غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

عوامل تاثیرگذار روی قیمت سرم و آمپول در بازار

در ابتدا باید گفت مطالب عنوان شده در این مقاله بر اساس تحقیقات علمی صورت گرفته بر فعالیت های شرکت های بزرگ تولید کننده آمپول و سرم و پیش بینی 5 ساله بر بازار جهانی ( 2023 -2028) می باشد. هر شرکتی برای ادامه فعالیت اقتصادی خود، باید عوامل تاثیرگذار روی قیمت سرم و آمپول در بازار را بشناسد و با علم روز پیش رود. امن ترین نوع تزریق را با موسسه خدمات پرستاری کیان تجربه کنید زیرا بهترین سرم و آمپول در بازار را تهیه کرده و با پرستاران مجرب در دسترس شما قرار می دهد.

بازار آمپول

سه مولفه اساسی در تعیین قیمت آمپول در بازار وجود دارد شامل : 

  1. مواد اولیه ( شیشه یا پلاستیک)
  2. نوع صنعت هدف ( داروسازی ، آرایشی ، مراقبت های شخصی )
  3. جغرافیای هر کشور

این سه عامل در هم تنیده شده اند. شاید نتوان تفکیک کرد که آیا این جغرافیا و فرهنگ مردم در مصرف است که روی مواد اولیه کارخانجات تولید آمپول اثر می گذارد یا کاهش و افزایش مواد اولیه روی انتخاب مردم. 

البته نوع صنعت هدف نیز روی انتخاب مواد اولیه اثرگذار بوده و اندکی قیمت آمپول در بازار را تغییر می دهد. برای مثال ؛ اکثر آمپول ها در صنعت داروسازی از شیشه ساخته می شوند تا پلاستیک.

بازار آمپول

تجزیه و تحلیل بازار آمپول در جهان

4،1 میلیارد دلار میزان مبادلات در بازار آمپول در سال 2021 بوده است. پیش بینی میشود که شاهد رشد CAGR 7.4 درصدی تا سال 2027 باشیم.

فرهنگ مردم

جامعه بر حسب دو مولفه تصمیم به خرید می گیرد 1. مصرف گرایی 1. نیازمندی

اگر جامعه مصرف گرا باشد، مقوله زیبایی مقطعی مطرح بوده که جنس و شکل بسته بندی محصول در اولویت خرید در بازار قرار می گیرد. اگر جامعه در پی سلامتی باشد ، مضر نبودن مواد اولیه در انتخاب لحاظ می شود.

به طور مثال ؛ بسیاری از افراد ، نگران ورود ذرات شیشه در هنگام شکستن سر آمپول های شیشه ای هستند. هرچند ظهور آمپول های پلاستیکی در بازار برای مقابله با این نگرانی بوده است. پس ، آگاهی مردم یا نوع زندگی شان ؛ از عوامل اثرگذار روی قیمت سرم و آمپول در بازار خواهد بود.

استفاده از خدمات تزریقات شبانه روزی در منزل شرق تهران می تواند یک راه حل ایده آل برای ساکنان شرق پایتخت باشد.

شیوع بیماری جمعی

هر چه تقاضا افزایش یابد ، میزان دارو و در بازار کاهش می یابد. اتفاقی در همه گیری کرونا افتاد بر کسی پوشیده نیست. در اوایل کرونا انواع دارو ها ، سرم یا آمپول ، لوازم بهداشتی مثل : ماسک ، ژل دست و دستمال کاغذی و.. با کمبود در سطح جهانی مواجه شد. پس یکی از عوامل اثرگذار روی قیمت سرم و آمپول در بازار ، وقع پیک های کرونا یا آنفولانزا است.

انتظار تورمی 

در کشورهایی که اقتصاد منسجمی ندارند. یعنی با یک اتفاق سیاسی یا اجتماعی دچار تورم در قیمت ها می شوند پدیده ای به نام انتظار تورمی به وجود می آید. با کمبود یک کالا در بازار ، میزان تقاضا یا احتکار توسط مردم به شدت بالا می رود که از عوامل تاثیرگذار قیمت سرم و آمپول در بازار است.

تهیه و تزریق سرم در منزل را به موسسه کیان بسپارید.

افزایش ابتکارات دولت

اقدامات دولت ها همیشه در جهت کاهش یا ثبات قیمت سرم آمپول در بازار بوده است. این اقدامات می تواند شامل : حمایت از محصولات ژنریک ، راه اندازی خط تولید محصولات پزشکی ، اختصاص فروشگاه های پزشکی ژنریک و.. باشد.

منطقه جغرافیایی

به دلیل رشد فزاینده علم در سالهای اخیر درکشورهای آسیایی یا آفریقایی و اهمیت یافتن مقوله بهداشت و درمان ؛ استفاده از سرم یا آمپول های تقویتی به شدت در این کشورها افزایش یافته است. مثلا هند شاهد رشد استثنایی در بازار دارویی بوده است.

خصوصیات آمپول یا سرم

برخی از خصوصیات سرم یا آمپول در انتخاب و قیمت آن موثر هستند مثلا می توان به مدت زمان ذخیره سازی ، هزینه کم بسته بندی یا اثرگذاری محصول اشاره کرد.

تقاضا برای آمپول های پلاستیکی به دلیل مقاوم بودن در برابر رطوبت ، پایداری ابعادی بالا ، استحکام ضربه ای بالا ، مقاومت در برابر کرنش ، جذب کم آب ، شفافیت ، مقاومت در برابر حرارت و شعله و… زیاد است. 

در صورت نیاز کلیک کنید: ویزیت پزشک داخلی در منزل 

خصوصیات آمپول یا سرم

گروه مصرف کننده

 دارو های مصرفی کودکان به خاطر عدم توانایی آنها در بلع، معمولا به صورت شربت یا تزریقی است. از آنجایی که کودکان به دوزهای کمتری نیاز دارند یا رگ های باریکتری نسبت به بزرگسالان دارند، تزریقات باید با آمپول و سرنگ مخصوص آنها انجام شود.

افزایش سن

جمعیت سالمندان به سرعت در حال افزایش است. مخصوصا در کشور ایران با نرخ موالید 1/6  باید بعد از 30 سال منتظر پیری جمعیت بالای 60 درصد بود. چرا که اکنون تعداد دو والد در برابر 1/6 فرزند است. با افزایش جمعیت سالخورده، بیماری ‌های مزمن نیازمند داروهای تزریقی افزایش می یابد. ، زیرا بیش از 80 درصد از بزرگسالان بالای 60 سال حداقل یک بیماری مزمن دارند.