موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

شستشوی گوش در منزل تهران { شبانه روزی }

شستشوی گوش در منزل تهران توسط متخصص

احساس گرفتگی گوش و ناشنوایی موقت دارید؟ آیا به دنبال شستشوی گوش در منزل تهران یا بیمارستان توسط یک پزشک گوش حلق و بینی مجرب هستید؟ آیا شستن گوش جوابگوست ؟ ما در اینجا به تمام سوالات اینچنینی شما پاسخ داده ایم و خوشحالیم عرض کنیم که شرکت خدمات پزشکی کیان ، بهترین متخصص پایتخت را در اختیار داشته و با یک تماس ، اورا به منزل شما اعزام می کند.

کلیک کنید: ویزیت متخصص گوش و حلق و بینی در منزل 

مزایای شستن گوش در منزل تهران توسط پزشک

حفاظت از آلاینده ها

انجام شستشوی گوش در منزل تهران ، شما را از آلودگی هوا ، آلاینده های صوتی و عفونت های بیمارستانی مصون میدارد.

ذخیره نیرو و روحیه

جرم گیری گوش در خانه تهران موجب کاهش تردد و خستگی ، حفظ روحیه در اثر ندیدن بیماران بدحال و درمان در محیط امن می شود.

توجه و تمرکز بیشتر

ذهن متخصص درگیر انجام کارهای چندین بیمار به طور همزمان نیست در نتیجه تمرکز در زمان پاکسازی گوش در منزل تهران بالا خواهد بود.

خدمات همزمان

وقتی پزشک بتواند در خانه حضور یابد چرا متخصص یا تجهیزات عکسبرداری نتوانند؟ امروزه کلیه اقدامات درمانی در خانه انجام می شوند.

صرفه جویی در زمان

صرف زمان برای پیدا کردن درمانگاه باز ، ماندن در ترافیک یا صف طولانی و.. موجب شده شستن گوش در منزل تهران بصرفه باشد.

دلایل شستن گوش در منزل تهران

شستشوی گوش در منزل یا مراکز بهداشتی به دلایل زیر انجام می‌ شود:

1- پاکسازی و خارج کردن گرد و غبار ، بخش‌ های مرده‌ی پوست و سایر آلودگی‌های ممکن در گوش .

2- جلوگیری از ایجاد عفونت و التهاب در گوش .

3- حفظ بهداشت شخصی و پیشگیری از بروز بوی نامطبوع و ناخوشایند.

همچنین اگر فردی دچار گوش درد یا عفونت گوش هست، پزشک ممکن است به او توصیه کند که گوش خود را با آب و صابون بشویید. البته قبل از انجام هرگونه عملیات شستشوی گوش در منزل ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 
 

اطلاعات مورد نیاز قبل از تماس

آزمایش در منزل

ویژگی های خدمات شست و شوی گوش در خانه تهران

دارای مجوز رسمی

کلیه خدمات پزشکی و پرستاری با مجوز رسمی از وزارت بهداشت صورت می گیرد .

متخصص آقا و خانم

متخصصان آقا و خانم آماده اعزام به منزل شما جهت شست و شوی گوش در خانه تهران هستند.

اعزام شبانه روزی

به صورت شبانه روزی می توانید برای ویزیت دکتر یا شستن گوش در خانه تماس بگیرید.

پشتیبانی کامل

هرگاه با مشکلی مواجه شُدید یا شاهد تاخیر پزشک و دریافت هزینه مازاد بودید تماس بگیرید.

اعزام در کمترین زمان

وجود شعب مختلف باعث شده که موسسه کیان ، کمترین زمان را برای اعزام متخصص داشته باشد.

وجود جرم گوش مفید است یا خیر ؟

می پرسید وجود جرم گوش مفید است یا خیر ؟ بهتر است بدانید که گوش ما طراحی شده است به صورت طبیعی جرم‌ ها و ذرات ریز را از بین ببرد. با این حال ، اگر جرم گوش به حدی بیشتر از حد معمول شود، ممکن است منجر به مشکلاتی مانند ایجاد سد در کانال گوش شود که می ‌تواند باعث مشکلات شنوایی شود. همچنین ممکن است باعث تحریک و التهاب در گوش شود.

بنابراین، به طور کلی جرم گوش نامطلوب است و بهتر است با استفاده از روش ‌های بهداشتی مناسب مانند شستشوی گوش در منزل ، پاکیزگی آن حفظ شود. در صورت بروز هرگونه علائمی نظیر درد گوش ، خارش یا کاهش شنوایی با استفاده از ویزیت دکتر در منزل تهران از مشاوره ها و تجارب متخصص گوش و حلق و بینی استفاده کنید.

شستشو گوش در منزل توسط چه کسی انجام میشود؟

شستشو گوش در منزل توسط افراد مختلف انجام میشود که بستگی به حجم جرم گوش و تمایل شما انجام میشود .

عبارت است از:

پرستار

شستشو گوش توسط پرستار با سرم های شستشو انجام میشود که اکثرا مناسب جرم هایی با حجم کم بوده تا به راحتی تخلیه شود.

پزشک عمومی

پزشکان عمومی مرکز کیان با مجهز بودن دستگاه هاس ساکشن گوش که مناسب برای شستشو گوش بوده ، جرم گوش های شمارا تخلیه میکنند .

پزشک متخصص

شستشو گوش توسط متخصصان گوش و حلق و بینی انجام میشود که قبل از ساکشن گوش ویزیت شده و قطره هایی متناسب با فرد را تجویز میکنند تا جرم گوش نرم شده و به راحتی از گوش خارج شود .

برای شستشو و یا ساکشن گوش میتوانید درخواست خود در موسسه کیان ثبت کنید : شستشو گوش در منزل یا ساکشن بیمار در منزل 

انواع شستن گوش در خانه تهران

شستشوی گوش باید به دقت و با استفاده از روش‌های مناسب صورت بگیرد تا از بروز مشکلاتی مانند آلودگی ، التهاب ، درد گوش و برخی عوارض جانبی ناخواسته پیشگیری شود. معمولا دو راه برای شستن یا جرم گیری گوش در منزل وجود دارد که عباراتند از :
 

1. زدودن جرم گوش با مواد گیاهی یا دارویی برطبق نظر طب سنتی

مثلا استفاده از آب اکسیژنه : با قطره چکان مقداری آب اکسیژنه ۳ درصد را روی پنبه ریخته و آن را به دقت درون گوش قرار دهید و با حرکت‌های دایره‌ای، ملایم و با فشار کم، گوش را تمیز کنید. قابل ذکر است که پنبه را به داخل گوش میانی فشار ندهید تا به گوش وارد نشود.

 2. جرم گیری از گوش به روش نوین پزشکی با استفاده از قطره های دارویی شیمیایی و دستگاه ساکشن یا سرنگ
پزشکان موسسه کیان برای انجام شستشوی گوش در منزل تهران به شیوه دوم اعزام میشوند. انتخاب روش های درمان خانگی با خود شخص می باشد اما حدالامکان بدون نظر متخصص سعی کنید که هیچ شیوه درمانی را روی گوش خود پیاده نکنید.

هزینه جرم گیری گوش در منزل 1403

تعیین هرینه جرم گیری گوش در منزل 1403 کاملا مبتنی به در خواست شماست. یعنی نمی توان بدون اینکه از شرایط بیمار مطلع شد ، یک قیمت برای شستشوی گوش در خانه ارائه داد. نرخ پایه جهت ویزیت متخصص یا خدمات پرستاری به موسسات ارائه دهنده طرح درمان در منزل توسط وزارت بهداشت اعلام شده که متغیر است. 

مثلا اگر در حین ویزیت به رادیولوژی در منزل ، سرم زدن یا انواع تزریق نیاز داشتید؛ دریافت این خدمات ، روی قیمت تخلیه جرم گوش در منزل اثر گذار است. مطمئنا تعرفه حضور پزشک متخصص برای انجام شستشوی گوش در خانه با اعزام پرستار بدین منظور متفاوت و بالاتر است.

شبانه روزی بودن ، مدت زمان حضور کارشناش در منزل ، ابزار مورد استفاده ، مسافت طی شده توسط متخصص و.. همگی در تعیین قیمت جرم گیری گوش در منزل 1403 موثر هستند.

وظایف متخصص برای تخلیه جرم گوش در منزل

متخصصان گوش، علاوه بر انجام معاینات و درمان بیماری‌ های گوش، همچنین مسئول شستشوی جرم گوش در منزل هستند. وظایف متخصص برای از بین بردن جرم گوش در خانه تهران شامل:

ارزیابی سطح توده و نوع آن

 متخصص باید با استفاده از ابزار مناسب مانند اسکوپ، سطح و نوع توده را ارزیابی کند. این ارزیابی در تشخیص نوع جرم و روش های درمان آن مهم است.

بررسی میزان توانایی شنوایی

متخصص هنگام معاینه برای تخلیه جرم گوش در منزل تهران باید بررسی کند که آیا جرم تاثیری بر روی قدرت شنوایی فرد دارد یا خیر.

پاکسازی گوش

اگر جرم به حدی باشد که موجب بروز بیماری‌ هایی مانند التهاب گوش، عفونت و یا فشار بر گوش شدید شود، متخصص باید با استفاده از ابزار مناسب مانند سوزن و یا اسکوپ، جرم را پاکسازی کند.

تهیه نمونه برای آزمایش

در صورتی که جرم بیش از حد باشد یا به دلیل نوع جرم، پزشک متخصص شما نیاز به نمونه برداری داشته باشد ، نمونه ای از جرم برای ارسال به آزمایشگاه برداشته میشود تا دقیق تر تشخیص داده شود.

تحلیل جرم
 

 متخصص باید تحلیل دقیقی از نوع، سطح و علل جرم انجام دهد و راهکار درمانی مناسب را پیشنهاد دهد.

توصیه های پیشگیری

برای جلوگیری از توده شدن جرم و در نتیجه بروز بیماری‌ های گوش، متخصص باید به بیمار توصیه هایی مانند رعایت بهداشت گوش، استفاده از قطره شستشوی گوش و عدم استفاده از اشیاء برای پاکسازی گوش در منزل تهران را بدهد.

عوارض شستشوی گوش در منزل تهران

شستشوی گوش در منزل یا سایر مراکز می‌ تواند در برخی موارد عوارضی داشته باشد. برخی از این عوارض عبارتند از:

۱- خطر آسیب دیدگی پوست داخل گوش : استفاده از شیمیایی‌ های تنظیم کننده pH نامناسب و یا قرار دادن شیء درون گوش می‌ تواند باعث آسیب دیدگی به پوست داخل گوش شود.

۲- التهاب : جرم گیری گوش می‌تواند باعث ورود آب درون گوش و یا جمع شدن رطوبت درون گوش شود که در نتیجه باعث التهاب گوش می‌ شود.

۳- درد : شستن گوش در منزل یا مراکز درمانی می‌ تواند باعث حرکت و یا فشار بر روی پوست درون گوش شود که در نتیجه باعث درد می‌ شود.

۴- خارش : تخلیه جرم گوش در خانه یا بیمارستان می‌تواند باعث خشک شدن پوست داخل گوش شود که باعث خارش می‌ شود.

در کل، برداشتن یا حذف جرم گوش نباید به صورت مکرر و به دلخواه بیمار انجام شود. در صورت بروز علائم نامطلوب، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و او را مطلع کنید.

شاید نیاز داشته باشید : ویزیت متخصص سالمندان در منزل

مراحل از بین بردن جرم گوش در منزل تهران

شستشوی گوش بهتر است با دقت و هنرمندانه انجام شود تا به گوش های شما صدماتی وارد نشود. مراحل شستشوی گوش در منزل تهران به صورت زیر است:

  • قبل از شروع به شست و شوی گوش در منزل تهران توسط پزشک ، باید دستان خود را بشویید تا از پخش باکتری ها به گوش جلوگیری کنید.
  • قطره شوینده گوش را با توجه به دستورالعمل پزشک یا داروساز استفاده کنید. 
  • اگر تجربه قطره زدن ندارید، پزشک یا داروساز می توانند به شما نحوه استفاده را آموزش دهند.
  • پس از قرار دادن قطره شوینده در گوش، سر خود را به نوعی که قطره به داخل گوش برود، بچرخانید.
  • برای تمیز کردن مواد اضافی ، از یک پارچه نرم و تمیز استفاده کنید. بهترین روش استفاده از پارچه نرم و خشک است. هرگز از مواد شیمیایی یا هر شیء دیگری برای پاک کردن گوش استفاده نکنید.
  • در صورت استفاده از پارچه، آن را بطور محتاطانه و به آرامی به داخل گوش ببرید تا مواد اضافی را با خود بردارد.
  • هیچگاه پارچه را بطور عمیق به داخل گوش فرو نکنید، زیرا باعث آسیب دیدن گوش می شود.
  • برای جلوگیری از ایجاد بیماری های گوش ، هرگز از اشیاء سخت ، گوش پاک کن، سوزن یا هر چیز دیگری که ممکن است باعث آسیب گوش شود، استفاده نکنید.
  • وقتی جرم گوش ، بعد از مهلت 7الی 10 روزه خیس خورد. پزشک با استفاده از سرنگ یا دستگاه ساکشن اقدام به شستن گوش در منزل تهران می کند.
متخصص گوش و حلق وبینی در منزل

یکی از خدمات بی نظیر موسسه پرستاری در منزل کیان که توسط ویزیت پزشک در منزل صورت می گیرد ویزیت و معاینه توسط متخصص گوش

مطالعه کنید »
ویزیت متخصص قلب در منزل

ویزیت متخصص قلب در منزل زندگی پر نشاط در گرو داشتن قلب سالم محقق خواهد شد. موسسه کیان بر حسب مولفه های همچون دانشنامه تخصصی(بورد)

مطالعه کنید »
متخصص عفونی در منزل

متخصص عفونی در منزل زندگی انسان تحت تاثیر عوامل مادی و معنوی است. در همه گیری کرونا به عنوان یک بیماری عفونی مشخص شد که

مطالعه کنید »

ارجح بودن شستشوی گوش در منزل توسط پزشک 

شستشوی گوش در منزل توسط پزشک در مقایسه با شستن جرم گوش در مراکز درمانی دارای تفاوت‌ های مهمی هستند که بهتر است به آن ‌ها توجه کنیم :

تجهیزات پیشرفته تر : با اعزام پزشک متخصص به همراه تجهیزات حرفه‌ ای ‌تر برای شستشوی گوش در خانه تهران ، جرم گیری بهتر و بهداشتی‌ تر در انتظار شماست.

اطمینان از سلامت گوش : پزشکان و متخصصان بهداشتی مسئول شست و شوی گوش در خانه تهران هستند که با تجربه خود می‌ توانند از سلامت گوش شما اطمینان حاصل کنند.

رعایت بهداشت: تخلیه جرم گوش در محیط خانه از نظر رعایت تمامی پروتکل‌ های بهداشتی نسبت به محیط بیمارستان بهتر است. زیرا عفونت های بیمارستانی، بزرگترین معضل در درمان بیماری هاست.

رعایت اصول علمی: پزشکان و متخصصان بهداشتی ، با توجه به اصول علمی، به شما کمک خواهند کرد که جرم گیری گوش با ساکشن در منزل تهران را به درستی انجام دهید.

بنابراین، شستشوی گوش در منزل تهران با ساکشن توسط پزشک همراه با مزایاست که منجر به بهبود شنوایی و جلوگیری از عفونت ‌های گوش می‌ شود.

مراحل شست شوی گوش در منزل تهران

شستشوی گوش بهتر است با دقت و هنرمندانه انجام شود تا به گوش های شما صدماتی وارد نشود. مراحل شستشوی گوش در منزل تهران به صورت زیر است:

قبل از شروع به شست و شوی گوش در منزل تهران توسط پزشک ، باید دستان خود را بشویید تا از پخش باکتری ها به گوش جلوگیری کنید.

قطره شوینده گوش را با توجه به دستورالعمل پزشک یا داروساز استفاده کنید. اگر تجربه قطره زدن ندارید، پزشک یا داروساز می توانند به شما نحوه استفاده را آموزش دهند.

پس از قرار دادن قطره شوینده در گوش، سر خود را به نوعی که قطره به داخل گوش برود، بچرخانید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest