غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

دمنوش های فوق العاده موثر برای گلو درد

بسیاری از افراد با گلو درد صبحگاهی از خواب بیدار می شوند یا در طی روز این حالت را تجربه می کنند که در خیلی از مواقع خود به خود خوب می شود یا اثری مثل آفت زدن دهان از خود به جا می گذارد. در اینجا به راه حل های خانگی نظیر استفاده از دمنوش موثر برای گلو درد می پردازیم. برای شناخت این راهکارهای ساده و در دسترس با ما همراه باشید. البته توجه داشته باشید اگر گلودرد حالت چرکی به خود گرفت یا ادامه دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید یا از موسسه خدمات پزشکی کیان درخواست ویزیت در منزل شهرری یا سایر مناطق تهران را داشته باشید. 

نکته

  • جوشانده با دمنوش ( دم کرده ) فرق دارد. جوشانده باید حرارت مستقیم ببیند درحالیکه دمنوش را روی کتری ( حرارت غیر مستقیم )  قرار می دهیم.
  • از آنجایی که عسل و آّب لیمو ترش طبیعی برای گلو درد مفید هستند ، هرگاه از طعم دمنوش ها راضی نبودید می تواند از عسل و آب لیمو برای مطبوع کردن طعم آنها استفاده نمایید.
دمنوش موثر برای گلودرد

1. بهترین معجون یا دمنوش ترکیبی برای گلو درد

این دمنوش همانگونه که از نامش مشخص است یک ترکیب از گیاهان دارویی شامل : سنبل الطیب ، عناب ، گیس پری و ختمی می باشد. برای تهیه این دمنوش به 4 عدد عناب ، 15 گرم گیس پری ، 15 گرم سنبل الطیب و سه گلبرگ ختمی خشک شده احتیاج دارید. آنها را داخل قوری ریخته و آب جوش اضافه کنید. 10 دقیقه زمان بدهید تا دم بکشد. سپس از صافی رد کرده و میل نمایید. این دمنوش برای گلو درد با منشا های مختلف کاربرد دارد.

در سرماخوردگی های شدید می توان از خدمات سرم در منزل کرج یا تهران استفاده نمود. یعنی پرستاران برای زدن سرم تقویتی در منزل شما حضور یابند.

2. دمنوش پونه برای گلو درد

پونه از نظر اطبای طب سنتی دارای طبیعت خشک و گرم است. محققان علم پزشکی مدرن نیز ؛ این ماده را با خاصیت آنتی بیوتیکی می شناسند. پس میتوان نتیجه گرفت که دمنوش پونه ، بهترین دارو برای گلو درد های چرکی و غیر چرکی است. استفاده از دمنوش پونه برای گلو درد از دیرباز بین ایرانیان مرسوم بوده زیرا گیاهی است که در ایران 4 فصل به وفور یافت می شود و هم خاصیت آن اثبات شده است. نحوه درمان گلو درد با گیاه پونه بدین شرح است : روزانه 8- 10 گرم از این گیاه را با آب جوش در یک قوری ریخته و روی کتری دم کنید.

از دیگر خدمات موسسه کیان ارائه : تزریقات در منزل شمال تهران می باشد.

سایر خواص پونه شامل : تسکین سوزش گلو ، کاهش خلط سینه ، کم کردن ناراحتی معده ، رفع حالت تهوع ، شادابی و سرزندگی دهان ، رفع خارش رحم ، درمان بی خوابی ، تقویت لثه ، کاهش تعداد غش در افراد مبتلا به صرع ، کاهش علائم یرقان ، درمان آنفولانزا ، بهبود سریعتر تبخال ، رفع بی اشتهایی و…. می باشد. فرصت استفاده از این دمنوش را از دست ندهید.

3. معجزه برای گلودرد با دمنوش پیچ امین الدوله  ( گل یاس )

گیاه پیچ امین الدوله علاوه بر بوی خوش دارای خاصیت درمانی است که به عنوان دمنوش برای درمان سریع گلو درد کاربرد دارد. نحوه استفاده از پیچ امین الدوله بدین صورت است که برای یک لیتر آب ، حدود 2 فنجان از این گیاه لازم است. شما می توانید نیم لیتر آب جوش را همراه با یک فنجان از این گیاه به داخل قوری ریخته و 10 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. امیدواریم این دمنوش را امتحان کنید.

شاید نیاز داشته باشید : تزریقات در منزل شرق تهران با پرستاران مجرب

4. درمان سریع گلو درد با دمنوش بابونه

گیاه بابونه در بحث درمان گلو درد ؛ گیاهی همه چی تمام است. یعنی اگر به دنبال رفع سوزش گلو ، تسکین درد ، کاهنده تورم گلو ، آرامبخش بودن ، آنتی بیوتیک هستید ، دمنوش آن را استفاده کنید. کافیست مقداری از بابونه و آب جوش را در یک قوری بریزید و 5 دقیقه منتظر دم کشیدن آن باشید. سپس ، میل کنید. این دمنوش برای گلو درد فوق العاده عمل می کند.

ساکنان جنوب پایتخت می توانند از تزریقات در منزل جنوب تهران استفاده نمایند.

5. درمان گلو درد در منزل با دمنوش نعنا فلفلی

نعنا فلفلی از گیاهان نام آشنا در طب سنتی است. یک دمنوش عالی برای گلو درد محسوب می شود. شما می توانید آن را از عطاری ها و  داروخانه ها تهیه نمایید. در صورتی که آن را پیدا نکردید، از معادل آن یعنی برگ تازه نعناع استفاده کنید. نحوه درمان گلو درد با نعناع فلفلی بدین صورت است : مقداری نعناع فلفلی را با آب جوش مخلوط کرده و روی کتری قرار دهید و زمان بدهید دم بکشد. روزانه سه بار می توانید از این دمنوش استفاده نمایید.

6. درمان سوزش گلو با دمنوش گیاهی زنجبیل 

زنجبیل ؛  گیاهی با طبع گرم است و دارای خواص : شل کنندگی عضلات ، افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به سلول ها ، ضد التهاب ( کاهش تورم گلو ) ، ضد باکتری (مبارزه با گلو درد چرکی ) می باشد. از این رو یک دمنوش ایده آل برای گلو درد به شمار می رود. 

نحوه درست کردن دمنوش زنجبیل : یک زنجبیل متوسط را شسته و پوست بگیرید. اکنون آن را ورقه ورقه کرده و درون قوری بریزید. آب جوش به آن اضافه کنید. 15 -20 دقیقه زمان برای دمنوش لازم است. این دمنوش برای گلو درد را با نبات و عسل می توانید خوش طعم نمایید.  

در صورت تمایل ؛ خدمات تزریقات در منزل را برای دریافت داروهای تزریقی تقاضا کنید.

7. درمان سریع سوزش گلو با دمنوش چای سبز 

چای سبز را بیشتر با خاصیت چربی سوزی می شناسیم بد نیست اینبار با زوایای پنهان این گیاه آشنا شوید. دمنوش چای سبز علاوه بر بهبود سریع گلو درد ، در  شستشوی چشم با کمپرس سرد یا گرم نیز به کار می رود. 

روش تهیه آسانی دارد و باید به ازای هر فنجان چای ، 2 قاشق چای خوری از گیاه آن را درون قوری بریزید. شعله را خیلی کم کرده و 20-30 دقیقه زمان برای دم کشیدن به آن بدهید. این دمنوش به طور معجزه آسا عمل می کند.