایب روزه داری و اینکه چه کسانی نباید روزه بگیرند با ما همراه شوید.

فواید روزه داری . خطرات روزه گرفتن . مزایا و معایب روزه . خوبی های روزه داری
مضرات و خوبی های روزه گرفتن

شرایط زیر در تصمیم افراد به گرفتن روزه موثرند:

 • کنترل وزن
 • مصرف داروها
 • انجام کارهای نیازمند هوشیاری و توان بالا
 • تغییر رفتار شخص
 • پذیرش جامعه

فواید روزه برای سلامتی 

 • چربی سوزی در بدن افزایش می یابد. به افراد دارای چربی خون بالا و کلسترول بد آگاهی از مزایای روزه داری جهت کاهش چربی توصیه می شود.
 • اثر تسکین دهنده بر معده و روده دارد. شناخت فواید و عوارض روزه برای سلامتی در بیماران دارای زخم معده بسیار کمک کننده است.
 • احیا و روشن سازی پوست را به دنبال دارد. افرادی که به پوست خود اهمیت می دهند بهتر است علم خود درباره مزایا و مضرات روزه برای سلامتی پوست را افزایش دهند.
 • موجب تقویت عملکرد هوش و ذهن می شود در والدین توجه به فواید و عوارض روزه برای سلامتی و نقش آن در یادگیری کودکان بسیار حائز اهمیت است.
 • بدن را در تحمل شرایط دشوار کمک می کند. دانستن مزیت ها و خطرات روزه گرفتن برای سلامتی در ایام کرونا را از ویزیت متخصص ریه در منزل بخواهید.
 • باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مواجه با هرگونه اختلال می شود. اطلاعات بیشتر درباره مزایای روزه داری برای سلامتی منجر به افزایش روحیه در مبارزه با بیماری ها می شود.
 • در بیماران دیابتی با کاهش مقاومت به انسولین اثرات مثبتی داشته است. تعداد روزها و نحوه روزه داری در تغییر اثرات روزه برای سلامتی موثر است.

فواید روزه برای سرطان

شاید قابل باور نباشد اما براساس تحقیقات یک دانشمند ژاپنی به نام یوشینوری اُسومی در حوزه فواید و عوارض روزه برای سلامتی ، یافته های جالبی به دست آمده که خودخوری سلولی در هنگام روزه داری اتفاق می افتد یعنی بدن در نبود مواد غذایی شروع به تخریب و بازیافت سلولهای بیمار از قبیل سلولهای سرطانی می کند.

 با بروز روزافزون بیماری های مزمن از جمله سرطان، اهمیت آشنایی با تاثیرات روزه داری برای سلامتی در افراد سرطانی بیشتر حس می شود. انجام رادیولوژی و سونوگرافی در منزل توسط متخصص ، یک پوئن مثبت در امر درمان است که مرکز شبانه روزی کیان ارائه می دهد.

فواید روزه برای چربی خون

در مطالعات انجام گرفته درباره فواید روزه برای چربی خون ؛ پژوهشگران پی به کاهش کلسترول بد خون (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) در افراد روزه دار بردند.

 بعلاوه کاهش وزن و کاهش احتمال ابتلا به بیماریهای مرتبط با چاقی مانند: دیابت نوع 2، فشارخون و افسردگی دور از انتظار نیست با رعایت رژیم غذایی سالم و مطالعه در مورد فواید و عوارض روزه برای سلامتی از مواهب آن بهره مند شوید.

فواید روزه برای پوست

پوست انسان آینه ای از خوراک اوست. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که با خوردن چیزی مثل تخمه سریع جوش بزنید. از مزایای روزه گرفتن متناوب برای سلامتی پوست باید گفت که روزه داری اثر مستقیم بر پوست دارد. با سم زدایی و ترمیم بافت ها به جوانی و روشن شدن پوست کمک می کند. دستیابی به جوانی از فواید روزه برای پوست است.

 سرم تراپی در منزل بعد از افطار به بازگشت انرژی شما کمک خواهد کرد. 

فواید روزه برای معده

فواید روزه برای معده

از فواید روزه برای معده این است که هنگام روزه داری فعالیت دستگاه گوارش از قبیل روده و معده در حالت استراحت قرار گرفته و کاهش می یابد. افراد دارای زخم معده باید با پزشک خود به دلیل ادامه داشتن تولید اسید چرب در طول روز و آگاهی از فواید و خطرات روزه گرفتن برای  سلامتی مشورت کنند.

دارو های تزریقی خود را می توانید با خدمات تزریق آمپول در منزل دریافت کنید.

فواید روزه برای مغز

تنظیم ترشح هورمون ها، تقویت فعالیت های مغزی، افزایش ضریب هوشی و کاهش سکته مغزی از فواید روزه برای مغز انسان می باشد. همچنین از دیگر خوبی های روزه گرفتن برای مغز می توان به کاهش ابتلا بیماری های مانند آلزایمر و پارکینسون اشاره کرد. 

افرادی که سابقه این بیماری ها را دارند شناخت فواید و معایب روزه داری برای سلامتی را جدی بگیرند. متخصص مغز و اعصاب سالمندان با یک کلیک در دسترس شماست .

فواید روزه برای زنان 

زنان همیشه به دنبال تناسب اندام خود هستند. بدین منظور رژیم های خاصی را نیز رعایت می کنند. تناسب اندام در گرو کاهش چربی سلولی است که متاسفانه با بالا رفتن سن؛ شاهد افزایش سلولهای دارای چربی هستیم. مصرف این چربی ها و جوانی پوست در طی روزه داری از فواید روزه برای زنان است.

 همچنین با مدیریت بدن در کاهش آبرسانی به اندام هایی مانند رحم و واژن در طی روزه داری؛ کاهش عفونت در دستگاه تناسلی از خوبی های روزه داری برای خانم ها به شمار می رود. به علاوه تحقیق درباره عدم تبدیل سلول های انباشته با چربی کهنه و کاهش سرطان به شما در دستیابی به فواید و عوارض روزه برای سلامتی کمک می کند.

فواید روزه در زنان برای کاهش وزن

چه کسانی نباید روزه بگیرند؟

با شناخت مضرات روزه گرفتن در اندام هایی مانند چشم ، کلیه و قلب یا شرایطی مانند بارداری و دیابت پاسخی برای چه کسانی نباید روزه بگیرند را خواهید یافت. بررسی فواید و عوارض روزه گرفتن برای سلامتی افراد دارای مشکلات بینایی ، بارداری ، دیابت ، کلیوی ، چشمی و قلبی الزامی است. در زیر به بررسی تک تک آنها پرداخته ایم: 

مضرات روزه

روزه داری با تغییر الگوی تغذیه ، خواب ، فعالیت های جنسی و مصرف سیگار همراه است. عدم تطابق در تنظیم این اِلمان ها منجر به ایجاد آشفتگی در زندگی فرد خواهد شد. شاید بتوان گفت : شناخت مزایا و معایب روزه گرفتن برای سلامتی، دانستن چه کسانی نباید روزه بگیرند و برنامه ریزی مناسب به کاهش ضرر های روزه ختم می شود.

راهنمایی درباره خرید واکسن گارداسیل را اینجا بخوانید.

مضرات روزه برای کلیه

افراد دارای کلیه سنگ ساز یا سایر بیماری های کلیه می توانند جهت دریافت اطلاعات از فواید و عوارض روزه داری برای سلامتی و مضرات روزه برای کلیه شان از تجارب پزشک خود استفاده کنند. ویزیت پزشک در منزل را در رابطه بیازمایید تا بهترین اورولوژیست تهران را در خانه خود ملاقات کنید.

مضرات روزه برای چشم

از مضرات روزه برای چشم میتوان گفت: کسانی که دارای شرایطی مانند ابتلا به آب سیاه با فشار چشم بالا، نزدیک بین با شماره عینک 6 به بالا، اشخاص با شبکیه چشم آسیب دیده از قند و پرفشاری خون جزء افرادی هستند که نباید روزه بگیرند. توصیه ما به افراد دارای مشکلات چشمی درخواست دریافت فواید و عوارض روزه درباره سلامتی چشم از پزشک است. ساکنان استان البرز در امر مشاوره و درمان بیماری های چشم می توانند به ویزیت دکتر در منزل کرج اعتماد داشته باشند.

مضرات روزه برای دیابتی ها

اگر خواستار اطلاع از مضرات روزه برای دیابتی ها هستید بهتر است بدانید که افراد دیابتی با افت قند خون در هنگام روزه گرفتن آسیب پذیر ترین افراد هستند. این افراد به منظور کاهش معایب و خطرات روزه گرفتن حتما باید با مشورت پزشک ، روزه بگیرند. ویزیت متخصص داخلی در منزل بهترین گزینه برای مشاوره در این خصوص است.

مضرات روزه برای بیماران قلبی .

مضرات روزه بیماران قلبی

تمام اقدامات بیماران قلبی به دلیل دریافت روزانه دارو حتما باید تحت نظر پزشک باشد. از مضرات روزه بیماران قلبی افزایش احتمال بروز حملات قلبی است. دسترسی و ویزیت متخصص قلب در منزل برای شما آسان خواهد بود به شرط اینکه شرکت خدمات پرستاری شبانه روزی کیان را برای خدمات رسانی انتخاب نمایید.

مضرات روزه بارداری

اگر مقید به روزه داری هستید ساعات حرکت جنین را برای شناخت الگوی رفتاری و کاهش مضرات روزه بارداری یادداشت کنید. در کل روزه گرفتن در بارداری به دلیل افت انرژی و فشار خون موجب اختلال در رشد جنین شده و توصیه نمی شود. دانستن مزایا و خطرات روزه گرفتن برای سلامتی جنین در انتخاب مادر کمک کننده است. زیر نظر پزشک؛ الگوی تغذیه ای، فعالیت ورزشی و شناخت دقیق فواید و عوارض روزه برای سلامتی جنین و مادر در ایام روزه داری را دنبال کنید. بهترین متخصص زنان تهران در اختیار شما خواهد بود، اگر ویزیت دکتر در منزل شمال تهران را تقاضا کنید.