غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

علائم و درمان فریتین پایین خون + علائم و درمان ferritin بالا

اگر با نشانه های کمبود یا مازاد آهن در بدن آشنا باشید، درک و تشخیص علائم نگران کننده این عدم توازن برای شما آسان خواهد بود. ما در اینجا به شرح علائم فریتین بالا و پایین پرداخته ایم. با دقت در وضعیت جسمانی خود می توانید سلامت بدنی تان را بسنجید و درخواست ویزیت دکتر در منزل شرق تهران یا سایر مناطق پایتخت را برای درمان ferritin بالا و پایین داشته باشید.

علائم فریتین پایین خون

کمبود ferritin در آزمایش خون مساویست با کمبود آهن بدن. طبیعتا این کمبود با علائمی همراه است. علائم فریتین پایین خون شامل : سرگیجه ، سر درد های مزمن ، خستگی و ضعف ناگهانی ، زنگ زدن گوش ، تنگی نفس ، خواب رفتن دست و پا ، درد پا ، ریزش مو ، کاهش سرعت بهبود زخم و… می باشد. 

ساکنان استان البرز می توانند خدمات تزریق سرم در منزل کرج را به صورت شبانه روزی در خدمت خود داشته باشند.

علائم فریتیتن پایین خون

عوارض فریتین پایین خون

آگاهی به موقع از بیماری , درمانِ سریعتر و بهتر را به دنبال دارد. عوارض فریتین پایین خون در زنان به ویژه دوران بارداری ، کودکان و افراد مسن بیش از سایرین اهمیت دارد. البته کم خونی فقر آهن که از کاهش ferritin در خون به وجود آمده اگر خفیف باشد در هیچ کدام از گروه های ذکر شده مشکل جدی ایجاد نمی کند و با یک تزریق سرم در منزل می توان عوارض کمبود فریتین خون شامل : خستگی ، ضعف و سردرد را کاهش داد. 

اگر کم خونی فقر آهن شدید باشد ، عوارض پایین بودن فریتین در کودکان شامل : انزوای کودک ، کاهش سرعت تکامل ذهنی _ روانی  و تاخیر در رشد و نمو اطفال  می باشد.   

در صورتی که کم خونی فقر آهن شدید باشد، عوارض و خطرات پایین بودنِ عدد آزمایش ferritin در بارداری را می توان : عدم تمرکز مادر ، تغییر خلق و خو ( کج خلقی ) ، تپش قلب ، خستگی ، سردرد ، سرگیجه ، تنگی نفس ، ضعف و بی حالی ، رنگ پریدگی در پلک پایین نام برد. ویزیت بهترین متخصص زنان در منزل به شما در تشخیصِ کم خونی فقر آهن کمک می کند منوط به اینکه به خدمات پزشک در منزل شمال تهران ارائه شده توسط مرکز شبانه روزی کیان اعتماد کنید.

علائم بالا بودن فریتین خون

همانگونه که کمبود فریتین با علائمی خود را نشان می دهد. بالا بودن سطح آن در آزمایش ferritin نیز نشانه های قابل درکی را از خود به نمایش می گذارد. علائم بالا بودن فریتین خون عبارتند از: دل درد ، درد مفاصل ، درد در قفسه سینه ، خستگی ناگهانی ، ضعف یکباره.

با مشاهده علائم بالا سریعا به پزشک مراجعه کنید یا پزشک را به خانه ببرید کافیست ویزیت در منزل کرج یا تهران را از طریق مرکز خدمات پزشکی کیان درخواست کنید. 

علت بالا رفتن ferritin

بالا بودن فریتین نشان دهنده یک مشکل پزشکی جدی در بدن است. قرار گرفتن در شرایط زیر می تواند علت بالا رفتن ferritin باشد. به اصطلاح ، بیماری ها و مشکلات زیر در افزایش میزان سطح فریتین خون دخیل هستند: 

 • ابتلا به هموکروماتوز
 • مبتلا شدن به هموسیدروز
 • مسمومیت آهن
 • کم‌خونی مگالوبلاستیک یا همولیتیک
 • بیماریهای هپاتوسلولار التهابی
 • سرطان های گسترش یافته
 • لوسمی
 • هپاتیت مزمن
 • مصرف مشروبات الکلی
 • تعویض یا تزریق مداوم خون
 • سیروز کبدی
 • بیماری کلاژن عروقی
 • پرکاری تیروئید
 • لنفوم هوچکین

امیدواریم به نتیجه دلخواه درباره این پرسش که بالا بودن فریتین خون نشانه چیست؟ رسیده باشید. تا اینجا فهمیدیم که بیماریهای زیادی می توانند موجب بالا بودن عدد آزمایش ferritin خون شوند. دکتر در منزل تهران ، بعد از دیدنِ جوابِ آزمایش مبنی بر فریتین بالای خون سعی می کنند آزمایشات تخصصی تری را تجویز کند تا پاسخی دقیق برای نوع بیماری و  اینکه بالا بودن فریتین خون نشانه چیست بیابد. این آزمایشات عبارتند از: 

 • آزمایش ویتامین B12
 • تست زینک
 • آزمایش TIBC
 • آزمایش آهن خون

انجام آزمایش در منزل نیز با به کارگیری پرستاران مجرب که از طریق موسسه کیان اعزام می شوند ، امکان پذیر است.

عوامل موثر بر افزایش فریتین

درمان ferritin بالا

درمان ferritin بالا

بسته به اینکه علت بالا بودن فریتین چه باشد نحوه و راه درمان ferritin بالا متفاوت است ابتدا باید علت ایجاد این وضعیت را بدانید یقینا درمان مسمومیت آهن با هپاتیت فرق دارد ( هر دو جز عوامل زمینه ساز آزمایش ferritin  بالا در زنان و مردان هستند). 

یک راه درمانی را مثال میزنیم : در افراد مبتلا به تالاسمی به دلیل دریافت مکرر خون امکان بالا رفتن آزمایش فریتین خون وجود دارد بدین جهت پزشکان از داروی دسفرال برای کاهش ذخایر آهن بدن استفاده میکنند. البته توجه داشته باشد میزان دارو و نحوه مصرف با توجه به شرایط بیمار توسط متخصص در منزل یا مراکز درمانی تعیین میگردد. داروهای تزریقی خود را می توانید با خدمات تزریقات بانوان در منزل دریافت کنید. کافیست کلیک کنید.

درمان فریتین پایین

چنانچه جواب آزمایش ferritin شما عدد پایینی را نشان می دهد، جهت درمان فریتین پایین در درجه اول سعی کنید به تجویزات دارویی پزشک عمل کنید. چنانچه جواب آزمایش ferritin شما عدد پایینی را نشان می دهد، جهت درمان فریتین پایین در درجه اول سعی کنید به تجویزات دارویی پزشک عمل کنید.

در کنار مصرف دارو ها یا مشاوره های تغییر سبک زندگی به درمان خانگی نیز می توانید توجه کنید. 5 اقدام جهت درمان پایین بودن ferritin در طب سنتی توصیه شده است که عبارتند از :

 • بررسی و اصلاح فعالیت کبد ، روده و معده از نظر وجود زخم گوارشی و عدم جذب.

بهره گیری از بادکش خونساز ( بادکش از جناغ سینه ، مهره های کمر). 👈انجام بادکش و حجامت در منزل