موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

گچ گرفتن و باز کردن گچ در منزل [ شبانه روزی + پرستار مجرب]

گرفتن گچ و باز کردن گچ در منزل

گچ گرفتن در منزل و باز کردن آن ( دقیق و ایمن )

در لحظاتی که کوچکترین حرکت با درد همراه بوده و به دلیل امکان پاره شدن پوست توسط استخوان شکسته ، حرکت برای فرد مخاطره آمیز است استفاده از خدمات گچ گرفتن در منزل و باز کردن آن در تهران و کرج توصیه می شود تا اندکی از اندوه تان کاسته و از بروز اتفاقات غیر قابل جبران جلوگیری شود. امروزه ثبات کردن شکستگی دست ، پا یا هر استخوان دیگری که نیاز به گچ گیری در منزل تهران یا باز کردن آن داشته باشد امکانپذیر است.

کلیک کنید: دسترسی و ویزیت بهترین متخصص ارتوپد در منزل 

چرا گچ گیری در منزل کیان؟

اگر قصد استفاده از خدمات گچ گرفتن در منزل کیان را دارید برای شناخت بهتر با ماهمراه شوید. مراکز خدمات پزشکی تهران با ارائه طرح درمان در منزل اقدام به اعزام پزشکان و پرستاران به منزل بیماران کرده اند که از بین آنها موسسه خدمات پزشکی _ پرستاری کیان با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت از جهت گستردگی خدمات، مداومت ارائه حتی در روز های تعطیل و 24 ساعته ، کادر درمانی از هر دو جنسیت آقا و خانم در هر گرایشی ، سرعت اعزام بالا به خاطر وجود شعب در سراسر پایتخت ، پشتیبانی کامل و… امتیازات بالقوه ای نسبت به سایرین دارد. کافیست برای اولین بار یکی از خدمات این مرکز از جمله گچ گیری در منزل تهران یا بازکردن آن را درخواست کنید تا همیشه با بروز کوچکترین معضل سلامتی با آنها تماس بگیرید.در موارد زیر با ما تماس بگیرید.

قیمت گچ گرفتن در منزل یا باز کردن آن سال 1401 

ارائه تعرفه یا قیمت برای خدمات گچ گرفتن در منزل یا باز کردن آن در سال 1401، بدون اینکه از نوع ، میزان یا محل شکستگی با خبر باشیم یک کار عقلایی نیست. زیرا عوامل متعددی در هزینه آن موثر هستند. به طور مثال ؛ مقدار لوازم و ابزار به کار برده شده برای گچ گرفتن انگشت پا با خود پا یکسان نیست. یا مولفه های دیگر همچون شبانه روزی بودن ، ارائه خدمات در ایام تعطیل ، مسافت طی شده ، استفاده از خدمات ویزیت در منزل و یا انواع تزریق در منزل … در برآورد هزینه گچ گیری در منزل یا باز کردن گچ در خانه تاثیر گذارند.

برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید

اطلاعات مورد نیاز قبل از تماس

 1. نام و نام خانوادگی 
 2. توان حرکتی 
 3. بیماری زمینه ای
 4. حساسیت دارویی 
 5. سن بیمار
 6. وزن و جنسیت

مزایای باز کردن یا گچ گیری دست و پا در منزل

اصل گچ گیری برای ثابت نگه داشتن عضو آسیب دیده و زمان دادن به بدن برای ترمیم و بهبود استخوان هاست. یعنی هر آنچه که تحرک قبل از گچ گرفتن را بکاهد برای بدن مفید است. اگر در خانه بمانید و مسیر پر ترافیک یا سرتاسر جابجایی را طی نکنید، در روند بهبودی از سایرین در شرایط مشابه جلوتر خواهید بود. سایر مزایای گچ گیری دست و پا در منزل تهران عبارتند از :

 • دریافت درمان اختصاصی ( دقت و تمرکز بیشتر کادر درمان )
 • دور ماندن از ابتلا به عفونتهای بیمارستانی یا کرونا و آنفولانزا
 • کاهش احتمال ابتلای شما به بیماری های قلبی و آسم 
 • صرفه جویی در زمان و صرف زمان به استراحت در منزل
 • استفاده از سایر خدمات همزمان مانند: نصب سوند یا رادیولوژی در منزل
 • روحیه بالا و درمان در کنار عزیزان ، کاهش استرس و ترس در کودکان

انواع گچ گیری در ارتوپدی ( دست _ مچ دست _ پا _ مچ پا _ انگشت پا)

همه می دانیم که نقش آتل و گچ گیری در ثابت نگه داشتن عضو آسیب دیده یکسان است. تفاوت هایی دارند که در اینجا از پرداختن به آن صرف نظر می کنیم. دلایل گچ گیری شامل : درمان شکستگی استخوان ، بهبودی بعد از جراحی و درمان بیماریهای نیازمند بی تحرکی می باشد. 

از روش های مختلفی به نام : 

گچ گیری استوانه ای. روشی برای اندام فوقانی است که در آن مچ دست می تواند آزادانه حرکت کند.

گچ گرفتن مارپیچ . برای استخوان های دو قسمتی کاربرد دارد. استفاده از آن را در استخوان ران می توان دید.

 گچ گیری Edf . مشکلات و انحراف ستون فقرات در کودکان و نوزادان با این روش درمان میشود.

گچ گیری کامل بدن . در صورتی که بیمار کودک باشد و اجازه هیچگونه تحرکی نداشته باشد این روش اجرا خواهد شد.

همه روش های ذکر شده را می توان در تقسیم بندی پایین گنجان. سایر انواع گچ گیری در منزل تهران عبارتند از :

گچ گرفتن اندام فوقانی 

برای گچ گرفتن اندام های فوقانی بدن شامل : دست ، بازو ، آرنج ، مچ دست ، انگشتان دست از دو روش 1. گچ بازوی کوتاه 2. گچ بازوی بلند استفاده می شود. معمولا انگشتان دست اگر آسیب ندیده باشند آزاد خواهند بود. نحوه و میزان گچ گیری در منزل یا مراکز درمانی کاملا به نظر متخصص بستگی دارد.

گچ گرفتن اندام تحتانی 

اندام تحتانی شامل : ران ، ساق ، انگشتان پا و مچ پا می باشد. در گچ گرفتن اندام تحتانی نیز دو روش وجود دارد : 1. گچ پا کوتاه 2. گچ پا بلند

برای عدم تماس پا با زمین سعی می شود یک پاشنه در قسمت انتهایی قرار داده شود. انگشتان پا در صورت عدم آسیب دیدگی جدی در هر دو روش ، آزاد خواهند بود.

مواد و وسایل لازم برای گچ گیری در منزل تهران

گچ گیری مخصوص شکستگی استخوان باید به گونه ای باشد که باعث قطع جریان خون و آسیب عصبی نشود در عین حال بتواند قوام لازم برای نگه داشت استخوان در جای خود بدون اندکی تغییر را داشته باشد. مواد به کاربرده برای گچ گیری در منزل تهران و کرج عبارتند از:

فایبر گلاس 

گچ پلاستیکی یا همان فیبرگلاس ؛ تمام اهداف پزشکی را محقق می کند زیرا به صورت سبک ، مقاوم و پر از تخلخل به منظور اکسیژن رسانی به پوست ساخته شده است. جنس آن از کامپوزیت رزین و شیشه می باشد. در عبور دادن امواج رادیولوژی نسبت به گچ، بهتر عمل می کند که یعنی برای گرفتن رادیولوژی از روی فایبرگلاس مشکلی نخواهید داشت. زمان سفت شدن فایبرگلاس کمتر است.

گچ 

همان گچ ساختمانی است که در مقایسه با فایبرگلاس ارزان تر است. راحت تر به شکل اعضای بدن در می آید. در روند عکسبرداری رادیولوژی مانعی ایجاد نمی کند. اما نسبت به فایبرگلاس ، دیرتر خشک و سفت می شود.

نکته !گچ یا فایبرگلاس به شکل نوارهای پهن در عرض های 10-15-20 و طول های یک و نیم الی 2 متر  ، پیچیده شده یک لوله پلاستیکی به اندازه یک مداد در بازار یافت می شوند.

نحوه گچ گرفتن دست _ پا _ مچ دست و پا 

بعد از پرداختن به انواع گچ گیری در ارتوپدی ؛ اکنون نوبت به آشنایی با نحوه گچ گرفتن در منزل تهران در اندام هی مختلف می رسد.  

نحوه گچ گرفتن دست در منزل

متخصص ارتوپد و دستیار او تنها کسانی هستند که مجاز به انجام گچ گیری یا باز کردن گچ در منزل تهران هستند . نحوه گچ گرفتن دست به این ترتیب است که :

 • ابتدا قسمت آسیب دیده با جوراب نخی استاگینت یا نوار پنبه پوشانده می شود.
 • لگنی پر از آب برای مرطوب کردن باندهای گچی یا فایبرگلاسی آماده می شود.
 • بعد از مرطوب شدن کافی ؛ نوارها توسط پزشک دور دست پیچیده می شوند.
 • تنظیم فاصله بین گچ و دست باید به گونه ای باشد که منجر به تورم ، عدم خونرسانی و آسیب عصبی در دست نشود.
 •  اکنون پزشک؛ چند دقیقه منتظر می ماند تا گچ یا فایبرگلاس سفت و خشک شوند.

مطالعه کنید : سرم تراپی در منزل بصورت شبانه روزی با پرستاران مجرب 

نحوه گچ گرفتن مچ دست در منزل

اگر مچ دست تان آسیب دیده و انگشتان شما هنوز سالم هستند، نگران انجام کارهای روزانه نباشید. پزشک به گونه ای نحوه گچ گرفتن مچ دست در منزل را اجرا می کند که تکان خوردن انگشتان به مچ آسیب دیده صدمه ای وارد نکند. گچ گیری مچ دست با هدف کاهش فشار و کشش بر استخوان آسیب دیده مچ ( معمولا استخوان زند زبرین یا استخوان رادیوس ) انجام می شود. شیوه گچ گیری در منزل تهران برای مچ دست با توجه به نوع شکستگی و محل آن توسط پزشک تعیین می شود.

نحوه گچ گرفتن پا در منزل

همانطور که گفته شد گچ گرفتن پا در منزل تهران ممکن است به دو صورت پا بلند یا پا کوتاه باشد. گچ گیری بلند پا به دلیل عوارض جانبی زیاد ، کمتر توسط پزشکان توصیه می شود. گچ گرفتن پا حتما باید توسط متخصص و دستیارش انجام شود زیرا دستیار باید بتواند مچ پا را در زاویه 90 درجه نگه دارد تا متخصص ،گچ گیری در منزل تهران را انجام دهد. ضمن اینکه متخصص ؛ فاصله بین گچ و پوست را طوری تنظیم می کند که پا دچار نقص در خونرسانی ، تورم و عملکرد ناقص اعصاب نشده و در حین انجام گچ گیری نچرخد. نحوه گچ گرفتن پا در منزل بدین شرح است:

 • ابتدا ویبریل ( باند زیر گچ ارتوپدی ) به پای بیمار از انتهای انگشتان تا زیر زانو پوشانده می شود. اگر قرار است از فایبرگلاس استفاده شود باید ضخامت ویبریل را بیشتر در نظر گرفت.
 • اکنون نوارهای پهن گچ یا فایبر گلاس را مرطوب می کنند. سپس ، آنها را روی ویبریل ها می پیچند. فقط باید دقت کرد که مچ پا فیکس باشد.

شیوه گچ گرفتن مچ پا در منزل

در گچ گرفتن مچ پا سعی می شود فقط قسمت مچ و اطراف آن گچ گرفته شود یعنی نیازی به کل پا ( گچ گیری پا بلند) نیست. نوع شکستگی یا پیچ خوردگی مچ پا در تعیین مدت زمان بهبودی یا به عبارتی ماندن پا در گچ موثر است. میانگین بین 6-12 هفته برای آن ذکر شده است. شرایط جسمانی بیمار و مراقبت های پس از گچ گیری در منزل تهران در روند بهبودی تاثیر می گذارند. ناگفته نماند گرفتن رادیولوژی برای کنترل چگونگی ترمیم در طول مدتی که پا در گچ است، توصیه می شود.

گچ گیری کودکان در منزل توسط متخصص

در صورتی که دست یا پای کودک بشکند، در ابتدا باید فوراً به پزشک مراجعه کنید اما بهتر است کودک را از جایش تکان ندهید و پزشک در منزل تان ، کودک را معاینه نماید و در صورت لزوم گچ گیری گیری کودکان را انجام دهد. پزشک با استفاده از روش‌های تشخیصی مانند رادیولوژی، شکستگی را تشخیص و وضعیت آن را بررسی می‌ کند.

نحوه گچ گرفتن دست در منزل
نحوه گچ گرفتن پا در منزل

باز کردن گچ در منزل تهران برای چه مناطقی است؟

کلیه مناطق تهران از شمال گرفته تا جنوب آن ، تحت پوشش مرکز کیان برای انجام گچ گیری یا باز کردن گچ  در منزل هستند. سلامتی موهبی است که جز در بیماری عیان نشود. هرچه کمتر در معرض عوامل محیطی مثل آلودگی هوا ، آلودگی صوتی ، تجمعات میکروبی ، استرس ترافیک و.. قرار بگیرید ؛ سلامتی را زود تر بازیابی خواهید کرد. اکنون به برشماری مناطق دریافت کننده خدمات بازکردن گچ در منزل تهران یا گچ گیری می پردازیم:

باز کردن گچ در منزل شمال تهران

اگر حس می کنید که دست یا پای شما در اثر سانحه ای شکسته است. می توانید با موسسه کیان تماس گرفته و ویزیت دکتر شمال تهران را درخواست کنید تا بهترین دکتر ارتوپد را همراه با تجهیزات رادیولوژی برای بررسی مشکل شما و انجام گچ گیری در منزل شمال تهران اعزام کنند. حتی اگر قبلا گچ گیری را در سایر مراکز انجام داده اید برای بازکردن گچ در منزل شمال تهران می توانید تقاضای خود را مطرح کنید تا متخصص در اسرع وقت و به صورت شبانه روزی در خانه شما حضور یابد. 

انجام گچ گرفتن یا باز کردن گچ در منزل شمال تهران برای ساکنان محلات : قیطریه، جردن، نیاوران، تجریش، زعفرانیه، کامرانیه، قلهک، شریعتی، میرداماد، جماران، الهیه، فرشته، فرمانیه، دزاشیب، دارآباد، یوسف آباد، ونک، ازگل، درکه، ولنجک، اختیاریه، دروس، اوین، جمشیدیه، اراج، سوهانک، کاشانک، امام زاده قاسم، باغ فردوس، گلاب دره، محمودیه، چیذر، ستار خان، کوی گیشا، شهرک آزمایش، تهران ویلا، پونک، دریان نو، سعادت آباد، شهر آرا، داوودیه، زرگنده، امانیه، سید خندان، کاووسیه، رستم آباد، احتشامیه، مرزداران، شهرک غرب، آسمان، بهرود، پرواز، دریا، سپهر، ایوانک، صادقه، طرشت، توحید، شریف،  فرحزاد ، حصار بوعلی ، حکمت ، شهرک محلاتی، شهرک نفت، کوهسار، اقدسیه، نوبنیاد و.. در کل تمام محلات منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 به صورت شبانه روزی با متخصصان خانم و آقا در کمترین زمان خواهد بود.

در صورت نیاز می توانید کلیک کنید : تزریقات در منزل شمال تهران

باز کردن گچ در منزل شرق تهران

افرادی که در شرق پایتخت زندگی می کنند. چه کودکان چه بزرگسالان ؛ اگر دچار حادثه ای شوند، می توانند روی بهترین مرکز خدمات پزشکی در منزل شرق تهران یعنی کیان برای رسیدگی کامل و شبانه روزی در خصوص گچ گرفتن در منزل شرق تهران حساب کنند. حتی اگر در ساعات پایانی شب یا روز های تعطیل به باز کردن گچ در منزل احتیاج داشتید، برای ویزیت دکتر در منزل شرق تهران تماس بگیرید. مناطق و محلات زیر به صورت 24 ساعته و شبانه روزی ؛ خدمات گچ گیری در منزل شرق تهران را با دستگاه های رادیولوژی پیشرفته دریافت می کنند:

اهالی ساکن در مناطق و محلاتی نظیر : تهرانپارس ( فلکه اول _ فلکه دوم _ فلکه سوم ) ، پیروزی ، نبرد ، بلوار ابوذر ، افسریه ، حکیمیه ، پاسداران ، استخر ، بسیج ، پردیس ، امام حسین ، مجیدیه ، نیرو هوایی ، لواسان ، اتابک ، خاوران ، شمس آباد ، نارمک ، هنگام ، سراج ، تهران نو ، شمیران نو ، نظام آباد ، قنات کوثر ، وحیدیه ، دلاوران ، لویزان _ شیان ، عشرت آباد ، هفت حوض ، فرجام و… می توانند شبانه روزی با مرکز ارائه خدمات پزشکی  پرستاری کیان تماس گرفته و درخواست اعزام پزشک برای باز کردن گچ در منزل یا گچ گیری را نمایند.

انجام تزریقات در منزل شرق تهران با پرستاران مجرب بیمارستانی 

باز کردن گچ در منزل غرب تهران

آیا می دانستید برای دسترسی به بهترین متخصص ارتوپد ؛ کافیست خدمات پزشک در غرب تهران را  درخواست کنید تا در کمترین زمان ممکن ، مجربترین متخصص همراه با تجهیزات رادیولوژی ( در صورت درخواست شما ) به منزل شما بیاید؟ اکنون در مناطق : شهران ، منطقه 5 ، منطقه 22 ، شهر زیبا ، چیتگر ، شهرک اکباتان ، تهرانسر ، آزادی ، حصارک ، فردوس ، کن ، ورد آورد و… خدمات باز کردن گچ در منزل یا گچ گیری در غرب تهران به صورت شبانه روزی و 24 ساعته ارائه می شود. کافیست تماس گرفته و درخواست گچ گرفتن در منزل غرب تهران را مطرح کنید. در صورت نیاز می توانید انجام تزریقات در غرب تهران را از ما بخواهید.

گچ گیری و باز کردن گچ در منزل جنوب تهران

آمار شکستگی استخوان و پیچ خوردن مچ دست و پا در جنوب تهران به دلیل جمعیت زیاد و استفاده از تجهیزات نا ایمن بالاست. طبیعتا گچ گیری یا باز کردن گچ در منزل جنوب تهران یک راه حل ایمن برای درمان سریعتر و جلوگیری از عوارض بیشتر می باشد. اگر ساکن هر یک از مناطق : یافت آباد ، نازی آباد ، خانی آباد ، شهرک ولیعصر ، شاد آباد ، هفده شهریور ، اسلامشهر ، شهر ری ، شهریار ، رباط کریم ، شوش ، مولوی ، راه آهن ، امیریه ، دروازه غار ، منیریه ، گمرک ، منطقه 18 ، بازار آهن ، بازار موبایل ، سیروس ، خزانه بخارایی و… هستید، گچ گرفتن در منزل جنوب تهران را برای اولین بار امتحان کنید تا برای همیشه خواستار خدمات درمان در منزل شوید. آسودگی و راحتی را با انتخاب تزریقات در منزل جیحون تجربه کنید

نحوه باز کردن گچ در منزل

باز کردن گچ با استفاده از اره های مخصوص پزشکی صورت می گیرد و در پاسخ به کسانی که می پرسند آیا گچ با آب باز می شود ؟ باید گفت : خیر .

حرکت این اره ها به صورت رفت و برگشت بوده و حرکت دورانی به دور خود ندارند. دندانه های آن را بگونه ای ساخته اند که با ایجاد ارتعاش در لحظه برخورد با پوست ، روی آن می لغزند و آسیبی متوجه پوست بیمار نخواهد شد.نحوه باز کردن گچ در منزل یا مطلب ؛ یک روش آزموده شده است و روز به روز بر کیفیت آن افزوده میشود مثلا صدای اره در گذشته ؛ بیماران به خصوص کودکان را می آزرد اما امروز اره های کم صدا وارد بازار شده است.

موسسه کیان سعی نموده بهترین متخصصان و ابزار را برای گچ گرفتن یا باز کردن گچ در منزل اعزام کنید.

خطرات باز کردن گچ در منزل

با اینکه باز کردن گچ یک روش ایمن است اما هر کسی هم نمی تواند خودسرانه آن را انجام دهد. متخصصان در زمینه بریدن گچ پانسمان آموزش های لازم را دیده اند.

چندین عامل در ایجاد عوارض دخیل هستند که شامل :

 1. اره دارای  تیغه فرسوده یا کند باشد.
 2. گچ مورد استفاده در محل شکستگی ، نازک باشد.
 3. فرد باز کننده گچ ، ناشی باشد.

عوارض باز کردن نا ایمن گچ 

اگر هر یک از عوامل ذکر شده در بالا وجود داشته باشد ، دو عارضه شاخص ممکن است رخ دهند. 

 1. بوی سوختگی : بوی سوختگی می تواند در اثر داغ شدن تیغه های اره و برخورد با پوست به وجود آید. از بروز این عوارض به راحتی می توان جلوگیری کرد، کافیست که متخصص ؛ مدت زمان بیشتری به تیغه ها برای خُنک شدن بدهد.
 2. پارگی پوست : با اینکه درصد احتمال وقوع آن بسیار پایین و در حد کمتر از 1 درصد است اما در صورتی که تیغه ها خیلی تیز باشد و مواد به کار برده شده برای گچ گرفتن در منزل ، کم بوده باشد می تواند پارگی پوست یا خراش ایجاد شود.

گچ گرفتن پای نوزاد در منزل

گچ گرفتن پای نوزاد در منزل به علت اصلاح مشکلاتی همچون پای صاف ، طولانی و یا کوتاه شده استفاده می‌ شود. برای رعایت اصولی گچ گیری پای نوزاد در خانه به نکات زیر توجه کنید :

تمیزی پوست : قبل از گچ گیری پای نوزاد در منزل ، باید اطمینان حاصل شود که پوست پاهای نوزاد تمیز و خشک است.

دمپایی : قبل از گچ گرفتن پای نوزاد در خانه ، بهتر است پای نوزاد را با آب ولرم شستشو داده و خشک کنید.

استفاده از پارچه نرم : برای گچ گرفتن پای نوزاد از پارچه نرم و لطیف استفاده کنید.

اعمال فشار مناسب : زمانی که گچ را روی پای نوزاد گذاشتید، باید فشار مناسبی روی پای نوزاد اعمال کنید تا پای نوزاد صاف شود و در عین حال خونریزی اضافی نیز جلوگیری شود.

پایداری گچ : برای راحتی و آسایش نوزاد، گچ را به‌طور خوبی پایدار کنید تا در هنگام حرکت نوزاد، گچ روی پای نوزاد تکان نخورد و زخمی نشود.

نظم و اندازه‌ گیری مستقیم : برای رعایت استانداردهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود، بهتر است اندازه‌گیری مستقیم پای نوزاد صورت بگیرد و پس از آن، گچ گرفته شود.

بازدید پزشک : پس از گذاشتن گچ بر روی پای نوزاد، باید به‌ صورت دوره‌ای به نوزاد نزد پزشک مراجعه کرده و وضعیت پای نوزاد را بررسی کنید.

گچ گیری کودکان در منزل توسط متخصص

در صورتی که دست یا پای کودک بشکند، در ابتدا باید فوراً به پزشک مراجعه کنید اما بهتر است کودک را از جایش تکان ندهید و پزشک در منزل تان ، کودک را معاینه نماید و در صورت لزوم گچ گیری گیری کودکان را انجام دهد. پزشک با استفاده از روش‌های تشخیصی مانند رادیولوژی، شکستگی را تشخیص و وضعیت آن را بررسی می‌ کند.در صورتی که پزشک متوجه شود که شکستگی نیاز به جراحی ندارد، ممکن است با استفاده از گچ سفید یا فیبرگلاس ، دست یا پا کودک را عیناً در حالتی که قبل از شکستگی بوده است، بسته و ثابت کند. این کار باعث می‌ شود که قسمت شکسته بدن کودک ثابت مانده و بازسازی بیشتر و سریع تر انجام شود.

برای گرفتن گچ، پزشک ابتدا باید قسمت شکسته را تمیز کند و در صورت لزوم ، برای جلوگیری از التهاب و عفونت ، دست و پا کودک را با الکل تمیز کند. سپس، پزشک با استفاده از گچ سفید یا فیبرگلاس ، دست یا پای کودک را در حالتی که قبل از شکستگی بوده است، بسته و ثابت می‌ کند.

 

حین گرفتن گچ و باز کردن گچ در منزل یا کرج نیز، نیاز به توجه و دقت بسیار است، زیرا هر گونه خطا در بند کردن دست یا پا ، ممکن است باعث تحریک بیش از حد عضلات و بازگشت نامناسب اندازه و شکل قسمت شکسته شده شود. بنابراین، گچ گرفتن دست و پای کودک باید توسط پزشک تخصصی و با تجربه انجام شود تا عوارض جانبی و خطرات ممکن را کاهش دهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest