غرب تهران

02188590855

شمال و شرق تهران

02122096805

جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید

سایر مناطق تهران

موسسه پزشکی و پرستاری کیان آرامش و سلامتی را ارمغان می‌آورد.

موسسه کیان

دستگاه تزریق سرم

سرم ها انواع مختلفی دارند. برخی از آنها آرایشی و بهداشتی بوده و برای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. برخی دیگر، جنبه دارویی دارند و برای درمان و تقویت بدن به کار می روند. رساندن هر یک از این موارد : دارو ها ، فرآورده های خونی و مایعات نیاز به ابزار خاصی به نام دستگاه تزریق سرم دارد. اگر قصدتان تهیه دستگاه پمپ تزریق سرم برای انجام اقدامات درمانی در خانه می باشد. می توانید بدون تهیه این دستگاه ، همه دارو های خود را دریافت کنید به شرط اینکه خدمات تزریق در منزل شمال تهران یا سایر مناطق پایتخت را به مرکز خدمات پرستاری کیان بسپارید.

دستگاه تزریق سرم

آشنایی با انواع دستگاه تزریق سرم

تزریق سرم دارویی مدنظرتان است یا زدن سرم پوست ؟ لوازم مورد نیاز هریک با دیگری متفاوت است.  کسی از مشورت کردن ضرر نمی کند. شما می توانید بعد از مطالعه این مقاله ، اقدام به خرید یا تهیه دستگاه پمپ تزریق سرم نمایید. 

دستگاه تزریق سرم پوست

از دستگاه میکرونیدلینگ / میکروکانال برای تزریق انواع سرم ها به پوست استفاده می شود. این دستگاه حاوی 20 سوزن نوک طلایی برای تزریق بهینه سرم آرایشی و جوانسازی مو به پوست است که می توان از آن برای رفع کشش و اسکار استفاده کرد. ضخامت هر سوزن ، به اندازه یک مو می باشد.

دستگاه پمپ تزریق سرم دارویی

می خواهیم شما را با دستاورد جدیدی در حوزه تزریق دارو در منزل آشنا کنیم که از فناوری ارتقاء یافته برای تزریق برنامه ریزی شده در انتقال سیالات به بدن بیماران استفاده می کند و آن پمپ تزریق سرم ( اینفیوژن پمپ ) می باشد. این پمپ ها با استفاده از میکروست ها یا ست سرم ، حجم مشخصی از دارو ، مایعات  و فرآورده های خونی را در زمان معین به بدن بیمار می رسانند. این پمپ ها وظیفه تنظیم حجم ( از چند cc تا چندین Li ) سرم تزریقی را برعهده داشته و نمایشگر میزان فلوی سرم تزریقی به سیاهرگ هستند.

انواع دستگاه پمپ تزریق سرم

در ساختار پمپ ها ریزپردازنده جهت کنترل میزان سرم خروجی کار گذاشته شده است.

پمپ ها را بر اساس عملکرد می توان به دو نوع تقسیم کرد: 1. پمپ حجمی (VOLUMETRIC  ) 2. پمپ قطره شمار ( COUNTING DRIP )

مایع یا دارو با حرکت خزنده دودی شکل از درون ست تزریق سرم یک بار مصرف عبور کرده و جریان می یابد. این دستگاه در هر جایی که فکرش را بکنید می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور مثال ؛ در آمبولانس ها ، کلینیک ها ، مطب های شخصی ، موسسات خدمات درمانی در منزل ، بیمارستان ها  

بهترین پرستاران و تجهیزات پزشکی را هنگام خدمات تزریق در منزل شرق تهران ارائه می دهیم.

دستگاه پمپ حجمی (VOLUMETRIC  )

دستگاه پمپ سرم با دو kg وزن بر روی یک پایه مخصوص نصب شده است. به انواع تک کاناله و چند کاناله تقسیم بندی می شود. پمپ تزریق تک کانال یعنی با استفاده از یک کانال ، دارو را تزریق می کند. در حالیکه پمپ تزریق چند کانال قادر است به طور همزمان ، چندین ست سرم را تزریق نماید. استفاده از چندکاناله می تواند با چندین دستگاه تک کاناله جایگزین شود.

ساختار دستگاه پمپ تزریق سرم حجمی

اطلاع از ساختار این پمپ ها شاید اندکی از نگرانی شما از اینکه توانایی کار با آنها را دارید یا نه بکاهد. درون پمپ ، کیسه ای وجود دارد که توسط قلاب به بالای پمپ آویزان شده است. یک تیوپ به کیسه متصل شده و پر از مایع می شود. تیوپ روی غلتک که زیر آن یک سری دنده کوچک وجود دارد، ثابت باقی می ماند تا زمانی که دنده ها شروع به حرکت می کند تیوپ روی غلتک می خزد با خزیدن یتوب ، مایع درون آن به بیمار منتقل خواهد شد. میزان جریان مایع و حجم مورد نیاز را می توان روی دستگاه تزریق سرم تنظیم کرد تا چرخ دنده ها بر اساس آنها سرعتشان در داخل تنظیم شود.

با به پایان رسیدن حجم مایع مورد نیاز ، دستگاه هشدار می دهد. در پمپ های تزریق ولومتریک ، شاخصه ای به نام میزان فشار مایع نمایش داده میشود تا بیمار و اطرافیان او ، فشار مایع تزریقی را جهت جلوگیری از آسیب بیشتر ( ناشی از افزایش فشار) به رگ ها کنترل کنند. با افزایش فشار جریان در این نوع از پمپ های تزریق سرم ، کلید مربوط به فشار ، هشدار می دهد.

تزریقی ایمن با استفاده از خدمات تزریقات در منزل غرب تهران بصورت شبانه روزی 

روش کار با پمپ تزریق سرم حجمی

 • در پشت دستگاه ، کلید را در حالت on قرار داده و دکمه power را بزنید. اکنون دستگاه روشن است.
 • ست سرم باید به محلول تزریقی وصل شود. سعی کنید محفظه ست تا حدود یک سوم ، پر از مایع شود.
 • در دستگاه را باز کرده و ست سرم را مستقیما دندانه های finger cassette قرار دهید.
 • اهرم air detector را کشیده و لوله ست باید بین دو دکمه سنسور هوا قرار دهید تا در هنگام عبور هوا ( نشی از تمام شدن حجم مایع ) هشدار دهد.
 • اکنون نوبت به رها سازی اهرم air detector (بعد از قرار گیری لوله ست در جای مخصوص ) می رسد.
 • در دستگاه را بسته و آشکار ساز قطره را به محفظه چکیدن قطره وصل کنید.
 • روی ست سرم ؛ مقدار مایع تزریق به drops/ml نوشته شده بر اساس آن تنظیم کنید.
 • سرعت تزریق سرم با Rate نمایش داده می شود اکنون به مقدار مورد نظر تنظیم کنید.
 • حد تزریق را با دکمه Volume مشخص نمایید.
 • شروع یا پایان تزریق با دکمه start/stop خواهد بود.
 • فشار دادن دکمه ↔ برای مشاهده محدوده حجم تزریق در حین تزریق می باشد.
 • اگر دنبال دکمه هواگیری هستید از purge استفاده نمایید.
 • در انتها برای خاموش کردن دستگاه پمپ تزریق سرم از دکمه power استفاده کنید.

ساکنان زعفرانیه علاوه بر ویزیت دکتر در منزل می توانند از تزریقات در منزل زعفرانیه نیز استفاده نمایند.

دستگاه تزریق سرم

پمپ قطره شمار ( COUNTING DRIP )

همانگونه که گفته شد یکی از انواع پمپ تزریق سرم است. روش عملکرد آن بدین صورت است که با استفاده از شمارش تعداد قطرات ، توسط یک چشم الکترونیکی به اندازه دقیقی از حجم مورد نیاز برای تزریق دست پیدا می کند. در تنظیم این دستگاه نکته مهم ؛ دانستن برابری تعداد قطرات با میزان سی سی است.  زیرا :

 • میکروست ها دارای استاندارد های خاصی بوده و در آنها هر 60 قطره ، معادل 1 cc می باشد.
 • ماکروست ها نیز استاندارد های خاص خود را دارند و 15 -20 قطره از آنها معادل با 1 cc می باشد.

 

دستگاه های اینفیوژن پمپ به گونه ای ساخته می شوند که به انسداد حساس باشند و تزریق را در صورت عبور هوا قطع نمایند. از دیگر خدمات کیان : ارائه خدمات تزریقات در منزل کرج می باشد.

انتخاب پمپ حجمی یا قطره شمار ؟

آگاهی از مزایا و معایب هر دو پمپ به این انتخاب کمک می کند . مزایا و معایب آنها عبارتند از :

دستگاه تزریق سرم حجمی

دو مزیت عمده دارد 1. دقت بالای تزریق 2. استفاده آسان توسط بیمار ( استفاده از آن برای تزریق خون ، سرم تراپی در منزل کرج یا تهران ، تزریق داروهای قلبی و عروقی ، تزریق به اطفال ، تزریق داروهای شیمی درمانی ، بی حسی اپیدورال پیوسته توصیه می شود.)

مهم ترین عیب ؛ هزینه بالای استفاده از ست سرم آن می باشد.

پمپ های قطره شمار 

دارای قیمت ارزان تری نسبت به دستگاه پمپ تزریق سرم حجمی هستند. تنها عیب آن ؛ تنظیم دشوار و با دقت است. زیرا اگر به طور دقیق تنظیم نشود، دقت تزریق پایین می آید.

امکان تمیز کردن دستگاه پمپ سرم وجود دارد؟

بله . شما می توانید برای تمیز کردن دستگاه ، دوره های مشخصی را تعیین کنید. سعی کنید دستگاه را زیر آب نبرید و از الکل و تینر برای پاکسازی استفاده نکنید. می توانید در حین کار دستگاه ، آن را با پارچه مرطوب تمیز نمایید. البته بهتر است قبل از تمیز کردن، دستگاه را خاموش و سیم آن را از برق بکشید.

نکات ایمنی قبل از استفاده

 • دستگاه های برقی متصل به بیماران باید سیم اتصال به زمین داشته باشند. لذا از موجود آن اطمینان حاصل کنید.
 • مکانی که دستگاه قرار می گیرد باید عاری از گاز های بیهوشی اشتعال پذیر باشد.
 • برای خرید ست سرم استاندارد از افراد حرفه ای کمک بگیرید. می توانید به ست های معرفی شده از طرف Arcomed  اطمینان کنید.
 • اگر دستگاه تزریق سرم به صورت جدی دچار آسیب شده است، در استفاده از آن صرف نظر کنید.
 • سعی کنید که دستگاه را در ارتفاع مناسب ( 1،2 متری از سطح زمین ) قرار دهید.
 • شارژ باتری دستگاه را چک نمایید باید همواره شارژ داشته باشد. شارژ آن در حالت آماده به کار ، 20 ساعت طول می کشد و اگر خاموش باشد 15 ساعت برای شارژ کامل زمان لازم دارید.
 • دستگاه را از نظر سالم بودن دکمه های هشدار دهنده بررسی کنید.
 • پمپ ، باید قبل از تزریق کالیبره باشد و بعد از هر بار تزریق تمیز شود.

درباره کیان

موسسه شبانه روزی کیان ؛ سالهاست که در سه استان تهران ، کرج و کرمانشاه خدمات درمانی را ارائه می دهد و می تواند تمام نیاز های درمانی شما را برطرف نماید. زیرا امکان اعزام انواع متخصص به منزل شما جهت ویزیت در منزل کرج و تهران وجود دارد. ضمن اینکه پرستاران مجرب برای ارائه خدمات پرستاری در منزل مثل نصب یا تعویض سوند در منزل  و..  اعزام می شود حتی می توانید تجهیزات پزشکی مثل تست خواب ، سونوگرافی ، رادیولوژی ، اکو و  نوار قلب در منزل را داشته باشید. هر آنچه از خرید لوازم پزشکی یا ارسال تجهیزات یا حتی اعزام افراد که فکرش را بکنید با مرکز کیان در کمترین زمان در اختیار شما قرار می گیرد